Print Page | Close Window

Frank Miller's 300

Printed from: Düşler ve Kabuslar
Topic URL: http://www.duslervekabuslar.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=4410
Printed on: 04/21/2014

Topic:

Topic author: Yedi Bela CaTaS
Subject: Frank Miller's 300
Posted on: 10/21/2006 04:52:41
Frank Miller'ın ödüllü çizgi romanı "300" 2007 yılında beyaz perdede. Frank Miller sanırım ne senaryo da ne de yönetime katılmamış. SinCity için çok zor razı olupda bu filmin haklarını nasıl sattı acaba? Filmin yönetmeni 2004 yılında "Dawn Of The Dead" re-make ini çeken Zack Snyder.

Based on Frank Miller's graphic novel, "300" concerns the 480 B.C. Battle of Thermopylae, where the King of Sparta led his army against the advancing Persians; the battle is said to have inspired all of Greece to band together against the Persians, and helped usher in the world's first democracy.
In 480 BC, the Persian king Xerxes sends his massive army to conquer Greece. The Greek city of Sparta houses its finest warriors, and 300 of these soldiers are chosen to meet the Persians at Thermopylae, engaging the soldiers in a narrow canyon where they cannot take full advantage of their numbers. The battle is a suicide mission, meant to buy time for the rest of the Greek forces to prepare for the invasion. However, that doesn't stop the Spartans from throwing their hearts into the fray, determined to take as many Persians as possible with them.

http://www.youtube.com/watch?v=wDiUG52ZyHQ

Replies:

Reply author: Guybrush Threepwood
Replied on: 10/21/2006 05:20:04
görüntü süper dijital de olsa çok çok etkileyici!

Reply author: raven
Replied on: 10/21/2006 11:52:36
Çok etkilendim harbiden de.Süper gözüküyo...

who is painting my life in sorrow blue?

Reply author: Mega Volkan
Replied on: 10/21/2006 19:44:37
Epik filmlerde görüntü bakımında bir devrim bence bu. Frank Miller kesinlikle sinemaya yeni kıstaslar getirecek bu filmle. Öküzler gibi bekliyorum.

Manowar, Manowar, Living On The Road...

Replied on: 10/21/2006 22:02:05
frank miller ne getirecek lan sanki kendi çekiyo mk
bi de bu full dijital yapımlar fragmanlarda sahne sahne süper duruyorlar da mesela film içinde tüm film dijital gidince yapaylık çok çok belli oluyor, ha keza bunun fragmanda da zenci eleman kuyuya tekmelenmeden az evvel görülen sahnelerde çok çok yapay bir görüntü var en azından mekanlar gerçek mekan olsa süper olurdu neyse fragman gerçekten çok güzel umalım da filmin atmosferi savaş sahnelerindeki nefes kesicilikte sınırlı kalmaz.

Replied on: 10/22/2006 00:37:41
ibiş kendi yapmasa da kendisi kafasında yaratıyor ve onay veriyor, destek çikiyor. Bu tip işleri düşünmek yapmaktan daha değerlidir. Yoksa dünyada 10dan fazla Matrix olurdu. sus konuşma:)

Reply author: highsword
Replied on: 11/27/2006 17:35:59
bu film kara film olayını bayaaa bi ateşliycek gibime geliyor. sincityden sonra 300 bakalım daha neler görcez.... çekim teknikleri daha öncede hollywood filmlerinde uygulandı fakat bu bambaşka bir olay..... dört gözle bekliyoooozzzzz.... bu arada arkadaşlar meraba... bayadır girmiyom foruma.... :P

Replied on: 11/28/2006 08:42:02
Bambaşka olay olduğu konusunda şüheliyim hele bu tekniği en iyi kullanan immortel bile ilk yarım saatinden sonra aşırı rahatsız ettiyse bu ne olur bilemem, tamam savaş sahneleri hakkaten çok güzele benziyor ama sinemadan organik özellikleri kaldırmak bence pek mükemmele işaret değil. Yine de çok peşin hükümlü olmak da istemiyorum ama çok da ümitli değilim, Sincity ile de karıştırılmasın hakkaten de birbirleriyle uzak veya yakından alakaları yok en azından sinematografik açıdan.

Reply author: Yedi Bela CaTaS
Replied on: 11/28/2006 09:37:16
"Ahoy Guybrush Threepwood". Ek olarak, Sin City ile tek benzerliği, ikisininde F.Miller çizgi romanından uyarlanmış olması. Arka bahçe çizgi romanı filmden önce getirse keşke.

Bu arada merak ediyorum, acaba bu sefer çizgi roman hakkında fikri/bilgisi olmayıp filmden sonra 300 fanı/alimi olup ahkam keseceklerin sayısı kaç olacak?

Replied on: 11/28/2006 09:56:58
V for Vandetta'dan çok olur :)

ha sen Ahoy dedin ya sabah sabah, işte ona repplus+++++ asıl
Grog yapak!

Reply author: vipercann
Replied on: 11/28/2006 10:25:24
quote:
Originally posted by CaTaS
Bu arada merak ediyorum, acaba bu sefer çizgi roman hakkında fikri/bilgisi olmayıp filmden sonra 300 fanı/alimi olup ahkam keseceklerin sayısı kaç olacak?

ben o dediklerinden olucam evet.

wish somebody will tell me i'm fine

Reply author: c-none
Replied on: 12/01/2006 03:32:08
catas ilginç bi noktaya değinmiş, bi film hakkında yorum yapmak için o çizgi romanı okumak mı gerekir? aklıma destana sadık kalmadığı içim troy'a bok atanlar geldi.

Replied on: 12/01/2006 12:41:37
Yanlis anlama olmus, genis bi zamanda yazarim dusunduklerimi.

Reply author: Oinone
Replied on: 12/03/2006 12:27:28
quote:
Originally posted by c-none

catas ilginç bi noktaya değinmiş, bi film hakkında yorum yapmak için o çizgi romanı okumak mı gerekir? aklıma destana sadık kalmadığı içim troy'a bok atanlar geldi.

konu disi olacak ama. destana sadik degildi.troy'a bok atalim.

Non..Je suis la belette de personne..
"God knows i've thrown away those graces.."

Replied on: 12/03/2006 15:41:10
yani?

Reply author: Vingthor
Replied on: 12/10/2006 04:23:38
sin city'i seyretmeme rağmen hala çizgi romanını okuyamadım dehşette merak ediyorum.. sin city2'yi seyretmeyi tercih ederim yalnız 300 yerine... sevmiom sparta fln (:

bide çok sahte duruo karelere bakınca... bildiğin bilgisayar oyunu hatta rome total war...
nette başka resimlerede baktım yok yani... bilgisayar oyunu gibi durmuo mu?

Replied on: 12/10/2006 10:43:38
ulan işte bi vingthor görüyor sanırım benim gördüğümü! :)

Replied on: 12/12/2006 12:55:48
filmin vizyon tarihi belli oldu:16 mart 2007

Replied on: 12/12/2006 14:52:20
quote:
Originally posted by Vingthor

sin city'i seyretmeme rağmen hala çizgi romanını okuyamadım dehşette merak ediyorum.. sin city2'yi seyretmeyi tercih ederim yalnız 300 yerine... sevmiom sparta fln (:

bide çok sahte duruo karelere bakınca... bildiğin bilgisayar oyunu hatta rome total war...
nette başka resimlerede baktım yok yani... bilgisayar oyunu gibi durmuo mu?

sin city nin çizgi romanları e-mule de falan var abi indirip bak bence..hatta bulamassan haber sal yollıyım... gerçekten filme daha çok saygı duyuyosun o vakit.. bende sin city 2 yi çok merak etmekteyim ama 300'ü de izlerim yani severim ben sparta falan :)

Replied on: 12/12/2006 17:29:17
bende romalılardan fln nefret ediyorum ya... yaşasın barbarlar yani.. (:

şu gladiusları kadar saçma bi silah yok dünyada? ekmek bıçaa gibi bişi bikere!

Replied on: 12/13/2006 01:17:40
300 cizgi romani Ocak sonu veya Subat basinda Gerekli Seyler e geliyor (ingilizce ve sinirli sayida). Filmin vizyona girmesinden kisa sure sonra da turkce basma ihtimalleri var. Netten indirip okumak isteyenler ispanyolca olup olmadigina dikkat etsinler, ne is anlamadim ama emule de yuksek kaynakli cizgi romanlarin cogu ispanyolca cikti.

Replied on: 01/17/2007 10:52:46
Yeni fragman çıktı. Dehşet güzel ya. Çok pis gaz. Bekliyoruz deli danalar gibi.
http://www.apple.com/trailers/wb/300/hd/

Overture To The Hymn Of The Immortal Warriors

Reply author: n/a
Replied on: 01/17/2007 13:20:04
1. troy fiyaskoydu.
2. fragmanı izleyip uykularımın kaçmaması mümkün değil yine beni 12den vuracak bir film geliyor ben de deli danalar gibi bekliorum muhtemelen ilk gün ilk seansa giderim ve umarım hayal kırıklığına uğramam.

hikaye az çok bilinen bir hikaye ama bilmeyenler için wikipediadan alıntı yapalım;

"Thermopylae Savaşı MÖ 480 yılında Yunan şehir devletlerinden oluşan bir ittifakın Thermopylae'daki dağ geçidinde kendisinden çok daha kalabalık istilacı Pers ordusuyla yaptığı savaştır. Tarihteki en ünlü son direnişlerden biridir. Kral Leonidas komutası altındaki küçük bir ordu Xerxes'in devasa ordusunun geçebileceği tek yolu kapar. Birkaç günlük bir yüzleşme sonunda Pers ordusu saldırır fakat Yunan ordusuna oranla verdikleri muazzam kayıplar sonunda geri çekilmek zorunda kalırlar. Bu durum ikinci günde devam eder. Üçüncü günde Ephialtes adında yerli sakinlerden biri Yunanlar'a ihanet eder ve Yunan hatlarının arkasına açılan bir yol gösterir. Ordunun geri kalanının bertaraf edilmesi ile Kral Leonidas ve koruması 300 Spartalı ve 700 kişilik Thespia ordusu, ölüme gittiklerini bile bile ordunun geri kalanının kaçmasına fırsat vermek için geride kalırlar.

Pers ordusunun buradaki ağır kayıplar Xerxes'i o kadar korkutmuştur ki daha sonra Pers donanması Salamis'te yenilgiye uğradığında istilayı tamamlamak üzere ordusunun sadece çok küçük bir kısmını geride bırakarak Yunanistan'dan kaçar. Kalan bu ordu ise Plataea Savaşı'nda yenilir. Thermopylae'daki Yunan savunmacıların performansı sık sık, bir ordunun potansiyelini maksimize etmek için eğitimin, ekipmanın ve savaş alanın stratejik kullanımındaki avantajları vurgulamak ve aynı zamanda bunaltıcı üstünlüğe karşı gösterilen cesaretin örneği olarak kullanılır. Spartalı ve Thespialılar'ın kahramanca fedakarlığı çağlar boyunca birçoklarını etkilemiş ve bir sürü kültürel referansa sebep olmuştur."

genelde okuduğum yorumlarda çizgi romanda Miller'ın olayı Spartalılardan yana çarpıttığı, konuyu fanatizmle karışık yansıttığı yönünde ( ben de olsam çarpıtırım hastasıyım )dolayısıyla filmde de Spartalıları muhteşem birer kahraman Pers ordusunu da ecik bücük gerizekalılar olarak izleyeceğiz, neyse Spartalılar ortalıın mına koymuşmudur koymuştur abartılsın anasını satim o yea.

Bu hikaye Son Samuray filminde sanırım en son savaş sahnesinde Tom Cruise'un canlandırdığı karakter Algren tarafından Japon komutan Katsumoto'ya anlatılıyordu, komutan da duyunca gaza gelip ölümüne saldırıyodu 3 kişiyle, e ölüolar tabi:)

meraklısına da kitap tavsiyesi Ateş Geçitleri - Steven Pressfield

şu helmetlerden alıp kafama takmak ve öyle dolaşmak istiyorum.

Reply author: ThranduiL
Replied on: 01/25/2007 16:58:15
çok heyecan uyandırıyor bu film bende yahu çılgınca bekliyorum.

-------------

-------------

Reply author: Dark Crimson
Replied on: 01/25/2007 22:38:18
bence fragmana aldanıp çok büyük beklenti içine girecek olanlar hayalkırıklığıyla ayrılacaklar salondan..Ve Troy nasıl fiyasko ya..Bu filmin bence Troy'dan güzel olma ihtimali yok..

music is desire

Replied on: 01/25/2007 23:26:41
geçen 300'ün pdf halindeki çizgi-romanını okudum. Son derece sadık kalınmışa benziyor hatta karakterler bu kadar da olur mu dedirtiyor. Sonuçta bu film epikliği ağır basacak bir film. Ben LOTR'a "ay 2 saat savaştılar o da nee öff" diyen adam da gördüm, buna da diyen çıkacaktır ama bu filmin türünü seven 1 kişiyi bile salondan boynu bükük ayıracağını sanmam. Aşk, meşk, dram, hayatın gerçekleri vb. festival filmleri konulu filmleri sevenler de varsın kötülesin, kim mikler:)

Overture To The Hymn Of The Immortal Warriors

Replied on: 01/29/2007 08:57:31
film müzikleri de güzel sanki, bi de bu filmin afişini istiyorum geldiğinde, nerden bulcam?

"ay 2 saat savaştılar o da nee öff" diyecekler gelmesin bi zahmet yaşasın kan,kılıç, nara, tolga, kelle, kol, bacak ! forza athena ulan:P

Replied on: 01/29/2007 10:06:29
ne zaman giriyo vizyona bu arada?yada girdimi? (:

Replied on: 01/29/2007 12:50:22
yeşil odada donla film çekilmez

Reply author: tylerdurden
Replied on: 02/07/2007 16:28:55
bence bu kadar abartmamak lasim cunku asiri bir yapaylik da hissedebiliriz, ozellikle de neredeyse her sahnenin bilgisayar destekli oldugunu dusunursek.

Reply author: vicious chipie
Replied on: 02/07/2007 23:51:22
fragmani yeter diyorum sadece.

vicious will cut your skin and bruise your lips.

Replied on: 02/08/2007 00:59:27
aa sen ölmemişmiydin? (:

i will conquer!!

Replied on: 02/11/2007 00:38:53
yok canim hala yasiyorum. forumdan kopmustum ama baya, adam gibi muabbet donmuyodu cok baymisti. simdi de bi degisiklik olsun dedim. vicious is back. +)

Replied on: 03/06/2007 02:48:34
cuma gelio !

Replied on: 03/06/2007 08:33:29
kan çıkacak sinema salonlarında kan....

Replied on: 03/06/2007 08:39:45
bu arada dehşet güzel yorumlar geliyo film hakkında. 6000 küsür oyla film 8.5'uğu geçmiş bulunuyor. "yeşil/mavi perde önünde film çekilmez" diyenlere koca bir kapak geliyo hadi bakalım:)))
http://www.imdb.com/title/tt0416449/

Replied on: 03/06/2007 10:16:06
8,6 olmuş an itibariyle. gitmek lazım cuma günü hemen.

Replied on: 03/06/2007 13:29:21
walla 2. fragmanı görünce sinemada ben de göt olacağıma ihtimal vermeye başladım hahahahahah

PoKeMoN affetmez!!!

Replied on: 03/06/2007 22:37:12
cuma dediğiniz 16 mart sanırım, ben öyle biliyorum. yoksa bu cuma mı lan?

afm'de 16 mart diyor kendileri.

Replied on: 03/07/2007 00:13:01
evet yahu 16sı hakketten, ama 9u diyodu şeysinde filmin. ühü. seyredemicem.

Replied on: 03/07/2007 00:36:01
Film 16 Mart da vizyonda. afişler:

Replied on: 03/07/2007 00:46:19
bana afiş bulabilcek biri var mı? bu filmin afişini istiyorum

Replied on: 03/07/2007 10:35:32
yalnız benim fanı olduğum adam oynuomuş başrolde
mızrak ve gladius'tan nefret etsemde sırf o abi için giderim filme
attila ve beowulf kendisi helal yüksek bütçeli filmde oynuo sonunda be (:

i will conquer!!

Replied on: 03/16/2007 19:24:11
Birazdan yola koyulacam filme gitmek için,sonumuz hayrolsun...

http://www.bozzetto.com/flash/life.htm

Reply author: Farewell
Replied on: 03/16/2007 19:58:19
İzledim yolda gelirken de In Sorte Diaboli dinledim, yakılcak yıkılcak bi yer varsa bi alo yeterli, emrinizdeyim. Oldu bende o iş.

Replied on: 03/16/2007 22:11:18
delirdim ulan. süper filmdi. kesecek yer arıyorum. kas metalden sonra kas movie de çıksın. yararım lan bu dünyayı. manowar albümü de dinlerim offf:))

Replied on: 03/16/2007 22:36:14
yeni çıktık filmden, görsel açıdan bi başyapıt söz konusu. her bi sahnenin video klip edasıyla çekildiğini düşünürsek verilen emeğin önünde adeta domalıyorum. böyle görsellik, böyle görkem, böyle müzik, böyle adrenalin yok lan! epik filmlerin aşığıyım. arkadaşla gaza geldik, the last samurai yapacaz şimdi, ondan sonra da belki birbirimizi öldürürüz belli olmaz
10 üzerinden 300 (muhahah)

Replied on: 03/17/2007 00:12:53
Hakikaten izlerken ağzım kulaklarıma vardı.Süperdi...Kare kare izlenmeli- konuşulmalı vallahi film.Yok böle bi film.Gerçekten çok başarılıydı...en kısa zamanda tekrar....

Replied on: 03/17/2007 03:32:51
Aslında Mega Volkan ile izleyecektik ama benim okulda kafam bozuldu erkenden çıkıp içip direkman rex'e daldım o kafayla. Bir kere Türk müzik dinleyeni kadar sinema seyircisi de ana karnında dayı yarağı yemiş mayasıllı göt ağızlarından oluşmakta. Filmde az buçuk atmosfer varsa onun da götüne niagara şelalesi fışkırttılar.
Film nasıldı? Amına koyayım bir kere mevzusuz, yani bir sinema filmi değil. Epik film çekiyorsun sikimden tayyare distortion'lı bir müzik, e nerede bu filmin kimliği.
Yönetmenlik ve görüntü bıdı bıdısı üst düzey ama bullet time da bir yerden sonra baydı da baydı, bir tek kraliçe sikilirken memeler bıngıldadı, iyiydi oralar. oracle kızcağızın göğüs adı verilen torso kısmındaki ölü deniz tarakları da 2 dakka da frijit etti mk.
Film hakkaten de cengaver ruhu iyi kamçılıyor ama salondan çıkışın akabinde bi 15 dakika geçince ayağım takıldı mk hay ırzını siktimin kaldırımı dedim geçtim, hiç de yerden taşı söküp en yakın mağazanın vitrinine fırlatıp, kırık vitrin camından dalıp ordan elime geçen ilk cansız mankeni parçalayıp da kolunu birinin orta kulağına sokmak aklıma gelmedi.
Çok daha eğlendirici ve yaratıcı oyun demoları da izlediğimi hatırlıyorum ve yeşil odada donla film çekilince ancak bu kadar olabildiğine getirdiğim kanaate katılıyorum.

Ama tam yağmurlu gün ve patlamış mısır filmi, yoksa politikaydı entrikaydı fln yok, geçit var, 300 tip, inanılmaz boktan replikler var yani narrator harici karakter dialogları yerde bile sürünmüyor işte sik kırığı bikaç politik gösteri, spoiled bir tekfur ya da vezir, e amına kodumun Leo'su sen bu herifin lavuk olduğu 2 gezegen öteden anlaşılırken geride sağ bırakırsan karını da siker çocuğunu da atını da deveni de mk

neyse bence eğlenceli bir film ama kesinlikle epik fln dğil, dövüş filmi işte. nası desem... Abi demolar muhteşem de oyunda bi olay yok. Göz gönül açılıyor ama yeteri kadar gore değil bi de şiddeti de streil kullanmışlar. Bir de kambur var mk.

Bu arada filmde o kadar ibnesel bir omuz elleme sahnesi var ki bi an Pers kralı Leo'nun arkasında elleri omuzlarında konuşurken Leo'nun surat ifadesi dondu dedim götten soktu pers kobrayı birazdan kafası çıkar Leo'nun ağzından.

PoKeMoN affetmez!!!

Replied on: 03/17/2007 03:49:58
ben fanı oldum bikere filmin... filmi beğenmemek için bahane sallama lan götten erdem... direk beğenmedim filmi tribine girmişin! en baştan önyargılıydın zaten mk

hayatımda seyrettiğim en iyi savaş sahneleri vardı bi kere ... ikincisi konu nası yok? konu o kadar ak nası konu yok... bidaha ikincisi çizgi romandaki konu bu kadar filme ekleme yapsalar böööle bişi yoktukiaaaaa diye yamulanlar çıkıcaktı

sekizincisi çok pis gaz film ağır gaz deli dehşet mızrak bulsam götümü delerim şu anda kaç saat oldu çıkalı filmden hala bi gaz halindeyim hatunun elini kırıyodum bi ara seyrederken

yalnız kendime kızdım çok... bi laf ettim dayanamayıp bütün sinema yavşadı sora atmosferi siktiler
kral hatuna kaymadan bi ufuklara bakıyoya cıbıl böle ... kral çıplak dedim istemsiz sora bitti salonda ne atmosfer kaldı ne bişi böle ...

bide film oyun gibi değilki hiçbişekilde...resimlerde romtotılvor'dan uzağa gidememişti ama eşşeksek kasmışlar bide o kambur varya kambur onun çıkık etlerini filler siksin

ayrıca pers kralı direk dalzhimdi lan...erdeme şu konuda katılıom omuzdan tuttuğunda dedim uzattı barra heralde burdan sorası ibne spartalılara vuracak.. kralında gözler açıldı falan böle persdede bi rahatlama görüldü anal blast 1 saniyede ... sora lezbiyenlerle tekrar kazandı film beni ((:

yarın bi daha gidicem brolarla asıl gazı orda alırım hatunla savaş filmine gitmek sukkazötesi repminus veriyorum kendime

Olm evlenmeyin!

Reply author: Purgatory
Replied on: 03/17/2007 04:31:14
Az önce geldim filmden.. Vallahi her tür beklentiyi karşılayacağını düşünmekteyim.. Kritik filan yazamıyorum; gerçeklerden olsun, mitolojik kısımlardan olsun; hakikaten süper işlenmiş bir film var önümüzde. Tekrar tekrar seyredilesi!

Sinema sitelerine baktığımda hiç olumsuz not almadığını görmüştüm, bazı durgunluk notları verilmişti ama hakikaten "beklediğimize değen" bir film olmuş. Leonidas'ın Murder King Özgür'e benzemesi olsun, meclis başkanının Steel Dragon'daki grup lideri olması olsun; nostalji ve benzerlik açısından da hoş dakikalar yaşattı bize.

"Kesinlikle görülmeli" gibi klasik bir şey yazmıyorum, bu kafa ile daha fazla ayrıntıya da girmiyorum; iyi seyirler diliyorum..

(Ayrıca meclis başkanı ile kraliçemizin arasında geçen "ikili" konuşma nedir yarabbi, nasıl bir diyet ödetişidir o! Yürü be!)

Kramerica Industries' gonna get all of you..!

Deliriyum.com [Türkçe Metal Arşiv]

Replied on: 03/17/2007 06:42:31
1- Epik sinemanın, tiyatronun, öykünün ya da artık ne sikim diyorsanız onun sadece "kurban bayramı" motifiyle sağlanmayacağını düşünmüyorum, demişim.
2- Grek havasını verelim diye tillahına kadar götünü yırtan bir filmde distorted müzik kullanarak ucuz tribün sinemacılığına kaçılmış, epik havanın yanından geçilmeye tenezzük edilmemiş, demişim.
3- Renk katması niyetiyle kullanılan bir kamera tekniğinin filmi şahlandırmak yerine her yeni tip düşmanda tekrarlanarak kullanılması tempoyu söndürdüyor, demişim.
4- Bu "yapay" olduğu, epik-fantazi'yi görsel şölene dönüştürse de 2 adamın karşılıklı konuşmasında bile cgi basılması sebebiyle gözümde 20 dakkadan falan sonra TMNT ayarına gerilediğini, bilakis daha evvelden de bu yüzden gerileyeceğini, söylemişim.
5- Narrator hariç tüm dialogların boktan olduğunu yazmışım ki buna kraliçenin konseydeki inanılmaz ötesi yaratıcılıktan fersahlarca uzak, banal, sıradan konuşmasını da eklediğimi söylemişim.
6- Kör gözüne parmak gidişatın bir politik twist olarak algılanmasının en fazla "komik" olarak adlandıracağımı belirtmişim.
7- Filmin müthiş gözüken ama içi boş bir haftasonu geyiği olduğunu, siklemek için embesilce vakit kaybetmektense, 2 saat eğlenip akabinde hayata hiç de 300 tortusu kalmadan devam edilebileceğini, hele bir de buna bir epik trajedi ya da üstün bir "savaş filmi" diyerek banalleşilmemesi, manowar kuçuluğunun gereksiz olduğunun, eğlenceyle sinema sanatının "laikliğinin" algılanmasının algılayan tarafın ciddiye alınması için de elzem olduğunu söylemişim.

Evet, tüm laflarımın ayık halimle de arkasındayım.

Nedir mk Street Fighter oynayıp da kalkıp ona Baldur's Gate muammelesi yapmanın manasızlığını yazıp illa maddeliyelim mi?

PoKeMoN affetmez!!!

Reply author: normanbates
Replied on: 03/17/2007 14:14:47
Gayet gaz, full aksiyon bir "çizgi roman uyarlaması".. "Tonight we die in Hell!" Filmde başka bir şey aramanın gereği yok..

Reply author: Purgatory
Replied on: 03/17/2007 14:37:01
Ama şunu söylemek isterim ki o çocuklar 1 sene içerisinde nasıl büyüdüler hemencecik.. Danone'mi yedirdi anneleri.. 10.000 kişiye ulaştılar 1 senede..

Kramerica Industries' gonna get all of you..!

Replied on: 03/17/2007 14:54:25
Zaten filmde başka bişey aranmaması gerektiğini, çerez olduğunu söylüyorum. "Muhteşemdi, eşsizdi, hayatımın olayıydı" demenin manasızlığını belirtiyorum, diyenlere de benim için neden öyle olmadığını gereksiz yere kendi sebeplerimle anlattım. Ha 90 dakkalık bir çerezi ciddiye alıp bu kadar baş tacı etmenin alemi yok, God of War 2 çıkıyor o güzel mesela.

PoKeMoN affetmez!!!

Replied on: 03/17/2007 15:39:03
"istanbul'un fethi çekilse bundan daha iyi olur"
"kanuni de savaşa en önde giderdi leonidas bir şey mi?"
"böyle pers ben hiç görmedim(!?)"

film arasında duyulanlardan bazıları..

Replied on: 03/17/2007 16:28:54
Öncelikle guybrush'a biraz kanalizasyon kapağı verelim:

Olm sen öyle birisin ki Pan'ın labirenti gibi bir filme bile "sığ" diyecek kadar çanak çömlek adamsın. Çok ciddiyim hayal gücünde bir tümör var senin. Sakatsın bu konuda. Bazı şeyler vardır sana göresi bana göresi olur ama sen global şeylere bok atıyorsun.

Mesela bu filmi JE sevmez, conturing sevmez veya bir başkası. Çünkü tipleri değildir. Bazıları için bu film çekici değildir. 10.bin dolara 2 küflü odada bir dram çekersin, başkaları tapar bu filme, başkaları kısa öğrenci filmi sanar. Kimse birşey demez ama filmin eleştirildiği noktalar önemlidir, ne olduğu değil.

Eleştirdiğin hiç bir noktada haklı değilsin.
birincisi bu hazır bir senaryonun filmi. Yani V for vendetta veya sin city ne ise o da bu. Senaryo olmamış konu yok şöyle böyle, ıghgh yemezler bunu. Lan zaten senaryo olsaydı bu filmler çıkmazdı. Adamlar oldukça underrated çizgi-romanları kameraya alıyorlar. Yani bu konuda yapım ekibinin aklına gelememiş bir şey senin aklına gelmiş gibi artiztik yapma:)))

Filmin görselliğine bok atmışsın. Azıcık animasyondan, azıcık render teknolojisinden hatta azıcık oyundan anlasan ne kadar komik olduğunu görebilirsin. git emule'den filan bul çizgi-romanı, inanılmaz bir çalışma var. kare kare çalışılmış ve detaylandırılmış. Sen zaten filme daha çıkmadan bok atmaya başlamışsın, e burada da senden kimse "aaa göt oldum süper filmmiş" demeni beklemiyor. Ama komik olma. De ki ben daha iyileri gördüm, şu şu film de, aynı teknoloji kullanan başka bir film var de, şu şu de. E hiç biri yok. Sadece küfür içeren hakaretlerin var (küfürsüz hakaret bile edemiyorsun o derece faciasın:)))

Matrix'in bullet-time'ı yerine bu filmde sword/spear/axe-time'ı vardı ve ustaca hazırlanmış. Kılıçlar adamların koltuk altlarından girmiş gibi durmuyor. Direkt önden sokup arkadan çıkıyor ve bu da daha önce tek kareyle çekilmiş tüm filmerin eline verir (kaldı ki tek karede slaughter yaratan savaş filmi yok denecek kadar azdır).

İlk eleştirimi yapayım mesela filmle ilgili. Kan. Tamam çizgi-roman havasını da korumak istediğinden sıvı kullanmamışsın. Efektle kan da ciddi iştir. Damla damla kan çizer, darbenin geometrisine göre dinamiklersin. Ama o kan havada yok olmamalıydı bu filmde. Dikkatli göz hemen farketmiştir. Kan yere deymiyor bu filmde. Havada kayboluyor ve yerler hala kupkuru. Bu benim aklıma şey getiriyor, DVD'si çıkınca, yaş sınırını aşağı çekebilmek için BLOOD OFF opsiyonu kullanacaklar ve filmde bu kan efekti tamamen kaybolacak, eğer böyleyse çok zekice. Değilse yazık olmuş.

Epik değil demişsin bu filme. Allah adamı taş yapar diyorum:) Sen ya epik nedir bilmiyorsun ya ne bilim dramatik epik filmlere alışmışsın başka bir şey bekliyorsun. Bu film braverheart'tan filan çok farklı. Öncelikle insan duyguları çok iyi gizlenmiş durumda. Spartalılar -filmde de söylendiği gibi- soft insanlar değildir halk önünde ve battlefield alanında. Leonidas bile ölmeden üzere karısını Seni Seviyorum demedi, sadee Eşim demekle yetindi. Film dramatik olmak istese 100lerce kişiyi ağlatabilirdi. Leo karısına ve oğluna çok güzel veda edebilirdi, ama hangi mitolojide var lan bu? Yok böyle bir salya sümüklük. Bu savaş bir barbar savaşıdır. Fair-play yoktur. Kurşun taşıyanlara dokunmayalım, kadınları ellemeyelim yoktur.

İkinci eleştirime gelirsek, film çok poser! Herkes poz veriyor filmde. Çok yapay. Barbar insan doğaldır, poz vermez. Leo'nun mehtaba karşı çıplak sahnesi çok gereksiz bir kare olmasına rağmen novel'e saygıdan ötürü yer almıştır. Geri kalan 299 adamın da durumu aynı. Karizmatik dövüşüyorlar. Tamam bu görselliği zenginleştirir ama 90 dakika istifini bozmazsan, ne bilim acıkmaz, hapşurmaz, öksürmez, yorulmazsan eh biraz tuhaf kaçar, ama bunun da tek nedeni mitolojidir. Adamların yazılmış mitolojilerini eleştirmek abest. En azında 2 yaşında ata binmeyi öğrenip 3 yaşında aslanları yenmeye başlamıyorlar.

Filmden önce filmin şimdiki dünyaya bir gönderme yapacağını düşünmemiştim. Yani sonuçta bu bir novel, bunu bozamazlardı ama o kadar ustalıkla kotarmışlar ki mesaj göndermeleri, az çok tarih bilen veya gündemi takip eden insanlar, narrator "Remember us" dedikten sonra " aaa evet lannnn" demiştir. Mesela Leo şu goblin suratlıya neden "Sen sonsuza kadar yaşayacaksın" demiştir Guybrush, sorarım sana:))) Dediğin gibi "altı boş saman alevi" değil film. tüm diyaloglar çıksın, koyarım burada önüne göndermeleri, değil nik değiştirerek, ömür billah türk forumlarına giremezsin:)

Ben filmi çok sevdim. Hayatımın filmi değil tabii ama çok sevdim gerçekten. Tekrar seyredilebilesi yüksek. Ben battlesong'ları severim, epikliği severim, mitolojiyi de severim, eskiden kalma bu tip oyunları da hep sevmişimdir, belki bu filmi de seveceğim daha filmi izlemeden belliydi ama sevmeyen insandan da ele avuca sığar bir eleştiri bekler insan, yoksa kasımpaşa yani.

Ayrıca şu bıçak elli butcher niye savaşa dahil olmadı ya:(((

PS: bazı salonlarda da olmuş, sorayım bari., Leo'nun eşi senatoda konuşurken adamı öldürünce salonda bir alkış koptu mu? Ben izlerken yüzlerce kişi alkışladı da (ki çoğu bayan tabii). Nedir abi bu eziklik ya? Kadın intikamını mı almış oldu? Bir haksızlığı mı önledi? Lan duvara yaslanıp domalmadı mı? Bu mudur spartalılık? Çelişkiye gel..

WHEN THE WORLD TURNS YOU AWAY
A FRIEND WILL NOT SAY NO
THERE IS STRENGTH THAT WE ALL HAVE
IT’S NOT THE STRENGTH WE SHOW

Replied on: 03/17/2007 16:32:55
quote:
Originally posted by normanbates
"Tonight we die in Hell!"

die değil, dine. dine in hell.

onun dışında sevgili guybrush'ım manson'ım, filmin niyeti ilkel olmak zaten, adamlar M.Ö bilmem kaçıncı yüzyılda geçen bir hikayeyi anlatmışlar. filmin diyaloglarda ve konuda ya da herhangi bir şeyde yaratıcı ve klas olma gibi bi iddiası yokki zaten. en dipteki hayvani arzularla adamlar savaşıyo işte. savaş alanını gezip hala hayatta olan persleri öldürürlerken Leonidas elma yiyo ve medeniyetle ilgili bi kaç laf söylüyo. ironik olan da orası zaten. kraliçenin traitor'dan öcünü alma sahnesi de fark ettiysen son derece ilkel bi "karşılık verme" durumundan ibaret. verilmek istenen bu çünkü. filmin bu açıdan karizmatik ya da daha zeki olma gibi bi niyeti yok.

bi yerde müziklerin distortion' geçmesi havayı bozar gibi oldu, o konuda haklısın ama kullanılan renk olayı, sarı başak tarlaları, perslerin eğlendiği çadır, sürekli kullanıldığı için seni sıkan bullet time, detaycı teknikler vs vs filmi sıradan bi eğlence olmaktan çıkarıyo bence. perslerin mistik, gizemli ve batılılara korkunç gelmesi beklenen tiplerine ve triplerine hayran olmamak elde değil. abartılı sanat işte lan daha ne istiyosun, freak show'dan farksız çadır sahnesi direkt görkemiyle yıktı beni yerlere.

dün filmin gazıyla 10 üzerinden 10 vermiştim, son samurai'ı izledik ardından yine 10 olarak kaldı. şimdi filmi gazından yavaş yavaş çıkarak 9 verdiğimi belirteyim. bu tarz epik müzikleri olan bi film benden otomatikmen +1 puan alıyo çünkü. :)

Reply author: conjuring
Replied on: 03/17/2007 16:48:47
quote:
Originally posted by Mega Volkan

10.bin dolara 2 küflü odada bir dram çekersin, başkaları tapar bu filme, başkaları kısa öğrenci filmi sanar. Kimse birşey demez ama filmin eleştirildiği noktalar önemlidir, ne olduğu değil.

süper :) rep+++++

---
I've adopted sophisticated terrorist tactics. And I'm a dangerous, dangerous man; with dangerous, dangerous weapons! I'm a weapon of mass destruction.
And I'm a brutal dictator. I want money, I want your money. I'm the president of USA. I'm an asshole

Replied on: 03/17/2007 17:37:04
quote:

quote:
Originally posted by normanbates
"Tonight we die in Hell!"

die değil, dine. dine in hell.

tamam

Replied on: 03/17/2007 17:37:37
Lan film beni göt edecek galiba diye umut eden benim, gaza gelip sap da olsa filme koşup giden yine benim de sevmek zorunda deilim, göndermelere hiç girme, götü yese yönetmenin Antigone'a kadar semirtirmiş senaryoyu da neyse 90 dakikaya fixlemiş. Her zaman herşeyi sevmek zorunda da değiliz kaldı ki filme iğrenç demedim sadece büyütülmüşlüğü gülünç geldi mk. Bunun kadar görsel bir filmin gösterdiğini analiz etmek için de gidip sinematografi okumaya gerek yok.

Hemen konseye ve senaryoy ve dialoglara neden tepki gösterdiğimi söyleyeyim, bunun sebebi de ultra basit.

Epik kılıcı çekip adama sokmak olarak görülecekse sonuna kadar haklısınız. Ama öyle olmadığına olan inancım sayesinde türe saygım inanılmazdır. Ha epik anlayışınız Truva savaşıysa o zaman argümanlarınızda haklısınız.

Ben c-none'ın görkemsizlik savunmasına da karşıyım, neden diyeceksiniz, film görkem ve ciladan başka dayanağı olmayan bir çalışma.

Bir de SinCity ve V'nin uyarlamalarını bunun uyarlama tarzıyla karşılaştırmak bariz komedi yani! Bariz! Dün rex'te dana gibi ciltli bir 300 antolojisi vardı sanırım yakın zamanda her yerde bulunabilir, muhteşem bir fasikül hazırlamışlar, sanırım ele para geçince edineceğim, siz de edinin filmden en az 4 kat fazla eğleneceksiniz.

Bir de narration harici dialoglar sahne kurtaran dialoglar ama benim aklımda akabinde düşüneceğim, işte bu dediğim birşey kalmadıysa bu benim ön yargım değil zira tekrar belirteyim filme kafam o kadar bozuk girdim ki resmen can simidi olsun diye extra eğlenmeye çalıştım ama şimdi yani eğlenmedim desem yalan olur ama bir yandan da izledim filmi ve gördüklerim, dikkat ettiklerim temelsiz değiller.

Ayrıca filmin görselliğine değil kullanılan spesifik bir çekim tekniğinin filmi yavaşlattığına ve sürprize yer vermeden ahanda şimdi bir kafa kopacak dedirtmesinden hem sıkıldım hem de yadırgadım.

Filmin promosyon röportajlarında -mesela Empire'da yayınlanan- ve Lena Headey'in karakterinin filme derinlik katmak adına çizgiromandan çok daha öne taşındığı vaadi, entrika ve politikanın hikayenin asıl derinliğini oluşturacağı bas bas bağırıyor. Bariz bir Jocasta karakteri portrelenmiş -Oedipus complex'teki esas yeri bazında değil karakter portresini baz alarak konuşuyorum-, gözü kara ve eşi için kendini yırtan model, Jocasta dememin sebebiyse Medea demeye niyetlensem de filmde kraliçenin Medea olamayacak kadar -zira Medea'nın Jason'a saplantılı bağlılığı 3 Sparta devirecek şiddete idi- basit bir karakter olarak kalmasıdır.

Yani sevgili c-none vaadle eldeki derinlik buluşmayınca tepki vermem normal.

Braveheart gibi düz bir filmi de 300'le karşılaştırmam zaten hatta Braveheart ile bayacağıma 300'ü 2 defa daha izler eğlenirim ama ciddiye almam, hayat memat meselesi yapıp sayfalarca savunmam, sayfalarca eleştiri yapabilirim, herkes yapabilir ama kendisini ne kadar ciddiye aldığı bu kadar aşikar bir işin savunmasını üstüne alacak insanın da bu empatiye ulaşmasını beklerim.

Zaten bariz şeyleri değil de savaşı cilalamaları iyi olmuş. Yine de 300 bence 1 saat daha hakediyordu. Derinlik olmadan epik olmaz neden olmaz alın size bir örnek daha, ya Aristotalean olacaksın ya da Shakespearean, neden mi? Çünkü ya subplot'ın olmayacak ve bir play estetiğinde adam gibi sapa olmayan bir iş yapacaksın ya da Machiavellian öğelerle bezeyip subplot'ı "doldurma" yapmayıp bir popcorn filminden daha üst düzeyini yapacaksın ki epic diyelim. Epikte şiirsellik vardır, epik destansıdır ve destan da ozan ağzıyla yazılır.

Ben filmi sevenlerin eğlenmelerini inanılmaz haklı bulyorum ulan ben de eğlendim mk sadece ilk seferindeki beklenti çıtamda takılı kaldı film, yaklaştıkça artan heyecanı fos çıktı. Ben böyle bakıyorum başkası farklı bakar. Gayet normaldir. Filmin ilahklaştırılmasına karşıyım karşı olduğumu da çatır çatır yazdım mk neyin inadındasınız ki.

Ben olsam ne detaycı ve beklentisi yüksek beni ne de boş yere iddialı konuşup filmi tavanlandırmaya çalışan Volkan'ı dinler, bugün filme gider, gaz bir 2 saat geçirir sonra da dvd'sini alır ev partilerinde tekrar tekrar arkadaşlarla süper muhabbet edip kafalar güzelken izlerim. Çünkü bu filmin misyonu bu, XXX neyse, 300 de O! Bu kadar basit mk.

PoKeMoN affetmez!!!

Reply author: noiseworks
Replied on: 03/17/2007 17:40:43
meraklisi icin film bariz güzel, atmosfer klas, gideri var. fakat son cümlede cok güldük. "mistisizme ve tiranliga karsi savasan sanli yunanistan" beni benden aldi, yunanistan mhp'si filme topluca gitmistir herhalde :)

this summer, the gathering begins

Replied on: 03/17/2007 18:03:20
ben şeyde yarıldım bi zenci abinin kafa kopuyoya 'VAZZAAAAP' derken kesmişler gibiydi patladım istemsiz...

o diilde büsürü güzel düşünülmüş şey vardı mesela orta asyadan türkler gelene kadar atlara 'ayak koymalık şeyin adı neydi o işte' ondan takmıyolar bilmiyolar ... sürekli attan düşüp duruyolar o yüzden atlı birlik diye birşeyleri yok... filmdede yoktu mesela hiç bi atta inatla dikkat ettim buna

sora gladiuslar ve mızraklar + kalkanlı savaş stili birebirdir...spartalıların olayları savaşta bu
ve inanılmaz başarılılar..her asker önündekini belindeki kayıştan tutar hat halinde savaşırlar öndeki asker yorulunca hop değişirler hemen... stratejik olarak inanılmaz mantıklı bu ve kat kat fazla sayıda düşmanı bu şekilde zikertmişlerdir filmde direk görüyoruz bunu harbi böyleydi bu
savaşta hattı koruyamassan kaybedersin spartalıların olayı o hattı hiç bi zaman kaybetmemeleri mükemmel bi organizasyon hesabı

birde ölümsüzler varya o ölümsüzler tarihte gerçek bi birimdir ve herkes ölümsüzler diye bilir
ama şeye kıl oldum yalnış kullanılmasına çünkü gündüz savaşmazlar assult birliği mantığı çünkü

ha bide şeye güldüm ben filmde diri memeli bi hatun vardıya orıkıl oldu falan... orda direk firstneogum reklamına bağladı azra akın falan böle ...

Olm evlenmeyin!

Replied on: 03/17/2007 18:46:41
guybrush: çevir kazı yanmasınnn derler sana. bak isteyince küfürlü eleştiri yazmadan da durabiliyormuşsun. Ayrıca benim ilahlaştırdığımı nerden uydurdun ki? Ben filmin + ve - lerini söyledim zaten. Ayırca bu film benden az fazla 8.5 alır. Zaten kimse de the best epic movie ever demiyor. Ama senin ilk yazdığın eleştirin gibi de tuvalet kağıdı yapıp atmıyor.

Çizgi-romanda leo'nun karısının hikayesi yok evet, koyulma amacı da vasat bir senaryoyu şaha kaldırmak değildi, sadece koyu fanatiklerinin bile meraklanmasını sağlamaktı. Kaldı ki queen'in filme kattığı pek birşey yok zaten. güzellik işte yok ötesi. Queen olmasa neyi eleştirecektin merak ettim:)) Ayrıca filmde gayet bir politik hava var. O da özgürlük ulan! Aynı toplumun farklı iki kısmı özgürlük adına ne yapar, neler yapmaz, istenince neler yapılabilir, sacrifice'ın önemi... az aç da mitoloji oku mk. Ozanmış, şairaneymiş. Şaka mısın sen ya:)

durmadan cila demişsin. Ulan ciladır zaten bu tip filmleri film yapan. 2 hafta önce yeşil perde önünde film çekilmez diye bağıran ebemdi sanki:) yeşil perde önünde film de çekilir, milyon dolar harcanarak film de cilalanır. Adam 100 hektar alana yayılıp sana atmosfer mi yaratacaktı? Gökyüzünü mü yakacaktı savaş alanı için? Böyle birşey beklemen senin hatan zaten. Hala bu filmin bir mitoloji filmi olduğunu idrak edemiyorsun, 2. dünya savaşı olsa anlıcaz da.

"Her zaman herşeyi sevmek zorunda da değiliz kaldı ki filme iğrenç demedim sadece büyütülmüşlüğü gülünç geldi mk. Bunun kadar görsel bir filmin gösterdiğini analiz etmek için de gidip sinematografi okumaya gerek yok."

E yine benim dediğimi demişsin. Sevmek zorunda değilsin, aç rottentomateos'u oku. ortalaması 6'mı ne. Adamlar senin gibi mi karalamış? Adam demiş kardeşim ben barışçıl insanım, savaşmam, sevişirim, domalırım, bir diğeri de baştacı yapmış; özgürlük mücadelesini vatanseverliği en iyi böyle anlatabilirlerdi demiş...Sen de o da yok. Bok atıyorsun olmayan şeye. vatan millet meselesi yapmam ama sayfalarca savurum, sen de gelir her mesajınla daha da komikleşirsin:) Herkes biliyor baştan pohpohlanan ve genel itibariyle sevilen filmlere sivri olmak adına karşı çıkıyorsun. ilk icraatın değil son da olmaz ama bu film için her türlü dilini törpülerim merak etme:)

Ayrıca sorduğum soruya cevap vermemişsin, çok darıldım hauhaha

Tiyo: film çok pis faşoya bağlıyor bir an. Al bunu eleştir de "oo anlamış bişeyler" desin millet.

Replied on: 03/17/2007 18:48:28
sevgili guybrush ben cilalanan şeyin zaten savaş vs vs. olduğunu söyledim, geriye kalan hiç bişeyin, (diyalog, entrika falan) cilalı olmaya çalışmadığını söyledim. neyse.

sen de klasik ilk entry'de devasa küfürlerle saldırma, sonra yumuşatma, sonra da iyice düzgün yazma huyuna girmişsin her zamanki gibi. tıpkı sevişmelerimizdeki gibi, önce vahşi bir kısraksın, sonra da dingin bir su perisi. alt metin olaylarına girmişsin, bana yazdığın itirafların birer tempest alegorisi olması geldi aklıma :)

filmin alt metninin sadece afrodizyak etki olduğuna dair bir kanıttır bu söylediklerim. (bkz: leonidas nasıl koydu ama kraliçeye?) (o da olmadı bkz: leonidas'ın homoerotik etki yaratan bacak ve karın kasları)

Replied on: 03/17/2007 18:55:10
quote:
Originally posted by noiseworks

meraklisi icin film bariz güzel, atmosfer klas, gideri var. fakat son cümlede cok güldük. "mistisizme ve tiranliga karsi savasan sanli yunanistan" beni benden aldi, yunanistan mhp'si filme topluca gitmistir herhalde :)

filmin en salak yanıydı bu. ama savaşmaktan başka bi bok yaramayan, çocukluktan itibaren doğaya tek başına salınan hödük bi spartalının ağzından çıktığı için dikkate almamak lazım :P

Replied on: 03/17/2007 19:13:47
bu arada pers kralının arkadan el vermesi sahnesinde aklıma nedense direk G.O.R.A geldi.seni başkomutan yapıcam falan derken direk Cem yılmazın repliği canlandı gözümün önünde:)

-Komutan Lazar:Yapıcam,hepinizi yapıcam....

onun harici bi-kaç falsosu olsa da ben izlerken büyük keyif aldım..dahasını tanımam...

Replied on: 03/17/2007 19:19:44
ulan ibişler ne adamsınız akşam akşam :)

Volkan zaten temelde aynı şeyi söylüyoruz dün gece haldır huldur yazdım mk sabah da onu belirttim hahahahah bak mesela film demek size savaşa gitme gazı vermiş bana da "amua koim bu mu lan epik" gazı verdi ahval ve şeraitim de sikkoştu barbarca yazdım al sana politika al sana özgürlük :) Ha senin epik bakış açının ne olduğuna artık vakıf olduğumdan kendi doğrun ışığında dediklerinin tutarlı olduğunu ekliyorum. Kaz maz çevirmedim lan tapir misiniz mk ahahhaha

lan bu arada allaşkına aç bi oku lan sağı solu, bariz kraliçe rolünün arttırılma sebebi politik derinlik katmak yoksa dediğin gibi olsa -en azından daha iddialı bir çıkış demeci verilmemiş olsa- zaten senin gibi bakarım ben de :)

ulan ayrıca filmi öyle bir savunuyorsun ki gel de Volkan ilahlaştırıyor deme dedirtiyorsun :)

Ayrıca mitolojiyi de Manowar kartonetlerinden öğrenmediğimden mütevellit istediğim gibi analizini de yaparım.

Ayrıca evet sırf benim keyfim için 100 hektar alanda çekseler fena mı olurdu? :P gerçi o zaman çizgi roman uyarlamasının şanı yerde kalırdı :) ama film olurdu :P

bakınız 24 saatte modum ne kadar şekerleşmiş.

Bu gerginliği c-none'la sevişerek yumuşatıp gökten Volkan'ın başına 3 elma atarak efsaneleştirmek istiyorum :=

PoKeMoN affetmez!!!

Replied on: 03/17/2007 19:27:31
ulan ayrıca herkesin sevdiğini sivrileşmek için yerden yere vuruyorsun diyorsun lan ben sana ne diyim bi Pan's labyrinth bi 300, ki 2sine de kötü demedim biri fantastik biri de epik öğelerden yitik, biri dram biri action dedim mk. Manyak mısınız nesiniz :)

PoKeMoN affetmez!!!

Replied on: 03/17/2007 19:32:06
az önce dağılmama sebeb olan diyolğu aynen aktaıyorum

Volk@n:
benim izlediğim salon full çekti
Erdem:
benim de
Volk@n:
eşşek gibi salon ama rezervasyon yaptırmasak yer bile bulamaıcaktık
Erdem:
bi de öğlen 2de izledim mk
Volk@n:
millet ne gaza geldiyse
Volk@n:
bilen bilmeyen
Volk@n:
fragmanı gören
Volk@n:
ahanda bada bada film gelmiş diye akın etmiş
Erdem:
sakalı gören gelmiş, millet bedir, uhud savaşı fln sandı heralde muhammed'in cengaverleri
Volk@n:
puahhaahahahhaha
Volk@n:
fkljdsfjdslikfjndşikgşkfdngifşhdsf
Volk@n:
yardın beni
Volk@n:
tespitine gurban

Replied on: 03/17/2007 19:52:31
Oradaki Volk@n ben olmuyorum tabii.

Bu arada filmin soundtrackleri çıkmış. Çok leziz.

Replied on: 03/17/2007 19:54:49
yok olmuyosun...o volkan ben volkan:)

Replied on: 03/17/2007 19:56:01
ilginçmiş:) dedim bu keraneci erdem bi dolap mı çeviriyor:) bu arada çizgi-roman linkini buraya koyacağım birazdan umarım sorun olmaz:)

Replied on: 03/17/2007 19:58:27
quote:
dedim bu keraneci erdem bi dolap mı çeviriyor:)

hahahahaah

Replied on: 03/17/2007 20:24:01
Çizgi-romanı da ahanda burada, yiyin gayri:
http://rapidshare.com/files/21508793/300.rar.html

Replied on: 03/17/2007 20:28:59
hay seni Pers kralı başkumandanı yapsın Mega Volkan!

PoKeMoN affetmez!!!

Replied on: 03/17/2007 20:48:39
rep+++++++

Replied on: 03/17/2007 20:51:36
ama repplus+++++++ da verelim volkan'a paylaşımı için :)

PoKeMoN affetmez!!!

Replied on: 03/17/2007 21:08:21
terazime de tıklayın. az sonra official soundtrack'leri de geliyo.

Replied on: 03/17/2007 21:25:16
300-OST: http://rapidshare.com/files/21516740/300_Soundtrack.rar.html

Replied on: 03/17/2007 22:30:22
this is sparta!! no mercy!

inanilmazdi. inanilmaaaaz.bir seye cok takildim ama, tum insanlarin mi vucutlar bu kadar iyi olur ya ? figuranlar bile efsaneydi.
en son sahne favorimdi bu arada, leonidasin ustune oklarin yagdigi ve sonra da spartalilarin cesetlerinin kus bakisi cekimi. ronesans'dan resim gibiydi.

Reply author: Satyr
Replied on: 03/17/2007 22:31:25
filmden biraz önce geldim. benden en az 8 aldı, aferin frank miller'a:)

-film arasında her 10 kişiden 5'i "300 Ispartalı" esprisini yapıyordu mk. (evet tek tek saydım)
-salondan çıkarken aynı 10 kişinin 5'i "ben bu filmi Truva gibi bişey sanıyodum yaa" şeklinde yorum yapıp "keçi kafalı insan mı olurmuş canım" diyeni de duydum. Bok kafalılar.
-filmin bir yerinde "king of the kings" lafını duyarduymaz içimden "menowor menowor" şarkısını sölemeye başladığımı farkettim.
-saygılar frank miller'a.

Reply author: Nathan Explosion
Replied on: 03/17/2007 23:39:50
tam manowar filmi olmuş. joey demaio ve mega volkan'ın en favori filmi olabilir ama gayet sığ bi film olduğu gerçeğini değiştirmez. bu film epikse maiden'ın can i play with madness'ı epik ötesi. ha kötü demiyorum, hiç sıkılmadan izledim. distorted müzik de beni bozmadı tam tersine gaza getirdi. çok güzel kareler, çizgi roman estetiği, karizma vardı. ama sonuçta öyle bi film işte. ayrıca politically baya discorrect bir film. iran'lılar köpürmekte haklı.

bu arada purgatory sinema sitelerinde süper kritikler okuduğunu söylüyor, merak ettim hangi sinema siteleri o. filmin eleştirileri öyle iyi denebilecek bi konumda değil. yoksa saw 2'yi yılın filmi seçen beyazperde.com okuyucularının yorumlarını mı okudun anlamadım.

when you bow your heads tomorrow at the world we built today, I want you to remember that I stood my ground and said "no!"

Replied on: 03/17/2007 23:49:59
hostel'i korku filmi yapan biri, 300'ü on kere sığ yapar, sen de haklısın Doğu :P

aklıma bir an cem yılmaz'ın "bakalım hayatın sırrını verecek mi bu düdük makarnası" " bu paraya kimse onu vermez" lafları geldi...

Replied on: 03/18/2007 00:17:40
volkan demaio 300'den baya bi gaza almış anlaşılan, tek başına tüm dünyanın katıldığı bi gerçeğe karşı koyuyor. kim bu filme epik diyor ki? frank miller bile demez yahu. bu arada film kötü değil, not vermemişim, vereyim; 6.5. tam beklediğim filmi buldum, hiç hayalkırıklığı yaşamadım.

evet, hostel romantik komedi:)

when you bow your heads tomorrow at the world we built today, I want you to remember that I stood my ground and said "no!"

Reply author: Tasslehoff
Replied on: 03/18/2007 04:32:41
Filmi bugun 7 seansi itibariyle izledim. Sahsen benzer filmlerle (Kahramanlik, savas) siralama yaparsam belki sondan 1. olur yada sonuncu olur.

Teknik acidan sahane olmus bence bu kadar dijital olan bir film icin gayet inandirici ve gercek olmus.

Birebir dovuslerdeki hamleler yaraticiydi siradan dovus sahneleri deildi.

Ama filmin eksileri cok fazla. Iki laf eden kameraya yuzunu donup poz veriyo, Turk filmleri gibi olmus mk, bi 'nayir, nolamaz' replikleri eksikti.

Beni en cok rahatsiz eden konulardan birisi de yerlerin kupkuru olmasiydi, oysa kan golune donmeliydi.

Filmdeki oyunculuklarida begendigimi soyleyemem, ozellikle mimikler yok denecek kadar azdi olanlarda feci yapmacikti, filmin dijitalliginden cok bu uzaklastirdi samimiyetinden.

Pers kralinin makyajini da hic begenmedim, 100.000'lere hitap eden bi kral oyle olmamaliydi kanimca. Tip super ama makyaj kotu (Nerde King Arthur'da ki Saxon krali mk efsaneydi be...)

Filmin anlatimi iyiydi ama butunlugu sagliyamiyordu sanki, chapter chapter ilerliyoruz havasi verdi. Epik filmden cok fantastik bir filmdi.

Beklentim fragmanlari gordukten sonra hayli yuksekti. Amma velakin 'vur kir parcala, bu maci kazan' olmamis...

Notum : 6/10

Dont know what I want but I know how to get it,
I wanna destroy, possibly ?

Reply author: JE Androcoen
Replied on: 03/18/2007 04:51:00
quote:
Originally posted by Kevin Lomax

evet, hostel romantik komedi:)

hahaha bu topik eğlenceli olmuş. filme gitmeyi düşünmüyorum ama. truva yı da izlemedim hala. eksikliğini çekmiyorum.

Replied on: 03/18/2007 05:11:13
sen anca mega volkanın dedigi gibi iki küflü odada geçen düşük bütçeli dramlara git. ya da çok marjinal bişey olsun böyle, eraserhead gibi. böyle adam yeni doğan bebegini kelebek zannedip onu arzulasın. çok farklı demi uuufff :) ha, daha da sanatsal olabiliyolarsa ne ala, sevinirim senin adına.

hadi yattım ben. leonidas shall descend upon your pinky ass diyorum daha ne diyim

Replied on: 03/18/2007 05:22:58
hahaha oku şu postunu yeniden de kendine gül. eraserhead deki adam yeni doğan bebeğini kelebek zannedip çok pis arzuluyordu. ben bile arzuladım. izlerken mastürbasyon yaptım. o derece sanatsal bir filmdi.

Replied on: 03/18/2007 13:14:29
JE, çık aradan, bir kas movie'de işin ne senin :)

Evet rodrigo, 2003'te böyleydi:

2007'de Xerxes'e döndü:

Gerçekte Xerxes böyle idi:

Frank miller'a göre de böyleydi:

Sonuç: evet biraz pudrası eksik kalmış. bir persian king böyle olmamalıydı:)))

Replied on: 03/18/2007 15:37:35
ve ve ve Leonidas.. adamin vucudu normalde de iyiymis hakkini yememek lazim.

Replied on: 03/18/2007 16:39:10
ikinci kez gittim lan bugun...eallahım beni baştan gorla

8 kez giderim ben bu filme dedim daha gidicem yarında annemle falan

yok abi fanı oldum ben direk mızrakla kovalayasım var insanları lan!!

Olm evlenmeyin!

Reply author: milk
Replied on: 03/18/2007 19:12:04
tam bir kadın & gay filmi.. salondan memnuniyetsiz ayrılacak bir dişi varlık yoktur kanımca..
spartaya kültür (fuhuş) turları düzenlemeyi düşünüyorum.
parayı kırınca haber veririm.

filmin adı ayrıca
600 meme
1800 karın kası
300 taş
gibi olabilirmiş.

ayrıca kanımca Xerxes Leonidas ile konuşurken fordçuluk yaptı. bana öyle geldi.. yoksa öçle omzu kavramalar fısıldamalar falan iyiye işaret değil.

sudoku master

Replied on: 03/18/2007 20:50:48
lütfen efendim Xerxes degil, Zerhas diyelim, Türkçemizi yıpratmayalım:P (altyazının yalancısıyım)

Replied on: 03/18/2007 20:52:02

Replied on: 03/18/2007 21:19:23
milk'in kadın ve gay filmi demesine rep plus veriyorum:)

Reply author: moon dreamer
Replied on: 03/18/2007 21:23:59
quote:
Originally posted by Satyr

lütfen efendim Xerxes degil, Zerhas diyelim, Türkçemizi yıpratmayalım:P (altyazının yalancısıyım)

haha bu bana the ring adli filmin kolpasinin altyazisini hatirlatti. rachel bazi yerlerde reçel; aidan ise mutemadiyen ethan, bazense erhan olarak geciyordu :)

Replied on: 03/18/2007 21:35:39
daha da kötüsü Lord Of The Rings - Return Of The King'in türkçe dublajını izlediyseniz Gandalf'ın "hallelujah" sözünün "eşhedü" diye çevrildiğini farkedebilirsiniz:) bu konu başlı başına ayrı bir topikte tartışılabilir eheheh.

Replied on: 03/18/2007 21:45:08
oha! hadi canım şaka yapıyorsun? Değil mi?
(bu arada 300'ün nete düşen versiyonun görüntüsü nasıl?)

Replied on: 03/18/2007 21:52:08
quote:

oha! hadi canım şaka yapıyorsun? Değil mi?
(bu arada 300'ün nete düşen versiyonun görüntüsü nasıl?)

3 arkadaş yanlışlıkla türkçe dublajlısına gitmiştik,"eşhedü"yü duyarduymaz birbirimize baktık yanlış mı duyduk acaba diye.Hepimizin aynı sözü duyduğunu anlamamızla kopmamız arasında saliseler var:)

Replied on: 03/18/2007 22:09:00
dün akşam gitme şerefine nail oldum. resmen hastası oldum. hakkaten bikaç kere daha gidilir yani sıkılmadan izlenebilir. mitolojik film olduğu için elbetteki bazı geyikler var. keçikafalı adam falan vardı mesela bi sahnede. neyse netice itibariyle frank miller ve yönetmen kardeş coşmuşlar. mavi perdedir dijitaldir falan anlamam ben. şimdiye kadar böyle bir savaş filmi izlemedim diyorum ya...

Replied on: 03/18/2007 22:49:30
valla bende böyle bir kas ay pardon savaş filmi izlemedim.. gözlerimi bir saniye bile perdeden ayırmadım.
filmin bir noktasında kendimi kaybedip manowar manowar living on the road diye bağırdığımı
sonralara doğruda hail and kill çığlıkları attığımı söyleyenler oldu..

sudoku master

Replied on: 03/19/2007 08:23:46
o kasların hepsi slikon:) komik ama gerçek

Replied on: 03/19/2007 10:14:38
quote:
Originally posted by Satyr

o kasların hepsi slikon:) komik ama gerçek

bazı sahnelerde sarkık görünüyodu zaten ben bi pislik olduğunu tahmin etmiştim ama silikon değilde hani böle iğne mi ne yapıolarmış ya onlardan zannettiydim. neyse estetik olmuş netekim.

Reply author: ChatJam
Replied on: 03/19/2007 12:27:26
quote:
Originally posted by Tasslehoff

Filmi bugun 7 seansi itibariyle izledim. Sahsen benzer filmlerle (Kahramanlik, savas) siralama yaparsam belki sondan 1. olur yada sonuncu olur.

sondan birinci sonuncu demektir zaten :) evet filmi izlemedim ve sıkılıyorum.

Replied on: 03/19/2007 14:09:07
filmden önce 3 ay spor salonuna kapamışlar abileri
basmıişlar kası basmışlar amino asidi..

savaşa soprdum çıkışta canım kaç ay sürer böyle kaslanman diye..
çok sürer dedi
neyse kibar çocuk senin popon kaç yılda erir diye de sorabilirdi.. sormadı kırmadı.

sudoku master

Reply author: SoulXSurvivor
Replied on: 03/19/2007 15:27:44
quote:
Originally posted by milk

filmden önce 3 ay spor salonuna kapamışlar abileri
basmıişlar kası basmışlar amino asidi..

savaşa soprdum çıkışta canım kaç ay sürer böyle kaslanman diye..
çok sürer dedi
neyse kibar çocuk senin popon kaç yılda erir diye de sorabilirdi.. sormadı kırmadı.

sudoku master

Başroldeki abi 4 ay kasmış salonda. Sahnelerde ayı formatında gözükebilmek için filmin çekimleri sırasında da çalışmaya devam etmiş. Podyuma çıkan vucud geliştiriciler gibi çekimlerden yarım saat önce şişmek için kendini şınava, mekiğe vermiş...

''Dream as if you'll forever, live as if you'll die today'' James Dean

Replied on: 03/19/2007 16:03:08
"o kadar kötü ki braveheart tan beri bu kadar kötüsünü izlemedim."

-ankara times

(evet hala izlemedim.)

Reply author: TormentoR
Replied on: 03/19/2007 22:56:35
2.5-3 ay gibi bi sürede iğneler ve protein takviyesi ile günde 2 saatlik çalışma ile vücut bu hali alabilir.Ama mide için yani karın kaslarında biraz daha kasmak gerekir.

Ancak iğnelerle gelen güzellik her yapay şeyde olduğu gibi çabucak gider ayrıca başka şeyleri de götürebilir :D

Replied on: 03/19/2007 22:57:25
Ülkemizde vizyona girdiği ilk hafta sonu 235.592 kişi tarafından izlenen 300 Spartalı, 1.490.965 USD’lik gişe hasılatı yakaladı. Bu rakamlarla 300 Spartalı, yabancı filmler arasında tüm zamanlarda kopya başına en yüksek açılış haftasonu hasılatına ulaşmış oldu. Amerika’da da tüm zamanların en iyi Mart ayı açılış rakamlarına ulaşan 300 Spartalı’nın, Amerikan gişelerindeki başarısı da devam ediyor. İlk haftayı 70 milyon USD gişe hasılatı yapan film ikinci haftasonu toplamında tahmini 127 milyon USD’ye ulaşma başarısını gösterdi.

Replied on: 03/19/2007 23:05:14
ya adamlarda alt yapı vardır, son rötuşlarda iğneler ve çalışmayla olunca ortaya bu kaslar çıkmıştır..
ilyas salmanı alıp 3 ayda yetiştirecek ahlleri yok herhalde adamların.

şimdi ben, beni 3 ayda monica belluci yapacak iğneyi arıyorum.

sudoku master

Replied on: 03/19/2007 23:39:23
Yok gerçekten kilolu olmayan normal vücutlu birini sağlam bi program ve iğnelerle 3 ayda o şekle sokarsın ama ne kadar o şekilde kalır onu bilemem.

Ben çalışırken hiç iğne ve amino asit almadım 5 ay sonunda anca yarısı gibi olmuştum.

Monica Bellucci için yorum yapmıyorum öyle bişey varsa bende istiyorum tüm Türk hatunlarına çaktırmadan yapıcam :P

Replied on: 03/19/2007 23:47:47
o kahin dedikleri hatun resmen azra akın first reklamıydı. oha dedim yani aynısı. bu arada filmde leonidas bi ara "oğlancı yunanlılar" gibi bir tabir kullanıyor. demekki gayreeks olayı yalan veya abartı değilmiş. gerçi kendilerini yunanlı gibi görmüyolar mıdır nedir. bir nevi izmir-karşıyaka olayı gibi sanırım. (35,5)

Replied on: 03/19/2007 23:48:51
bırakınca ne oldun peki?
bırakınca vücut kendini kötü salıyormuş diye duydum.

sudoku master

Replied on: 03/19/2007 23:50:25
oğlancı atinalılar dedi
yunanlı demedi

sudoku master

Replied on: 03/19/2007 23:51:12
quote:

oğlancı atinalılar dedi
yunanlı demedi

sudoku master

aaa evet öyleydi galiba. ama olsun. o da bi itiraf neticede :)

Replied on: 03/19/2007 23:52:59
gymlerde kas yapılan kas şişirme kas oluyo dedi biri bana bilmiyorum
bende rocky usulü kas yapma metodlarına giriştim koşuom ediom arada mekik falan
şişme kas ne demek mk nası yemişim ya

Olm evlenmeyin!

Replied on: 03/20/2007 01:03:15
yüzme şampyonu bi arkadaşım vardı o anlatmıştı
spor salonunda yapılan sporda tek bir lenf midir lif midir ne haltsa ona yükleniliyormuş, o şiştikçe kas şişkin oluyormuş. O tür sporlarda sakatlıklar çok daha fazla olabiliyormuş (bütük yük tek bir noktaya bindiği için)
halbuki yüzme, tenis gibi sporlarda kasın her npoktası eşit çekilde çalışıyormuş ve o ne haltsa dediklerim eşit çekilde güçleniyormuş böylece vücut daha dengeli güçleniyormuş ve sakatlanma ihtimali daha aza iniyormuş.

kısacası imkanın varsa spor salonu değil böyle aksiyon spor yap demişti..

sudoku master

Replied on: 03/20/2007 01:17:03
Valla ilk önce en kolay göğüsler iniyor sonra omuzlar ve kollar tabi mekik çekmeyi bırakırsan karın kaslarında baklava yerine bolca türk kası görebilirsin:)

Ben 4 yıldır filan düzenli olarak bırakıp bırakıp başlıyorum ondan dolayı deformasyon fazla olmuyor ama tabiki incelme ciddi anlamda oluyor.Şu mezuniyet tezimi yazma çalışmalarım bitsin de yakında tekrar başlıcam olmuyor böle :D

Replied on: 03/20/2007 01:29:03
amaaaaaaann

yayman spor is best valla

sudoku master

Replied on: 03/20/2007 10:20:25
quote:
Originally posted by vipercann

o kahin dedikleri hatun resmen azra akın first reklamıydı. oha dedim yani aynısı...

aynen walla görür görmez aynı tepkiyi verdim ben de.

Replied on: 03/20/2007 17:04:12
‘Tarihi çarpıtan berbat bir film’
Tarihçiler, İran ile ABD arasında gerilime neden olan ’300’ filmini seyretti ve ‘gerçekleri yansıtmayan, şiddet dolu ve kötü bir film’ görüşünde birleşti.

İlber Ortaylı:
İRAN KARŞITI BERBAT BİR FİLM, ÇOCUKLAR İZLEMESİN

Mete Tuncay:
YUNAN ŞOVENLİĞİNİ YANSITAN ŞİDDET DOLU BİR FİLM

Emir Turam:
BELGESEL GİBİ DEĞERLENDİRMEMEK GEREK

http://www.ntvmsnbc.com/news/403126.asp

---
I've adopted sophisticated terrorist tactics. And I'm a dangerous, dangerous man; with dangerous, dangerous weapons! I'm a weapon of mass destruction.
And I'm a brutal dictator. I want money, I want your money. I'm the president of USA. I'm an asshole

Replied on: 03/20/2007 17:14:52
filmin başında kurtlar vadisindeki gibi "olaylar ve kişiler tamamen olmasa da genelde hayal ürünüdür, lütfen film olduğunu unutmayın, çok merak ediyorsanız çıkınca araştırın" yazsa bütün problemler hallolacak aslında. ancak çokta haksız değillelr. dizileri ve filmleri birebir gerçek sanan mal insanlar o kadar çok ki...

Replied on: 03/20/2007 19:05:20
ULAN ÇİZGİ ROMAN UYARLAMASI! ANLAMIO KİMSE ÇİZGİ ROMAN LAN ÇİZGİ ROMAN!

sikicem tepkilerini ya

Replied on: 03/20/2007 20:21:51
o tarihçiler gerizekalıymış o zaman. ha içerdiği şiddetten dolayı elbette çocuğum olsa izletmem ama yuh diyorum bu kadarı abartı kaçmış.

onun dışında görsel açıdan filmin tüm hasılatı hak ettiğini düşünüyorum. insanlar 'senaryo yarraaam gibi, konu iyi işlenmemiş' diyo ya, komik bence :) filme gittiğimde çizgi romanı okumamıştım, daha sonra göz attım. hakkaten söylenenler komik.

Replied on: 03/20/2007 20:35:10
quote:
Originally posted by Kevin Lomax

Ülkemizde vizyona girdiği ilk hafta sonu 235.592 kişi tarafından izlenen 300 Spartalı, 1.490.965 USD’lik gişe hasılatı yakaladı. Bu rakamlarla 300 Spartalı, yabancı filmler arasında tüm zamanlarda kopya başına en yüksek açılış haftasonu hasılatına ulaşmış oldu.

"Yunan" kelimesini duydu mu tüyleri dikelen millete bak mk ahaha Holivud, sen nelere kadirsin, istersen sülalemi de sgersin, karşında boynum yok.

Replied on: 03/20/2007 20:39:31
aman takmışsın bir görsellik diye. her şeyi ayrı ayrı değerlendirmeyi öğrenemedin. tamam görsellik süper de, bu bir film ise bir sürü ögeye daha sahip olması gerekiyor. senaryoyu beğenmeyen beğenmez, oyuncuları beğenmeyen beğenmez, kurguyu müzikleri vs.... çizgi roman uyarlaması olması senaryoyu yükseltir mi? komik olan bir şey yok bunda, herkes popcorn filmler sevmek zorunda değil. zaten seven sayısı gayet fazla, nesini dert ediyorsun anlamadım.
ha gitsem bence ben de severim görüntüleri, resimler mükemmel gözüküyor. ama senaryoda ve kurguda aptallıklar gözüme çarptığı an zevk işkenceye dönüşür. sürekli kasıntı kasıntı karizmatik laflar eden herifler görmek (araya bir de seks sahnesi attıklarını tahmin etmek de zor değil hani.) herkese keyif vermeyebilir. bu zaten animasyon değil, bu resim sanatı değil ki sadece görsellik para etsin.
chatjam gibi bana da gayet sıkıcı görünmekte film. istediğiniz kadar dediğime dikkat etmeden entel diyebilirsiniz (eraserhead demişsin iyi etmişsin önceki sayfada, alaka-maydonoz) film nasıldır bilmiyorum ama bu post cnone ın yorumuna yazılmıştır, kendisi bu yorumları daha önce başka filmlere de yapmıştı. dayanamadım.

Replied on: 03/20/2007 21:05:44
quote:
Originally posted by Vingthor

ULAN ÇİZGİ ROMAN UYARLAMASI! ANLAMIO KİMSE ÇİZGİ ROMAN LAN ÇİZGİ ROMAN!

sikicem tepkilerini ya

vay mk, demek çizgi romanların ve çizgi romandan uyarlanmış filmlerin bir milleti aşağılaması, isim vererek ilkel-vahşi demesi eleştirilemez bir şey? çünkü; çizgi roman. kolpa yani. o zaman niye isim veriyo kardeşim, hı? zort medeniyeti desin. madem gerçek dışı şeyleri anlatıyosun o zaman niye pers'ler diyerek o medeniyeti yerden yere vuruyosun? kullanırsan da ben rahatsız olurum bundan, ve anlatılanlar gerçek değil derim.

tamam ben de bi çizgi roman çizcem, vipercann şöyledir böyledir dicem. bi de onun üstüne onun eline kılıcı vercem, ama 2 kafa darbesiyle yerle bir edicem. bu ne kardeşim derse de; mal mısın, gerçek sanıyosun her şeyi? dicem. derim mk, çizgi roman çünkü.

olm kimse filmi gösterimden kaldırtmıyor, vay densizler diye dava da açmıyolar di mi? adamlar eleştiremeyecek mi be?

---

Replied on: 03/20/2007 21:09:16
ben bir filmin sadece 'görsellik' öğesi olur demedim. elbette bi filmi film yapan bi çok şey var (görsellik benim için her zaman en önemlisidir, senin için değildir bu ayrı konu. kaldı ki film zevkimi de az çok biliyosun. senin kadar ya da chat jam kadar film izlemediğimi de biliyosun) ben bir filmi bi öğesinden dolayı muazzam bulabilirim ama sen önemli bulduğun bir hatasından dolayı yerin dibine batırabilirsin. kabullenemediğim ya da tartıştığım bu değil ki, '300' amacına hizmet eden, vermek istediklerini fazlasıyla veren bir çalışma demeye çalışıyorum. insanların kabul etmedikleri de bu zaten. bu başarısını tam olarak isimlendirebilmek için '300'e 'film' dışında başka şeyler demeye de hazırım; uzun bi klip derim, bilgisayar oyunu ara videosu derim. saçmalarım da saçmalarım, o kadar iyi çünkü.

araya conjuring girmiş, ben bunu je'ye itafen yazdım :)

Replied on: 03/20/2007 23:54:31
buradan çok güzel gözküyorsunuz lan:))hhuahaha c-none, conturing ve JE arasında:)))sırf bunun üstüne bile film çekilir lan:) 2 rutubetli oda ve 1 dijital kamera yeter de artar bile huhasdsasadgfdvxczsr

Reply author: Ahmet Çakar
Replied on: 03/21/2007 00:20:30
ilber ortaylı, mete tunçay gibi adamlar bu memleketin en değerli tarihçileri. haklarında atıp tutmanın bu kadar ucuz olmaması gerek.

Replied on: 03/21/2007 10:52:18
ben hala seyredemedim 23unde gelecek buraya ortalik yikilmis bee vaayy vay.ilber babaya selam severiz kendisini. hadisenin nasil cereyan ettigini ogrenmek cok basit iki tikla pers yunan olayini okursunuz ne bagirisionuz ki :) forza sparta.

Replied on: 03/21/2007 10:57:45
quote:

tam bir kadın & gay filmi.. salondan memnuniyetsiz ayrılacak bir dişi varlık yoktur kanımca..

sudoku master

eyvallah ekin.

Reply author: Drow
Replied on: 03/22/2007 09:59:38
filmin ismi 300 terlikli olmalıydı.eleman terlikle dağa tırmandı ben orada koptum zaten filmden...İstediğin kadar sıkı adamı koy filme hatta beni bile koysan :) heriflerin terlik giydiği gerçeğini değiştiremezsiniz.hoş ben terlik giymem zaten...

spartalı olacağıma o yamuk yalayıcı kahin olmak tercihimdir.o ablada neydi öle yarappi

I am the false in your fucking truth...

Reply author: requem-mass
Replied on: 03/22/2007 12:28:49
Valla gittim gördüm, filmin görsellik dışında elle tutulacak hiçbir yanı yok, şaşırtıcı derecede kötü illa gidecekseniz büyük beklentiler içinde olmayın sakın. Berbat diyaloglar, çok kötü senaryo, sıfır derinlik ,kurgu diye bişey gerçekten yok, zayıf ötesi oyunculuk..Ha bir de politik yönü var tabii filmin bence bildiğin "nazi" filmi olmuş bu ama o başka yönü olayın,tartışılır..

Reply author: Dark Crimson
Replied on: 03/22/2007 14:01:27
quote:
Originally posted by Dark Crimson

bence fragmana aldanıp çok büyük beklenti içine girecek olanlar hayalkırıklığıyla ayrılacaklar salondan..Ve Troy nasıl fiyasko ya..Bu filmin bence Troy'dan güzel olma ihtimali yok..

music is desire

ne demişsem o.yanılmadım.Görsellik harici ve o manowar hissi dışında hiçbir olayı yok filmin.

even though i'm no more than a monster - don't i, too, have the right to live?

Reply author: bdokmen
Replied on: 03/22/2007 23:00:38
sahne sahne bakildiginda cok hos ama toplayinca tam olmamis sanki.diger epik filmlerin verdigi one for all,all for one,padisahim cok yasa gazini alamadim tam(savas formasyonlari disinda)ki filme gaza gelmek icin gittim.yine de bu tarz filmler icinde muziginde distortion olan ilk film(galiba) olmasi ayri bi hosuma gitti.bi de spartalilarin dunyayi kurtarma,barisi getirme gazinda olmasi komik olmus,once dunyanin yuvarlak oldugunu kesfet,sonra kurtarmasi kolay...

Reply author: eternaleternity
Replied on: 03/23/2007 15:34:24
film çıkışı sparta diye bağıran bikaç kişi vardı kadıköyde...

Replied on: 03/23/2007 17:04:37
spartalılar türkmüş olm diye biri çıkıcak yakında bekliyorum ben hala çıkmadı haberlerde falan ilginç

Reply author: eternaleternity
Replied on: 03/23/2007 20:25:28
300 kayserili o zaman...

Replied on: 03/24/2007 00:41:26
ikiye çaktım taze, pişman değilim
tanayt viğl daayn in heeeel *yayvan yayvan bağıra çağıra*

Reply author: SoulXSurvivor
Replied on: 03/24/2007 01:09:35
Hiç beğenmedim...

''Dream as if you'll forever, live as if you'll die today'' James Dean

Replied on: 03/24/2007 10:12:55
leonidas amasya elması yiyomuş o yüzden türkmüş aksdakd

Reply author: tribalpk
Replied on: 03/25/2007 14:10:51
görmemişim bu başlığı .) 300 diye arattım çıkmadı benim suçum değil .) filmin tek iyi sahnesi kral rahiplere çıktığında kahin moduna geçmiş hatunun dumanlarla sevişmesiydi.

Replied on: 03/25/2007 17:22:54
yolda yürürken dinlediği müziğin etkisiyle kendi kendine video klip çekmemiş hiç kimsenin bu filmi beğenmesini beklemiyorum zaten. nokta.

Replied on: 03/25/2007 18:03:42
quote:

yolda yürürken dinlediği müziğin etkisiyle kendi kendine video klip çekmemiş hiç kimsenin bu filmi beğenmesini beklemiyorum zaten. nokta.

lafi agzimdan aldin nerdeyse.

Reply author: evolution
Replied on: 03/29/2007 19:06:31
ahah bu topic'i daha yeni görmem büyük kayıp ahahaha bence süper film,bırakın benceyi tüm gaylerce ve kadınlarca süper film....
şu dünya da bıktık artık her filmde güzel bir kadın,bol meme ve popo görmekten.Tam gözümüz açık mı gidicez derken ilk Truva yetişti imdadımıza Brad bizi bizden aldı,Eric de üstüne ballı kaymak oldu diyorduk ki bu 300 kaslı bizi bizden aldı götürdü.Evet artık gözümüz açık gitmeyiz.Bol karın kası,güzel popolar ve terli vücutlar gördük.Sonunda biz kadınlarında (ve tabii ki sevgili gay arkadaşlarımızında) sıkılmadan seyredeceği,yer yer kendini tutamayıp alkışlayacağı,filmin sonunda tüm oyuncular karşısında saygıyla eğileceği bir film var.
Bu film sonrası tüm kadınlar spartalıdır arkadaş...hepimiz spartalıyız ve hepimiz bir spartalı hak ediyoruz.

Reply author: Joakim Broden
Replied on: 03/30/2007 00:03:46
Bugün izledim filmi, sinema konusunda yetkin değilim ama bir iki noktayı belirteyim. İlber Ortalyı'nın dediği gibi kötü adamlar neden hep siyah tenli? Film maniüpülasyon için bire bir. Ayrıca Yunan milliyetciliğini insanın gözüne gözüne soktuğu da doğru ancak Antik Yunan'da "en iyi ülke bizleriz, bizim dışımızdakiler barbar ve gelişmemiştir" düşüncesi zaten var, yanlış birşey ama var.

------------------
"gerçek müzik saftır, onun için akıl gerekmez. o zaten tam ve kamildir. zaman, mekan, kültür, millet, kişi, cins, bencillik, matematik, fizik, armoni kaygısı, doğruluk, yanlışlık ve ticaretten muaftır bilinmeyen zamanlardır, dedem korkut'tur, bach'tır, sendir, bendir. heryerdedir, yokluğu bile kendisidir. ve birdir. biz onu sadece keşfederiz "
erkan oğur

Replied on: 03/30/2007 00:18:30
cizgi romanin bi versiyonu daha var bu arada, daha "faso" tabir caizse :) yunan mhp'si isbasinda pouhauhhaua

Replied on: 03/30/2007 11:03:16
yunanlılarla spartalılar aynı "şey" değil. Bir birleriyle birçok kez savaşmış 2 topluluk.
Spartalılar'da zaten faşizm geçerliydi. Ve kendilerini herkesten üstün görürlerdi, özellikle de Yunanlılardan.
Daha sonra yanılmıyorsam topoş İskender tarafından birleştirildi bu iki topluluk. Karıştırmayalım lütfen.

Replied on: 03/30/2007 12:01:49
biz karistirmiyoruz olm, filmin kendisi karistiriyo :)

Reply author: ChatJam
Replied on: 03/30/2007 12:10:31
quote:
Originally posted by vicious chipie

quote:

lafi agzimdan aldin nerdeyse.

böyle bişeyi nasıl iki kişi aynı şekilde düşünebilir aklım almadı :)

Replied on: 03/30/2007 13:23:11
quote:

yunanlılarla spartalılar aynı "şey" değil. Bir birleriyle birçok kez savaşmış 2 topluluk.
Spartalılar'da zaten faşizm geçerliydi. Ve kendilerini herkesten üstün görürlerdi, özellikle de Yunanlılardan.
Daha sonra yanılmıyorsam topoş İskender tarafından birleştirildi bu iki topluluk. Karıştırmayalım lütfen.

bende de öyle vücut olsa bende kendimi üstün görürüm

sudoku master

Replied on: 03/30/2007 18:34:03
Filmi izledim. haftalardır büyük gazla beklemiştim Ateş Geçitleri isimli kitapta 300 spartalının öyküsünü okuyup baya etkilenmiştim az buçuk mevzulara merakımdan da 300ün filminin çekileceğini duyunca gaza gelmememe imkan yoktu tabi:) ama film vizyona girmeden yapılan yorumlarda filmin aynen Miller'ın çizgi romanındaki gibi taraflı bir bakış açısıyla yansıtılacağına yer veriliyordu ki öyle de olmuş. Ben çizgi romanı görmedim, okumadım da ama orda burda okuduklarımdan Miller'ın Spartalılardan yana taraflı ve abartılı bir tutum takındığı ve artık tarihi bir olay olmaktan çok efsaneye dönüşmüş 300 Spartalı hikayesinin bir de amerikalılarca önümüze getirildiğini düşünürsek yanlı ve abartılı olmasından doğal birşey olamaz.

Ben filme 10 üzerinden 8 veriyorum. gerçekten beğendim ama beni bile ( ki evet yanlıyım kardeşim spartalıları seviyorum milk hanımın turlara katılıcam hatta, malız ya ! ) rahatsız edecek derecede bir abartı sözkonusuydu ki amaaaan bu ne lan oha artık dediğim pek çok yer var yine de filmi bir iki kez daha izleyeceğim. Elemanların donla ve sandaletle savaşmasına takılanlar olmuş eee ne olaaacaaadı ki? kamuflaj altı postal kafaya da kurşun geçirmez kask mı takacağlardı? e bi de kalaşnikof verin olsun bitsin eaaha :)
Perslerle ilgili kısma gelince İran köpürmekte haklı ama fazla da abartmaya gerek yok film bu hayalgücüne ve çekenin keyfine kalmış bişey herifin işi gücü yok bi de aman Doğu dünyasını incitmeyelim mi diyecekti :) vah vah incinmiş iran. ah canım yahu, e napalım peki ? 300 kişinin gerçekten de o geçitlerde sevgili tanrı -krallarının ordusunu telef ettiklerini silelim mi kayıtlardan:)

Film 2007 nin en iyi filmleri arasında gösteriliyor ama bence değil. pek çok eleştiriye katılıyorum babaların habire kameraya dönüp ya da uzak ufuklara bakıp birer özlü söz söylemesine filan ben de koptum ama genel olarak iyi bir film. ben sinemadan çekim tekniklerinden anlamam o nedenle sinemaya cipsini kolasını almış koltuğa kurulup filmi izlemiş bir izleyici gözüyle bakıyorum ve filmi severek izlediğimi söylüyorum. Özellikle de filmde Dienekes'in savaş arifesinde Pers okçularıyla ilgili kendisine söylenen okların güneşi örttüğü yorumuna verdiği cevaba yer verilmesi çok hoşuma gitti: İyi öyleyse biz de gölgede savaşırız.

300 Spartalıya gelince, daha önce de yazdım antik döneme merakı olanlar zaten okumuşlardır ama okumayanlar başta internet olmak üzere pek çok materyal bulabilirler ama ben Heredotos - Tarih 7. bölümde Heredot babanın Termopilai'de neler yaşandığını anlattığı kısmı öneririm. Troy hadisesini bile çok farklı bir şeklide okuyabilirsiniz hatta. Spartalıların asker yetiştirme konusunda ne kadar psikopat olduklarını asker yetişirme tekniklerini anlattıkları bazı yayınları da okursanız filmdeki donlu sandaletli şişme vücutlu vatandaşların o kadar abartılmaığını bir nevi ölüm makinesi gibi yetiştiklerini de öğrenir açıp da kıçınızla dalga geçersiniz.

hımm şimdi helen sen de ne yunan meraklısısın diyenler olcaktır. yoooo antiği seviyorum mitolojiyi seviyorum. bi de gezmeyi seviyorum eeeee ? :)dedim ya bilet kaldıysa turda yer ayırtmak istiyorum.fuhuşlu olmayaından olsun ama evlencez yakında yakışık almaz !!! kültür turu varsa seve seve !!!!!!!!!

Eleştirilerden en mantıklısını Dr. Emir Turam yapmış :

FİLMİ BELGESEL OLARAK DEĞERLENDİRMEMEK GEREK
Bu temel yaklaşım filmin bir belgesel gibi gerçeği tam olarak yansıtmaktan ziyade olayı, destan tarzı bir sunum içerisinde ‘anlamlandırıp’ süslediğini ve gişe başarısı için izleyiciyi etkileyecek şekilde sunmayı hedeflediğini gösteriyor.

Anlatılan bir kahramanlık öyküsüdür ve filmin bakış açısından görünen kahraman taraf da kendilerinden kat kat güçlü bir ordunun istilasına karşı koymaya çalışan Ispartalılardır. Kahramanlık olgusu bir bakıma yüceltilmiştir. Filmde görsel bir eğlence profili sözkonusu ve bu bağlamda kültürel ya da siyasal bakış açıları geliştirip filmi taraflılık ya da tarafsızlık kriterlerini temel alan kapsamlı değerlendirmelere tabi tutmayı çok gerçekçi görmüyorum.

bir de yönetmen Zack Snyder'la röportajı koyalım kendi ağzından film :

300 Spartalı'nın Yönetmeni: 'Filmim ırkçı değil ironik'

* '300 Spartalı'nın yönetmeni Zack Snyder, ırkçı bir film yapmadığını söylüyor. Ona göre, komutanın cesetlere bakarak elma yediği sahne 'o kadar aşırı' ki, izleyici 'yok artık' deyip 'ironi'yi anlamalı!

- Çok erken yaşta kariyer yaptınız, genellikle insanlar kendilerini kanıtlamak zorunda kalır...

Ah neler yapmak zorunda kaldım! Ağzımı bozmak istemiyorum... (kahkahalar) Başka nasıl iş bulacaksınız? Birçok reklam filmi çevirdim. Hâlâ çeviriyorum. (Boynunu büküyor) Paraya ihtiyacım var. Bu filmi yapmak bir yıl sürdü, o yüzden ara verdim. Pasadena Sanat ve Tasarım Okulu'na gittim. Çok küçük bir okuldur ama Michael Bay, Tarsem o okuldan. Benim bölümümde sadece iki kişi daha vardı. Onlar da bu filmde çalışıyor. Çok az insan tanıyorum, belki daha fazlasıyla tanışmalıyım. Mezun olduktan sonra müzik videoları yaptım. Hollywood'da beni ilgilendirecek pek konu yok, hakikaten önem vereceğim bir şey bulamıyordum. Çok çalışıyorum, her gün çekimim oluyor. İyi yaptığınız bir işten ödün vermek istemezsiniz. Soyut bir iş, ruhunuzu veremezsiniz reklama. Bazıları verir, bence tehlikeli; çünkü ticaret bu. "300"ü bulunca "Tamam!" dedim "Şahane, on ikiden vurabilirsin!" Sonra stüdyo turuna çıktık. O sırada "Troy" falan çekiliyordu, kimsenin ilgilenecek vakti yoktu. Başka film çekmemiştim, elimde senaryo yoktu...

- Çizgi romanla mı gittiniz stüdyolara?

Evet! İşte ilk sahnede böyle oluyor, çekim bir, sonra bu adam böyle diyor! Hiç hoşlanmıyorlar bundan, işe yaramıyor.

- "Sin City"den önceydi tabii bunlar...

Evet, ama "Sin City"den sonra olsa da fark etmezdi. "Şunu bir metin haline getirip toparlar mısınız?" diyorlar.

- Nedir "300"de size cazip gelen?

Öncelikle estetik, o resimleri beğendim. "Çizgi roman uyarlamak zor değil mi, kendi vizyonunuz işin içine girmez mi?" diye soruyorlar bana. Gerçek şu ki onsuz yapamazsınız, şoför gibisiniz. Perspektifiniz biraz değişebilir tabii. Derken araya "Ölülerin Şafağı" girdi. Zombilere bayılırım, harikadırlar. Kendi kendisinin farkında olan bir filmdir. Aynı şey "300" için de geçerli. "Ölülerin Şafağı" zombi filmi olduğunu biliyor, "300" de çizgi roman olduğunun farkında. Kendi kendisiyle alay etmiyor, ama ne olduğunun farkında.

- İronik mi demek istiyorsunuz?

Tamamen ironik. Frank öyle yazdı. Frank'in ironisiyle onun da üstünde bir çizgi olduğunu ilan eden fantezinin bileşimi. Çocuklar için değil tabii, yetişkinler için bir çizgi roman.

- Ne bağlamda ironik?

Filmin tonunu düşünelim bir an için. Bir sahne var: Leonidas birinci savaşı kazandıktan sonra elma yiyor. Savaş alanı cesetlerle kaplı. Kserkses'in askerleri, hepsi ölmemiş? Bu sahnede Spartalılar ellerindeki mızrakları yaralılara saplıyor. Yerdeki adamlar merhamet dilenirken sohbet ediyor, bence bu ironinin doruğu. Normal bir filmde bu ahlakdışı olurdu. Kahramanınızın böylesi ahlaksız bir davranışta bulunması kabul edilemez. Bence bu sahne filmi özetliyor. O kadar aşırı ki! Filmi izlerken o sahne size "Yok artık!" dedirtmiyorsa ne yapayım bilemiyorum. Benim bunu kasten yaptığımı düşünüyorsanız! Ben 'janr (tür) yönetmeni'yim. Ben bir filmin neyi amaçladığının her an farkındayım. Bir kahraman çocukları kurtarmalıdır, onları dövmemelidir. Böyle bir sahneyi çok komik bulurum, çünkü 'fucking' çılgıncadır. Böylece size bir film izlediğinizi anımsatır. Bazen kulağımı tersten gösteririm.
Sinemanın formalitelerine karşı çok hassasım, çünkü onu çok seviyorum. Öykü anlatımından da hoşlanırım, sizin ahlaki perspektifinizi yansıtmayı da isterim. "Aklımdakini söylüyor" demenizi isterim. "300"de en çok hoşuma giden de sürekli tersini söylemesi.

Öyleyse bütün filmi, "Her zaman hukuka uymalı, konseye boyun eğmeli, askerleri alıp hepsi koyu tenli, canavar tipli düşmanlara saldırmamalıyız" diye yorumlayabilir miyim?

(Gülüşmeler) Kesinlikle! (Kahkahalar) Tamamen özgürsünüz. Dikkatle bakarsanız Spartalıların arasında Çinli, Tay olanlar var. Bazı figüranlar hem Spartalıları hem Persleri canlandırıyor. Bir sahnede gelip "Spartalılar silahlarınızı bırakın!" diye bağıran sonra mızrakla öldürülen Pers, bir önceki sahnede Spartalıyı oynuyordu. Aslında hepsi Fransız asıllı Kanadalılar.

Sizi bu çizgi roman sinemalaştırılamaz diye geri çevirdiklerinde ne hissettiniz?

Çok tek yanlıydım yaklaşımımda o yüzden. Ben teknik bir adamım. Reklamda kamera operatörlüğü de yaptım. Film çevirmenin fiziksel yanını severim. Başlangıçta filmi devasa setlerde Thermopyller'i kurarak çekecektim. Üç boyutlu bilgisayar canlandırma düşünmüyordum, sonra mavi ekrana razı olup çapı küçülttüm.
Dışarıda çekilmiş tek sahne yok. Atların koşması gereken bir iki sahne dışında. Kimsenin ayağı toprağa basmadı.

Replied on: 03/30/2007 19:02:25
güzel röp imiş ama Zack'ın götünün kalktığı her yerden belli. Lan 300 gibi hazır bir film bulmuşsun artiztik yapıyorsun. Çek bakalım sıfırdan bir film:) Zaten o da işin sırrını öğrenmiş durumda. Watchmen'le ilgileniyor şu an. Para tatlı geldi tabii:) Ama şu ironi kısmını güzel özetlemiş, ya da kıvırmış bilemeyeceğim:)

Replied on: 03/30/2007 19:25:53
quote:
Originally posted by Helen

:)dedim ya bilet kaldıysa turda yer ayırtmak istiyorum.fuhuşlu olmayaından olsun ama evlencez yakında yakışık almaz !!! kültür turu varsa seve seve !!!!!!!!!

tabiki!

tur şirketi olarak bizim görevimiz müşterilerimize doğal güzellikleri göstermek, kültürlerin kaynaşmasını sağlamak. Ne kadar kaynaşacaklarına müşterilerimiz karar verir : )

gerçi helen'i görünce 300 ıspartalı türkiyeye kadar koşup enişteye saldırada bilir. Durup dururken 2. bir savaş çıkartma bence.

Ispartalı savaşçı bebekleri
fetiş ıspartalı kostümü gibi yan ürünlerede girip paraya para dememeyi umuyorum.. nasıl?

sudoku master

Replied on: 03/30/2007 19:43:50
yaptığın terbiyesizliği bu şekilde sürdürmen çok enteresan ekin. dahası hangi tarihte ne gibi bir terbiyesizlik ettik ki sana bunu hakediyoruz o ayrı konu. seninle ilgili hep " kendini bilen düzgün biri" şeklinde yorum yapardım şimdiye kadar bilen bilir. geri alıyorum. yazık.

Replied on: 03/30/2007 20:30:06
Ben buraya filmden çıktıktan sonra gittiğim mekanda evrim, savaş ve 10 kadar arkadaşıyla yaptığım muhabbeti yazdım. Spartadaki heriflerin vücudu taş gibiydi gayler yunanistana turlar düzenliyor bir benzeri "kültür" turunu film konseptinide arkamıza alıp sparta için yapsak amma tutar demiştik. Burayada aynısını kimseyi hedef almadan ve kimsenin böyle bir espriye alınacağını düşünmeden yazdım. Oturupta bir küsur senedir konuşmadığım birisi için "nicki helendi, helende aslen spartalıdır, sparta filmide geldi hadi bi laf sokuşturiim" diye de düşünecek bir insan değilim durup duruken. sen böyle birşeyi üstüne alındıysan üzgünüm niyetim seni kırmak değildi.

Bir terbiyesizlik yaptığımı düşünmüyorum, ilk helal dediğinde cevap yazmamıştım bu seferde 2 kere bana atıfta bulunduğun bir mesajın ardından birşey demezsem ayıp olur diye düşünüp cevap yazdım herhangi birşeyi sürdürmek istediğimden değil.

+ son üstteki cevapta savaş çıkartmayı spartalı helen güzelliği ile truva savaşını çıkarttı sende güzelliğinde sparta türkiye savaşı çıkartma anlamında söylemiştim. başka şekillerde anlarsın diye açıklama ihtiyacı duydum şimdi.

sudoku master

Replied on: 03/30/2007 20:34:31
quote:

sudoku master

bir daha baktım acaba cidden alınılacak birşey mi yazdım da bu kadar dert edilmiş diye ama seninle alakası olmadığı açıkça ortada.

sudoku master

Replied on: 03/30/2007 22:03:52
hahahahhaa kadınları birbirine düşüren film olarak geçsin tarihimize

Replied on: 04/02/2007 09:51:03
valla tarihte spartalıları genelde öküz,kıro,dallama şeklinde nitelendirirler.Bu görüşlere sahip olmamızın nedenide, atinalı kardeşlerimizdir.filmde de dikkat edilirse esas abi atinaya oğlancı,yumuşak,tortor şeklinde iftira atmakda.Tarihde ne olmuştur, spartadan bi bok olamamıştır.Ne olduysa Atinadan tecelli etmiştir.Spatalı hoplitelarda ağır ve demode olduklarından tarihten silinmişlerdir.Anca dar alanda kısa paslaşabilirler...

Replied on: 04/02/2007 10:18:45
yav yeter artık...yolda 300 hakkında konuşan her 2 kişiden 1'i şu "ıspartalı" olayını espri malzemesi yapıyo.Aman ne yaratıcı.Otobüste,vapurda,sağda solda..Fenalık geldi..bulaşıcı mı ne.

Replied on: 04/02/2007 10:26:41
Türklüğün dayanılmaz yaratıcılığı

Reply author: honour
Replied on: 04/02/2007 12:12:45
quote:
Originally posted by raven

yav yeter artık...yolda 300 hakkında konuşan her 2 kişiden 1'i şu "ıspartalı" olayını espri malzemesi yapıyo.Aman ne yaratıcı.Otobüste,vapurda,sağda solda..Fenalık geldi..bulaşıcı mı ne.

bende bu konudaki tepkimi nefret ediyorum topic'inde dile getirmiştim.

Replied on: 04/02/2007 13:15:57
quote:
Originally posted by Drow

valla tarihte spartalıları genelde öküz,kıro,dallama şeklinde nitelendirirler.Spatalı hoplitelarda ağır ve demode olduklarından tarihten silinmişlerdir.Anca dar alanda kısa paslaşabilirler...

aman spartalılar hakkında ileri geri konuşma. Sonra nick olarak seçtiği kişilikler spartalı olanlar alınıyor. Spiclancir de alınsın bak onda da yunan kanı var belki bulaşmıştır bi yerlerden spartalılık.

bende zaten bundan sonra süt ürünleri hakkında ileri geri konuşanlara saldırıcam. geçen buldum "bozuk sütten nefret ederim" demiş biri. Böyle terbiyesizlikleri anlamadığım sanılmasın.

sudoku master

Replied on: 04/02/2007 13:55:16
geçen bunların 300'ünü birden kovaladım...bikonuda yanlışları oldu...Gerekirse spalcir'ide kovalarım...tek bildiğim kan tavşankanı çaydır gerisi dötten uydurmadır.gerekirse tavşanıda kovalarım...

Helen abla bi tanedir.sende bi tanesin,yani ikinizdende bi tane var.Galiba gene konu saptı...

Replied on: 04/03/2007 15:02:53
haha laflara ince ayar verip sonra tepki verenlere de alınganlık yaftasıyla çakallık yapma hadisesine de bunu çok uygulayan biri olarak hep hastayımdır.kişi kendinden bilir işi hesaaaabı. Diyelim ki benim muayyen günüm menapozum da yakın zaten hadi alınganlık ettim, bu alınganlığı(!)pek herkese yapmam bilinir genelde insanları sikime sallamadığımdan tepki bile vermem, tepki verdiklerim genelde ortamda düzgün konuşma ve laf söyleme yetisine sahip olduklarını, laf ederken beynini de hesaba katıp
konuştuklarını bildiklerim ya da öyle zannettiklerimdir ekinciğim. geçmişte yakın kankanla olan hadise de bunun örneğidir. lafın nereye gittiğini hesaplamak gerekiyor bazen ama buna da tahmin edilebilir olan " amaaan her yazdığımda acaba buna biri mi alınır şimdi diye mi düşüneceğim işim yok" tepkisini vereceğini düşünerek uzatmıyorum. bir üstteki kinayelerinden artık samimiyetten çok küstahlık hissettiğimden konuyu kapatıyorum. senin dediğin gibi olsun; sen espri yaptın ben alındım. topiği meşgul etmemek ve geçmiş zamandaki güzel arkadaşlığın adına sana iyi günler rehberlikte muaffakiyetler diliyorum güzel kardeşim.ayrıca minik bir ayrıntı da dikkatimi çekti : 1 senedir konuşmadığım helen. e bu senin kendi seçimin canımın içi ben durduk yere insanları silmiyorum ki :) silen siler konuşmayan konuşmaz tercih meselesi kalan sağlar bizimdir. kimseye kazık batırmıyoruz bize batmadıkça.

toygar beyin de nerde polemik orda tezgah açma olayına bayılıyorum :)

neyse güzel film. izleyin. gidin pellaponeze bana da zeytin dalı getirin kafama takayım.

Replied on: 04/03/2007 15:19:15
yok ben hep senin entrylerin altına yazıp sayende reyting yapmaya çalışıyorum.Bide banada laf atacağını bildiğimden aaa drow'a bak koskoca Helen'in arkadaşıymış dedirttirmek için bir tarafımı yırtıyorum helenim ablam,badem göslüm,çerkes güselim,kiras dudaklım,al yanaklım...
yoksa ben öle heryere tezgah açmam..en güzel ablalar nerde hep ordayım...

Replied on: 04/03/2007 15:52:16
Yaptığım espriye alınmışsın, bende alınmaman gerektiğini açıkladım. Sonra acaba gerçekten alınılacak bir durumdu da ben mi duyarsızlık ettim, millete sordum siz okurken helen'i kastettiğimi mi düşündünüz diye.. insanlarda aklımıza bile gelmedi diyince benim vicdanım rahatladı.
Bundan sonrasında benim yapabileceğim / yapacağım birşey yok.

edit: uzun uzun yazdım ama forumda yazmak için fazla özel olduğundan siliyorum.Kısacası: Derya ile aramdakiler sadece beni ve onu ilgilendirir.

Reply author: bleak
Replied on: 04/03/2007 16:07:50
biraz daha vücut yapıp akıncılar adlı bi film çekmek istiyorum.şanver babayıda ekipte görmek isterdim ama dünki telefonda kendisininde pompacılar adlı film projesi olduğunu öğrendim.

Reply author: Major Accident
Replied on: 04/03/2007 16:22:46
evet pompacılar adlı film için teklif aldık ben, şanver ve serhat. serhat daha sonra "emmeye de gelirim gömmeye de" adlı filmden başrol teklifi alınca ayrıldı :p

Replied on: 04/03/2007 16:23:52
lan pompa nickli filan biri yok di mi, yok yere alınganlık olmasın :p
pompa up the jam, pompa it up!

Reply author: uyku
Replied on: 04/03/2007 17:16:41
o adamların vücudları animasyon diil miydi şimdi?

Replied on: 04/03/2007 17:25:20
bana da sık sık sorulan bir sorudur bu. hayır uykum (var) hepsi benim kendi kasım, animasyon filan diilim :p

Reply author: uyku
Replied on: 04/03/2007 17:41:29
biz o tıfıl oğlanı beğendik bi, hiç insansı diillerdi, okudum ayrıca önceki postları, silikonlarmış, sizi de yerim :D

Replied on: 04/04/2007 13:49:17
o uzun uzun yadıklarını okumadım ekincim. deryayla sparta ve aramızdaki bu muhabete de bağlantı yapamadım. ??? karşılaşırsak bi dersin neymiş. aha mevzuya bak nereye gelmiş :) pompacılara başarılar bu arada. yaşasın msn yahu hastasıyım. naber çağlan?

Replied on: 04/04/2007 13:59:44
yakın kanka mevzusunu derya olarak algıladın sanırsam jetonum yeni düştü, ne alaka ben ahmeti kasdetmiştim. ona da bi topikte benle çok yakın ilgisi olmayan ama alındığım bi laf için parlamıştım çünkü nereye gideceğini hesaplamadan bi laf etmişti normalde küsme huyum yoktur ama sevdiklerim alınmama sebep olunca alınganlıklı alınmalı oluyorum.dedim ya siklemediklerimin zaten laflarını sallamam. çok alıngan bi topik oldu. şimdi ahmet de bişi yazar konu uzar alınırım yine sonra da ben alınganlı malınganlı bişi derim çağlan alınır mesela sonra akşam serhat gelir buraya pompa der benim popma bozuldu mesela ona da alınırım uzar gider yahu. hatta konuya alakasız yerden dahil olan derya da alınırsa ayıkla şeyin taşşını pirincin. bak pirinçe sevinç alınabilir misal. taşım mı var filan dimi. dedim ya karşılaşırız elbet. siz de alınganlılaştıramadıklarımızdan mısınız oluruz forulca alınanlar ve kabuslar olur burası gerek yok dimi. zaten filmi de beğenmedik pek kas mas. kasmayalım.

Replied on: 04/04/2007 15:07:06
iyiyim, hatta süperim onur, senden naber? :)
hastasıyım icqnun.

Replied on: 04/08/2007 16:15:08
Arkadaşın derlediği montajlar. Arada çok komikler var
http://a-smurf.blogspot.com/2007/04/300-parodileri-fotomontajlar-sellitleri.html

Reply author: Gandalf
Replied on: 04/22/2007 22:58:45
Abar da abartokalips!!!

Magocracy rules...(Young Gandalf 500 years ago as Maya priest warrior)

Düşler ve Kabuslar : http://www.duslervekabuslar.com/forum/

© Cenk SARI

Close Window