Print Page | Close Window

bilgisayar sorunları

Printed from: Düşler ve Kabuslar
Topic URL: http://www.duslervekabuslar.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=9413
Printed on: 04/20/2014

Topic:

Topic author: Nathan Explosion
Subject: bilgisayar sorunları
Posted on: 12/24/2008 23:00:46
selim yok ama diğer arkadaşlar yardımcı olacaktır diye tahmin ediyor ve kendi sorunumla bencil bi şekilde topice start veriyorum. şöyle ki; kablonetteyim ben yıllardır eski kafalı biri olarak da gayet memnundum ama son 15 gündür delirdi modem. resmen bağlanamıyoruz mk. sürekli teknik servisi aramaktan oradaki her adamı tanır hale geldim. sizin oralarda genel çalışma var diyorlar, ulan 15 gün sürer mi genel çalışma?! bi de daha önce de ara ara benzer sorunlar oluyordu zaten. güç azalması diyolar bi şeyler diyolar kafa da kalmıyor ki. ne yapmak lazım? adsl'ye mi geçeyim, ne güzel az para ödüoduk kabloya, şimdi modemdi zart zurttu girecek yine mk. böyle bi şey işte. mk. ne dersiniz bilir kişiler:)

Replies:

Reply author: n/a
Replied on: 12/24/2008 23:03:36
dsl'e geç kurtul

Aşksa aşk, tutkuysa tutku, kavgaysa kavga… İşte DVK

-lütfücüüüm ben düşündüm de...
-sen düşünemezsiiiiin!

yaşasın tosun paşalar!

Reply author: megamefta
Replied on: 12/24/2008 23:42:18
kablonette şu sıralar bir problem var sinyaller yükselip düşüyor. beylikdüzü'nde mi oturuyorsun gambini?
kablonet genelde sorunsuzdur, hız bakımından da vaadettiği hıza adslden çok daha fazla yaklaşır o yüzden bence hemen celallenip adsl e geçmemeni öneririm. biraz daha sabret.

Reply author: lil siztah
Replied on: 12/24/2008 23:45:15
biz de kablo gelse de şu adsl'den kurtulsak diye dua ediyoruz... fevri davranmamak lazım :P geçici bi durumsa sabretmeye değer bence.

nothing is as bad as it seems...

Replied on: 12/24/2008 23:46:01
mecidiyeköyde oturuyo adam ya şehrin göbeğinde
kablonet diye daha hızlı dsl'den

-sen düşünemezsiiiiin!

yaşasın tosun paşalar!

Replied on: 12/25/2008 00:03:33
Bende 4 yıldır kablonet kullanıyorum. Son 1 haftadır sinyal seviyelerinde problem var, bağlantıda sorun yaşıyorum ama 4 yıl boyunca çok az kıllık yapmıştır. Fiyatı da düşüktür, 1024 veriyorsa 1024 kullanırsın ADSL gibi sık sık sorun çıkarmaz.

Tek problemi ise modemi aç kapa yaptığında eskiden rapidshare bekleme süresi devam ediyordu, halen devam ediyor ama ADSL'de aynı şeyi yapınca hiç beklemeden download yapabiliyorsun. Kablodan şaşmam.

Reply author: whiplash
Replied on: 12/25/2008 00:14:42
adsli kapattım kablonete geçtim.rapid'den 80kb max görüyordum şimdi 115kb, ham kablo 2009 ortasında daha iyi bir altyapıya sahip olacak gibi.forumda adls modemi olan varsa versin takıl bir kaç ay sonra dön tekrar kabloya :)

Misanthrope
“Anarchy really stands for the liberation of the human mind from the dominion of religion; the liberation of the human body from the dominion of property; liberation from the shackles and restraint of government.” Emma Goldman

Reply author: moon dreamer
Replied on: 12/25/2008 00:19:24
Kablonet kullanıcısıyım. Beylikdüzü'nde oturuyorum. Dün gece 3 gibi internetim gitti. Telekomun telefon faturasında baya gecirmesinden ötürü ev telefonu baglatmadık buraya tasınınca. Kablonetin fiyatı da iyiymis diyip adsl den buna gectik. Fakat birkac gun once baya kufur salladım kendilerine. Fatura gondermediler. Biz de bir iki gün gecirmisiz kestiler interneti. adsl de 3 ayda kesmiyolardı. Neyse hadi dedik olsun. Babam gitti PTT ye yatırdı parayı. "1-2 saate acılır" demisler. 3 saat bekledim internet yok. Aradım. "Lan noluyo?" dedim. "Aaa online islem yapan bi yerden yapmadıysanız ödemeyi gözükmez burda ki gözükmüyo. Dekontu faks cekin." dediler. Aksam aksam bi de faks ceken yer aradım. Sonra actılar. Bunun baglatmamız da sancılı olmustu baya. Randevu verdikleri gün gelmediler. Sonra bi daha bir hafta sonrasına randevu verdiler falan. Devlet dairesi gibi be!

Reply author: StarfreedoM
Replied on: 12/25/2008 00:29:50
Sorun biraz karmaşık. Direkt sorunu anlatırsam; bilgisayar açılmıyor. İlk açılışta biosu geçiyor ama windows'un yükleneceği yere gelmeden "sisteminiz normal olarak başlatılamadı, siz seçin ..." diyor, biliyorsunuz işte. Hangi seçeneği seçersem seçeyim windows yüklenirken, o çubuk 2. kez dönerken mavi ekran veriyor ve pc reset atıyor. Mavi ekran çok kısa süre göründüğünden kodunu bilemiyorum.

Şimdi bu duruma gelme sebepleri şöyle olabilir. Şu an işlemci fanı yok. O kısım boş, bozuk olduğu için çıkardım yenisini henüz alıp takmadım ama ben sorunun bundan olduğunu düşünmüyorum. Diğer sebep, işlemci fanı ilk bozulduğunda tekrar çalışır umuduyla kasaya pek bir vurdum, büyük ihtimalle ram zarar gördü. Çünkü şu ramin takılı olmadığında çıkardığı sinyal sesini çıkardı, sonra düzelttim. Başka bir ram ile de deneyim dedim ama o ramde bir türlü oturmadı benim slota.
Çözüm?

Reply author: sarmanno
Replied on: 12/25/2008 00:38:51
quote:
Originally posted by Gambini
sizin oralarda genel çalışma var diyorlar, ulan 15 gün sürer mi genel çalışma?!

2 ay bile sürse şaşırmayacak duruma geldik aslında..

Reply author: Nathan Explosion
Replied on: 12/25/2008 00:43:49
neler diosun:(

Replied on: 12/25/2008 00:53:29
quote:
Originally posted by StarfreedoM

Sorun biraz karmaşık. Direkt sorunu anlatırsam; bilgisayar açılmıyor. İlk açılışta biosu geçiyor ama windows'un yükleneceği yere gelmeden "sisteminiz normal olarak başlatılamadı, siz seçin ..." diyor, biliyorsunuz işte. Hangi seçeneği seçersem seçeyim windows yüklenirken, o çubuk 2. kez dönerken mavi ekran veriyor ve pc reset atıyor. Mavi ekran çok kısa süre göründüğünden kodunu bilemiyorum.

Şimdi bu duruma gelme sebepleri şöyle olabilir. Şu an işlemci fanı yok. O kısım boş, bozuk olduğu için çıkardım yenisini henüz alıp takmadım ama ben sorunun bundan olduğunu düşünmüyorum. Diğer sebep, işlemci fanı ilk bozulduğunda tekrar çalışır umuduyla kasaya pek bir vurdum, büyük ihtimalle ram zarar gördü. Çünkü şu ramin takılı olmadığında çıkardığı sinyal sesini çıkardı, sonra düzelttim. Başka bir ram ile de deneyim dedim ama o ramde bir türlü oturmadı benim slota.
Çözüm?

bu bir donanım problemidir. keşke rami zorlamasaydın. umarım anakarta zarar vermemişsindir.

zaten artık o sistemi kurtarman mümkün değil. ilk olarak işlemcine mutlaka bir fan al yoksa anakartını, işlemcini komple kaybedersin. sonra da yeniden windows kurmayı dene. eğer yükleme esnasında veya windows yüklendikten hemen sonra sorun çıkarsa bilgisayarcıya götür. yedek alıp sistem kurun de. senin anakarta uygun ram ile dener zaten onlar.

Reply author: downforce
Replied on: 12/25/2008 00:56:10
bence sorun fan :D fan takmadan çalıştırma bir daha. işlemcin eriyor =)
ram slotuna da iyi davran bence :D

---------------------------
when there's a trap set up for you
in every corner of this town

Replied on: 12/25/2008 01:15:27
dou fazla adsl modem var bizde istersen bi kaç ay denemeyi verelim

-sen düşünemezsiiiiin!

yaşasın tosun paşalar!

Reply author: lili
Replied on: 12/25/2008 01:17:37
bende de adsl hat var hemde mecidiyeköyde dou al sen kullan

Reply author: Vingthor
Replied on: 12/25/2008 01:22:37
volkanın yaşadığı bir problem vardı. sizinkiler onunkinin yanında oyuncak gibi kalıyor. benim rüyama giriyor arada o derece.
onun yerinde olsam kasayı monitöre sokmuştum çoktan.

-----------------------
Fuck. Fuck. Fuck.
Mother mother fuck. Mother mother fuck fuck. Mother fuck mother fuck.
Noise noise noise.
1 2 1 2 3 4
Noise noise noise.

Reply author: mechanix
Replied on: 12/25/2008 01:24:28
quote:
Originally posted by moon_dreamer

Kablonet kullanıcısıyım. Beylikdüzü'nde oturuyorum. Dün gece 3 gibi internetim gitti. Telekomun telefon faturasında baya gecirmesinden ötürü ev telefonu baglatmadık buraya tasınınca. Kablonetin fiyatı da iyiymis diyip adsl den buna gectik. Fakat birkac gun once baya kufur salladım kendilerine. Fatura gondermediler. Biz de bir iki gün gecirmisiz kestiler interneti. adsl de 3 ayda kesmiyolardı. Neyse hadi dedik olsun. Babam gitti PTT ye yatırdı parayı. "1-2 saate acılır" demisler. 3 saat bekledim internet yok. Aradım. "Lan noluyo?" dedim. "Aaa online islem yapan bi yerden yapmadıysanız ödemeyi gözükmez burda ki gözükmüyo. Dekontu faks cekin." dediler. Aksam aksam bi de faks ceken yer aradım. Sonra actılar. Bunun baglatmamız da sancılı olmustu baya. Randevu verdikleri gün gelmediler. Sonra bi daha bir hafta sonrasına randevu verdiler falan. Devlet dairesi gibi be!

hahahah iyiymiş valla

Replied on: 12/25/2008 01:33:21
kablonet'e en az 10 kere faks yollamışımdır. sisteme bir gün sonra geçiyormuş ödendi bilgisi. zaten artık modemin konsolundaki hata bilgisinden anlıyordum interneti faturadan dolayı kestiklerini :)

Replied on: 12/25/2008 01:51:10
benim sorunum aslında şöyle, evde iki bilgisayar var, modemden direkt bilgisayara bağlayınca nete girebiliyorum ama evde iki bilgisayar var ve modemden rooter'a bağlayıp rooter'dan iki bilgisayara dağıtınca iki bilgisayar da nete giremiyor. rooter'dan kabloyla da giremioz, wireless olayıyla da çünkü "güç azalması" mı ne varmış, modem rooter'a yeterince güçlü veremiyor olayı.(ben öyle anladım

peki... bir soru... sonuçta kablolar var, rooter yerine switcher diye bi şiyle bağlansak olur mu? switcher diye bi şi var mı? saçmalıyor muyum:)

Replied on: 12/25/2008 01:53:38
o olayı kablo teknik servisi geldi ve 2 saatte falan şansa birşekilde yaptı sinanla otururken. okumadığım donanım forumu falan kalmamıştı onu yapabilmek için. servisi bile yapamıyorum diyip kalktıktan sonra kendi kendine oldu falan.

-----------------------
Fuck. Fuck. Fuck.
Mother mother fuck. Mother mother fuck fuck. Mother fuck mother fuck.
Noise noise noise.
1 2 1 2 3 4
Noise noise noise.

Replied on: 12/25/2008 02:04:05
öyle yapmak lazım aslında, wireless falan radrasyon falan beyni zikio... biz yapamıyor muyuz acep öyle ya, basit bi şi gibi görinii

Reply author: Guybrush Threepwood
Replied on: 12/25/2008 02:08:05
quote:

benim sorunum aslında şöyle, evde iki bilgisayar var, modemden direkt bilgisayara bağlayınca nete girebiliyorum ama evde iki bilgisayar var ve modemden rooter'a bağlayıp rooter'dan iki bilgisayara dağıtınca iki bilgisayar da nete giremiyor. rooter'dan kabloyla da giremioz, wireless olayıyla da çünkü "güç azalması" mı ne varmış, modem rooter'a yeterince güçlü veremiyor olayı.(ben öyle anladım

peki... bir soru... sonuçta kablolar var, rooter yerine switcher diye bi şiyle bağlansak olur mu? switcher diye bi şi var mı? saçmalıyor muyum:)

lan git uyu manyak manyak konuşma hahahahhahahahahahha

Reply author: Mega Volkan
Replied on: 12/25/2008 09:40:55
Doğucan, benzer sorunu biz Onur'la bir 50 gündür yaşıyoruz sanırım. Router kablo ile dağıtamıyor neti 2 PC'ye. Ne yaptık. Wireless adaptör aldık her PCye, öyle bağlantı sağlayabiliyoruz. Kablo taktığımızda "kablo takılı değil ki eşşek" uyarısı veriyo, PC'den sanıyoduk ama değilmiş.

Aras: lan o sorunu çözdüm ben nihaha, şeytan kulağına kurşun teklemeden çalışıyo alet :)

Reply author: kaanbilge
Replied on: 12/25/2008 09:54:43
Doğu şunu tavsiye ederim:
www.internetinitasi.com
İlk 4 ay adsl bedava. (ve ya bir yıl limitli fiyatına limitsiz)
Bende de fazla adsl modem var. İstersen veririm.

Reply author: medovina
Replied on: 12/25/2008 10:07:45
quote:

doğucum switcher diye birşey yok switch hub lar var..router olmadan direkt switch le internete bağlanamazsın bildiğim kadarı ile..
router IP dağıtır ancak...arkadaki farklı portlardan 1 den fazla bilgisayara bağlanabiliyor olman gerekir...olmadı bir access point eklersin router a ordan wireless ağı kurarsın...

"The thing that scares me most is the fear I see in others
And the thing that really frightens me to the core is when I see that fear in you"

Reply author: Invent
Replied on: 12/25/2008 11:55:55
Gambini senin sorunun büyük ihtimalle modem ve router arasındaki kabloda sanırım. Cross kablo dediğimiz kablodur herhalde. modem ile bilgisayar arasında cross kablo çalışır ama router ile modem arasında genelde çalışmaz. Bence düz kablo takarak denemekte yarar vardır. Eğer bu kablo yapısı doğru ise diğer kontrol edilmesi gereken 2 bilgisayarında IP alamamasından kaynaklanıyor olabilir veya 2 bilgisayarında IP leri aynı ve çakışıyor da olabilir. Aslında kullandığın modem ve router ın marka modelini yazarsan daha iyi olurdu, her modelin tipik özellikleri var sonuçta.

Reply author: praxis
Replied on: 12/25/2008 14:06:16
HP Pavillion lap top var bende. Ekran kartı yandı sanırım. 2 kısa bir uzun bip veriyor. Ekran kartı zımbırtısı kaç papel?

--------------------

Replied on: 12/25/2008 14:14:23
pavillion demek, sen bittin oğlum
o notebook adam olmaz artık bi kere servise giderse

-sen düşünemezsiiiiin!

yaşasın tosun paşalar!

Replied on: 12/25/2008 14:25:59
Geçen sene servise gitti geldi, ben gavurdayken de biplemeye başladı, ekranı kapandı. Garanti süresi de doldu, şimdi yaptırmam gerekli, çok lazım. Masaüstü pcyi ailede ortak kullanıyoruz, bütün notları sikip atmış karıştırmış birbirine yine babam mk. Çok mu vahim durumdayım, adam olmaz mı makine?

--------------------

Replied on: 12/25/2008 14:26:14
quote:
Originally posted by praxis

HP Pavillion lap top var bende. Ekran kartı yandı sanırım. 2 kısa bir uzun bip veriyor. Ekran kartı zımbırtısı kaç papel?

Bildiğim kadarıyla laptoplarda ekran kartı ile anakart bütünleşiktir, yani bayağı bir pahalıya patlar.

Replied on: 12/25/2008 14:30:19
Yani içindeki dosyalar, notlar, bütün bilgiler de yanmış oldu öyle mi? Kurtarılamaz mı?

--------------------

Replied on: 12/25/2008 14:34:14
Yok yok, onları kaybetmezsin. Bilgilerin harddiscte. Bunları herhangi bir servis kurtarır. (Tabi bozulan ekran kartın değil de harddiscse o zaman kurtarmak zor)

Replied on: 12/25/2008 14:39:30
Tahmini bir fiyat çıkarabilecek olan var mı?

--------------------

Replied on: 12/25/2008 14:45:13
Anarkart değişimi $ 250 - 300 bulur sanırım.
Bilgisayardan ümidi kesersen veriyi kurtarmak için şöyle sosyetik çözümler de var ama bunlar biraz tuzludur.

http://www.verikurtarma.com

Replied on: 12/25/2008 14:55:08
recover my files indirilir kurulur hdd bozuk değilse. format atılmış PC'den her bi şey kurtarılır. Geçende öyle bi aptallıkla yannış yere format attım, 60GB veriyi aldım geri sora.

Replied on: 12/25/2008 14:57:02
quote:
Originally posted by high1

Anarkart değişimi $ 250 - 300 bulur sanırım.
Bilgisayardan ümidi kesersen veriyi kurtarmak için şöyle sosyetik çözümler de var ama bunlar biraz tuzludur.

http://www.verikurtarma.com

Bu ajjjjlıkta bir bu eksikti. şayze!

--------------------

Replied on: 12/25/2008 14:58:56
quote:
Originally posted by Mega Volkan

recover my files indirilir kurulur hdd bozuk değilse. format atılmış PC'den her bi şey kurtarılır. Geçende öyle bi aptallıkla yannış yere format attım, 60GB veriyi aldım geri sora.

Ama laptop zaten hiç açılmıyorsa (donanımsal sebeplerle) bu yöntem çalışmaz sanırım. Masa üstü Pclerde iş kolay, aç içini , harddisci başka bilgisayara tak tamam.

Replied on: 12/25/2008 15:03:22
anlatamadım. sorun neyse giderilir. donanımsal olsun yazılımsal olsun. Ondan sonra format atılır. program kurulur, veri kurtarılır. başka PC'ye gerek yok.

Replied on: 12/25/2008 15:03:35
Laptopu açıyorum 2 kısa bir uzun bip eriyor, sonra fanı vs çalışıyor, ışıklar yanıyor ama ekran açıolmıyor, kapalı halde olduğu gibi görüntüsüz duruyor öyle.

--------------------

Replied on: 12/25/2008 15:13:59
Hp lerin en kötüleri pavillionlardır genelde:) ekran kartında problem olamayabilir belki. Cpu ve klavye bağlantısındanda aynı hatayı veriyor. Bilgilerine birşey olmaz vatan veya bimeksten 15 usd ye 2.5 inç. hdd kutuları var usb den bağlanması için. Notebook un garantisi bitmiş zaten alt tarafında vidalı kapak var onu açıp içinde bulunan hdd yi alıp bu usb hdd kutusuna takıp bilgileri en ucuza alabilirsin bence. HP nin kendisi dışında her modeli tamir eden servisler var. onlara verip fiyat istersen daha düşük fiyat verirler.

Replied on: 12/25/2008 15:24:05
quote:

Laptopu açıyorum 2 kısa bir uzun bip eriyor, sonra fanı vs çalışıyor, ışıklar yanıyor ama ekran açıolmıyor, kapalı halde olduğu gibi görüntüsüz duruyor öyle.

--------------------

"Güvenli kipte açmak" diye bir yöntem var , bir de onu deneyiver. Şöyle; bilgisayar açılırken F5 tuşunu basılı tutuyorsun, açılan ekranda (tabi makina bozuk değilse siyah bir ekran açılır) güvenli kipte aç gibi bir şık olmalı, onu seçiyorsun. Bilgisayar açılırsa bilgilerini kopyalarsın ve sorunun sadece programsal olduğunu anlarsın.

Replied on: 12/25/2008 15:26:51
quote:
Originally posted by high1

quote:

--------------------

"Güvenli kipte açmak" diye bir yöntem var , bir de onu deneyiver. Şöyle; bilgisayar açılırken F5 tuşunu basılı tutuyorsun, açılan ekranda (tabi makina bozuk değilse siyah bir ekran açılır) güvenli kipte aç gibi bir şık olmalı, onu seçiyorsun. Bilgisayar açılırsa bilgilerini kopyalarsın ve sorunun sadece programsal olduğunu anlarsın.

Ekran açılmıyorki güvenli kipte açsın.

Replied on: 12/25/2008 15:33:42
Doğru diyorsun. Pardon.

Replied on: 12/25/2008 21:24:20
dizüstü tamiri için mecidiyeköy'deki kt servis'i önerebilirim. en azından arıza tespit için bırakırsın. arıza tespit için herhangi bir ücret talep etmiyorlar.. http://www.ktservis.com/

Replied on: 12/27/2008 14:45:03
kablonet çıldırttı artık, adsl'ye geçiim dedim ama mantığını anlamadım. sizden beleş adsl modem alcam sonra ne olacak? sitesinde ilk 4 ay beleş olayını da göremedim. tam kazmayım valla:)

Reply author: CrimsonKing
Replied on: 12/27/2008 16:53:40
windows başladığında büyüteç çıkıyor otomatik olarak.Ne yapmalıyım?

Reply author: Lómion
Replied on: 12/27/2008 19:36:46
quote:

kablonet çıldırttı artık, adsl'ye geçiim dedim ama mantığını anlamadım. sizden beleş adsl modem alcam sonra ne olacak? sitesinde ilk 4 ay beleş olayını da göremedim. tam kazmayım valla:)

adsl daha beter bu aralar. Bide beleş verilen adsl modemin dns ayarlarını değiştiremiyorsun(değiştiriliyo aslında ufak tefek tricklerle ama uğraştırıyo) Ben 3g'nin tam anlamıyla gelip, eski telsim gprs muhabbetinin canlanmasını umuyorum ama olmicak gibi. Görcez bakalım.

Replied on: 01/13/2009 21:55:13
acil yardıııım! demin oyun oynarken ekran gri kesildi. resetledim. geri acıldıgında su haldeydi ekranım. eski kücük haline nasıl geri getiricem?

Reply author: Hixxxer
Replied on: 01/13/2009 22:53:15
Sağ Tıkla- Kişiselleştir- Görüntü ayarları- pencere açılcak orda çözünürlük ayarları olması lazım. Vista' yı tam bilmiyorum ama böyle galiba. XP gral !

Replied on: 01/13/2009 23:23:57
hee öyleymis. downforce yardımcı oldu sagolsun.

Reply author: MQ+
Replied on: 01/14/2009 16:04:34
bilgisayarı düzgün olarak kapatıp yeniden düzgün olarak açtığında eski çözünürlüğüne geri dönecektir zaten :)
elle ayarlamana bile gerek yoktu :))

gençken diyo işim var! ihtiyarken diyo çişim var!
gençken gelme, ihtiyarken gelme... ölünce geleceksin musallaya!
soracaklar nası bilirdiniz rahmetliyi!!!
-e görmedik ki herifi nası biliriz?
:) hastasıyım hocanın
bkz. -> http://www.youtube.com/watch?v=9WAigSGgs3I

Replied on: 01/14/2009 16:09:58
çözünürlüğü değiştirmek için bilgisayarı açıp kapaması biraz saçma olmaz mı :D taş çatlasa 20 sn sürecek bir işlem yapacağı. hem ne demiş japon balıkçı bana balık verme balık tutmayı öğret. :D

Reply author: _hiç_
Replied on: 01/14/2009 21:38:42
bu aralar rapidden inen albümler winrar dosyası şeklinde değilde tek bir parçaymış gibi tek şekilde iniyor.ayrıca bunu media playerdan açmaya çalıştığımda "can not render this file" diyor.sebebini bilen var mı?

Replied on: 01/15/2009 00:11:30
eğer bilgisayar bu şekilde açıldıysa -ki öyle olmuş :) bazı servislerini iptal etmiş durumdadır
dolayısıyla elle ayarlamak yerine makinayı restart etmek daha mantıklıdır :) servislerin falan yeniden start'lanması vs.vs. :)

Replied on: 02/06/2009 23:49:26
Off berbat bir sorunla karşı karşıyayım. Bilgisayar açılırken mavi ekran verip reset atıyor. "Unmountable boot volume" demekte ve şu hata kodunu vermekte 0*000000ed 0*82f63e30 0*0000006 0*000000 0*000000

Format atmaya çalışırken de aynı hatayı verip reset atıyor. İnternette düzgün bir bilgi bulamadım. Ne yapılmalı?

'ulan efeyi dedem de sever, yakışıklı, zengin çocuk, beni sevsene.'

Replied on: 02/07/2009 00:17:20
Hımm bi sürü farklı olay olabilir yaw ama şöyle sıraliyim.
Hdd gitmişse eğer
1. HDD kablolarını kontrol et(en basit çözüm bu) hatta çıkar tekrar tak falan.
2. 2 Hdd bağlıysa ayrı ayrı bağlayıp öyle kontrol et.
3. CD'den boot eden bi linux sürümü kurup kontrol et(pardus vs.vs.)(eğer boot ediyorsa hddlerden kaynaklanan bir sorundur.)
3. Çok saçma olucak ama zamanında garip bir sebepten 2 defa anakartı yaktım. Aynı reset problemi vs.vs. olmuştu.
Problemin tamamen dış kasadan kaynaklandığını öğrendim sonradan. (3. anakartı yakıcaktım bunu yaparken ama ucuz yırttım:P)
Bilgisayarı kasa dışına monte ettiğimde çalışıyordu. Ama kasa içinde yine aynı reset, mavi ekran bla bla bla. Statik elektrik kaynaklı bi sorundu sanırım.
4. Power supply'i dinle, garip gurup sesler geliyorsa hiç riske girme sağlam bi power supply'la değiştir.

Daha aklıma gelmeyen bi sürü sebep olabilir ama büyük ihtimal HDD problemi gibi gözüküyor.

Replied on: 02/07/2009 22:44:22
yaw şu universal kumandalardan anlayan varmı
philips ucr 3040 aldım bugün. D-Smartıda Digiturküde gösteremedim.
Kaç yıllık beko TV'yi gördü, Dvdyi okledim ama uyduları yönetemiyorum yaw kafayı yicem.
Kod listesinde elimdeki alıcıların kodu yok.
Dsmart Arçelik AS-810 smart Cl, Digiturk Vestel.

Reply author: John Doe
Replied on: 02/12/2009 12:57:23
inat ettim şu yeni live messenger'ı kurmıcam diye, bi yandan da merak ettim hep, dün gece kurdum ne yazık ki. Kurmaz olaydım mk, ahan da aşağıdaki hatayı alıyorum sürekli, messenger açılıyo ama konuşma penceresi filan açarken hata veriyo. Kaldırdım kurdum, findovz sistem dosyalarını yeniledim filan ama ıı ıhh. bi yardım edin lütfen!

Reply author: roll
Replied on: 02/12/2009 17:10:36
yeni laptop aldim. specler:

- AMD Turion 64 X2 2.0 ghz
- 3 gb ram
- shared ekran karti
- vista

cok spesifik bi problemim var. boyle vidyo sitelerinden (pokertube olsun, hulu olsun) bisi izlerken full screen yaptigimda seste takilmalar oluyor (bazen hafif olarak goruntude de). veya full screen olmasa bile, arkada vidyo acikken firefox ta baska tablarda bisiler yaparken yine arada takilmalar oluyor, ozellikle bi sayfayi load ederken falan. isin ilginc tarafi, bu tip seyler youtube'dan izlerken olmuyor. nedendir bu? aletin performans genel olarak dusuk oldugundan mi, yoksa bi driver sorunu falan mi? baktim driverlarin hepsi adam gibi install edilmis gibi durmakta device manager'da. eger her seyi yerinde olmasina ragmen adam gibi bi vidyo bile izletmiyosa kiririm ben o laptopu!

Replied on: 02/12/2009 17:11:26
huludan nasıl seyrediyorsun. anlatırsan sütlü mısır alıcam kış ortası

---------
got milf?

Replied on: 02/12/2009 17:38:29
Codec sorunu olabilir sanki

Replied on: 02/12/2009 17:47:14
hayır. sadece amerikadan seyredilebilir diyor. port mort dns falan onlarla alakalı mı?

---------
got milf?

Replied on: 02/12/2009 18:06:43
"arkada vidyo acikken firefox ta baska tablarda bisiler yaparken yine arada takilmalar oluyor, ozellikle bi sayfayi load ederken falan"

Bu sorun bende de oluyordu. Geçti ama kendisi :S . Dns ile falan olacağını da sanmıyorum, Megaupload' tan dosya çekerken daha hızlı geliyor. Dns ile alakalı olsa daha yavaş olurdu. Codec diyorum ama bilemiyorum

Replied on: 02/12/2009 18:49:50
valla codec olabilir hakikaten, bunu nasil dusunememis oldugum icin agliyorum su anda. aksam ilk is deneyecegim eve gidince. hangi codec pack en iyidir?

hulu olayi da, amerikada ikamet etmekteyim. bizim memleketten izlenemiyor oldugunu bilmiyodum.

Replied on: 02/12/2009 18:52:17
K-Lite Codec Pack kullanıyorum ben, herhangi bir sorun yok. Bir de flashplayer güncellemesi de gerekebilir.

Reply author: dolunay
Replied on: 02/12/2009 22:30:39
roll : takılma olan siteleri bir de IE ile açmayı dener misin ?

Replied on: 02/13/2009 17:39:57
dun k-lite i kurdum, maalesef ki hic bir sey farketmedi. dolunay bir de ie'de denedim dedigin gibi, onda da bir fark yok. bilimum driver lari falan update etmem de hic bisiyi degistirmedi. google chrome kurup denedim bi de, onda su baska tablarda gezinirken olan takilma sorunu yoktu ama full screen muhabbeti yine ayni. hic anlamadim bu isi ben ya.

Replied on: 02/16/2009 20:33:06
bir süre öncesine kadar rapidden albümler winrar şeklinde iniyordu,iyiydi güzeldi,albümü şarkı şarkı görebiliyorduk.Birsüredir albüm tek parça halinde iniyor,şarkı araları yok.free olduğundan ve premium üyeliğe teşvik gibisinden sanmıştım.Premium üyelikte de aynı muhabbet var.nedir bu bilen var mı?

Replied on: 02/16/2009 22:02:50
Upload' tan dolayı oabilir mi? Öyle birşey 1-2 kere oldu bana farklı linkten indirdim sorun kalmadı

Reply author: Too Human
Replied on: 02/16/2009 22:23:31
quote:
Originally posted by _hiç_

bir süre öncesine kadar rapidden albümler winrar şeklinde iniyordu,iyiydi güzeldi,albümü şarkı şarkı görebiliyorduk.Birsüredir albüm tek parça halinde iniyor,şarkı araları yok.free olduğundan ve premium üyeliğe teşvik gibisinden sanmıştım.Premium üyelikte de aynı muhabbet var.nedir bu bilen var mı?

mp3 flacten sonra son zamanlarda iyice kullanilan bir format oldu
ses kalitesinin dusmemesi icin sarkilar arasindaki boslugu kaldiriyorlar
sarkilari ayri istiyorsan baska uploadlara bakacaksin

----------------

Reply author: pecos
Replied on: 02/24/2009 23:11:20
Icewind dale 2 oynayım dedim. oyun hep belli bir yerde windowsa atıp kapanıyor. başka cd den denedim gene aynı yerde aynı sorun. neden olabilir ?

Replied on: 02/26/2009 02:09:13
şu anasını avradını siktimin modeminin wireless'ı bozuldu. ps3 görüyor fakat bağlanamıyor laptop direk görmüyor ssid'i. direk wireless yok görünüyor. modemde de wireless ışığı yanıp sönüyor sürekli olarak. wpa2 iyi güvenlik wpa falan yaptım denedim. olmuyor. var mı dır çözümü bunun? 2 ay önce aldım. bu sene içinde aldığım üçüncü modem. yoksa eğer bir çözümü gidip yarın aldığım adamın götüne enlemesine sokucam modemi.

---------
got milf?

Reply author: tari eluch
Replied on: 04/13/2009 22:54:43
evet benim sorunum şu:
mozillam bozuldu kilitleniyordu ne zaman acsam, sildim tekrar yükledim güncelleme istedi güncelledim sonra aynı sorun devam etti. acıyorum ama kitleniyor bi anda. herhangi bi siteye giremiyorum.
işin kötüsü explorer kullanayım dedim ve o da flash lı sayfalarda sapıtıyor kapanıyor. internet explorer bi eklentide sorunla karsılastı ve kapatılması gerekiyor. diyor eklenti getflash.dll
mozillamı istiyorum geri :(

''i gave my heart, she gave me a pen''
Lloyd Dobler

Replied on: 04/13/2009 23:30:08
http://www.opera.com/download/
opera yı dene.

imza biri :p

Reply author: Dr. Feelgood
Replied on: 04/14/2009 00:13:00
quote:
Originally posted by tari eluch

evet benim sorunum şu:
mozillam bozuldu kilitleniyordu ne zaman acsam, sildim tekrar yükledim güncelleme istedi güncelledim sonra aynı sorun devam etti. acıyorum ama kitleniyor bi anda. herhangi bi siteye giremiyorum.
işin kötüsü explorer kullanayım dedim ve o da flash lı sayfalarda sapıtıyor kapanıyor. internet explorer bi eklentide sorunla karsılastı ve kapatılması gerekiyor. diyor eklenti getflash.dll

bu sorun bana forumdaki virüs olayından kaynaklı gibi geldi, moziila çöküyor, ie de sayfaları açmıyordu bende. ne zaman başladı?

Replied on: 04/14/2009 00:20:50
yeni başladı ya mozilla cöküyordu evet ama sonra adobe readerı sildim düzgün calısmaya başladı iki üc gündür falan böyle.

Lloyd Dobler

Replied on: 04/14/2009 01:19:34
gogıl kırom rullz

Replied on: 04/14/2009 01:31:01
opera kullan, chrome kullan falan diyorsunuz da.. virüs mevzusu varsa daha çok boka sarar olay :)

Replied on: 04/14/2009 01:36:03
quote:
Originally posted by Dr. Feelgood

opera kullan, chrome kullan falan diyorsunuz da.. virüs mevzusu varsa daha çok boka sarar olay :)

evet opera kullanmaya başladım artık. biraz zor mozilladan sonra ama yeni oyuncak buldum kendime oynuyorum simdi keşfediyorum pek keşfedilcek yeri yok ama:p olsun cok teknolojikmiş bu opera görünüşü falan itibariyle bu arada :)

Lloyd Dobler

Replied on: 04/14/2009 01:38:10
kıromu full sürüm nod32 eşliğinde kullanıyorum
bi derdim yok
bu şekilde kullanırsanız kefili benim :D
eğer bişey olursa ücretsiz olarak gümleyen tüm dosyalarınızı ben kurtaracağım :D söz

Reply author: raven
Replied on: 04/15/2009 13:19:19
Oluşturduğum bir dosyayı silemiyorum.İçi boş ama silmiyo.Ne yapabilirim?
(güvenli kipte açtım,silmeyi denedim yine silmedi.)

Reply author: phi
Replied on: 04/15/2009 13:25:13
dosyaya documents and settingsteki users klasöründen ulaşıp silmeyi dene direk shitt+delete ile.

Replied on: 04/15/2009 16:25:03
akif bilir nası silineceğini ahahaha
bilgisayarı kapat aç silersin
bi görev takılı kalmıştır o dosya üzerinde
yada kapadım açtım silinmiyo falan diyorsan unlocker diye bi program var ekle beni msn'den vereyim sana öyle asılı kalan görevleri öldürüp gereken dosyayı siliyorsun :)

Replied on: 04/15/2009 22:51:07
3 senelik Azureus kullanıcısıyım ama son günlerde bir gariplik var, 5-6 torrent atıp hepsini başlattığımda kesinlikle inmiyor, inse bile maksimum 1'le iniyor, sadece 1 tanesini devam ettirip kalanları durduğumda olması gereken hıza (100 civarı) hemen ulaşıyor, max eşzamanlı indirmeyle ilgili bi sorun mu var diye baktım yok, port değiştirdim yine yok. aynı sorunu yaşayan var mı?

Replied on: 04/16/2009 23:09:14
flash değilde media player ile net' ten bişey izleyemiyorum. Yani eğer video ' nun link i mediaplayer ile açılıyorsa, onu izleyemiyorum. Ne demek istediğimi anladınız mı?

Replied on: 04/16/2009 23:23:26
codec ile ilgili bir problem olabilir. http://www.cccp-project.net/ burdan codec paketini kurup tekrar dene. olmadı media player ın son sürümünü yükle.

Reply author: Spectrum
Replied on: 04/17/2009 00:30:02
quote:
Originally posted by tari eluch

evet benim sorunum şu:

Lloyd Dobler

firefox'u hiçbir şeye değişmem diyordum. ama artık çıldırttı beni saç baş yolma noktasına geldim. ve herkes gibi google chrome'a transfer oldum...

8. SAYI ÇIKTI ! www.bokkulturu.blogspot.com

Replied on: 04/17/2009 02:12:36
geçin geçin :D
chrome can.dır :D

Replied on: 04/17/2009 02:43:08
abi firefox'ta sorun yaşanıyorsa pc'de genel bi sorun vardır, 2 yıldır kullanıyorum sadece bu forum virüsü mevzusunda sıçtı haklı olarak, onun dışında eklentilerini de kurunca çiçek gibi tarayıcı, chrome daha dünkü bok, var mı mozilla gibi eklentileri? kişiselleştirilmiyor bi defa chrome henüz, i.e. gibi al dümdüz kullan tadında.

Replied on: 04/17/2009 02:50:38
chrome daha hızlı çalışıyo valla :)

8. SAYI ÇIKTI ! www.bokkulturu.blogspot.com

Replied on: 04/17/2009 05:37:23
hız istiyorsanız opera turbo yu deneyebilirisiniz :D web sitelerini 4 de 1 ine indirip gösteriyor doğal olarak normalden çok çok daha hızlı. kotalıysanız çok daha az kota yer tabii :D opera turbo da web sitelerini normal açmıyorsunuz. opera nın süper bilgisayarının üstünden download ediyorsunuz yani önce opera işliyor sayfayı sonra siz açıyorsunuz bu sayede bu kadar hızlı olabiliyor. ki opera nın normal kararlı sürümü 9,64 zaten chrome dan hızlı ve iyi :D

Replied on: 04/22/2009 08:55:24
geçenlerde bilgisayara format attım, lakin arkadaş nasıl bir zp cd'si vermişse sağ altta saatin yanında sürekli şu kadar gün içinde etkinleştirmelisiniz gibisinden bir uyarı çıkıyor. erteleye erteleye 7 gün kaldı. nasıl kurtulurum bundan bilen var mı, tekrardan format atmak istemiyorum :/

Replied on: 04/22/2009 12:22:01
quote:
Originally posted by mechanix

geçenlerde bilgisayara format attım, lakin arkadaş nasıl bir zp cd'si vermişse sağ altta saatin yanında sürekli şu kadar gün içinde etkinleştirmelisiniz gibisinden bir uyarı çıkıyor. erteleye erteleye 7 gün kaldı. nasıl kurtulurum bundan bilen var mı, tekrardan format atmak istemiyorum :/

http://rapidshare.com/files/224328061/xp.rar.html
bu linkte çözümü var

Replied on: 04/22/2009 14:56:07
teşekkür ederim ama işe yaramadı :/ windows'un serial'ini de değiştirmeye çalışıyorum ama oradaki serialleri de kabul etmiyor.

sorunu hallettim bu arada :) lomion'a tekrar teşekkürler bu arada zaman ayırdığı için

Replied on: 04/22/2009 20:11:16
Bilgisayara format attıktan sonra bilgisayarın açılış süresi tahminen 5-6 dakikayı buluyor. Bios ekranı geçtikten sonra, bir siyah ekran ve altında gri bir sütun. Bu sütunun dolması işte 5-6 dakika buluyor ve bu sorunu başka yaşayan var mı ondan bile emin değilim, pek detaylı aramadım ama internette bulamadım. Yardımcı olacak olan?

"Hatta bizim ateist reis Max bile Jesus esaslı adamdı aslında, nasıl hakkını yediler anlayamıyorum falan demeye başlıyor"

Reply author: Haste
Replied on: 04/22/2009 20:56:00
quote:

http://isohunt.com/torrent_details/73360969/?tab=summary
edit: arkadaş halletmiş görmemişim :) ama bu wga killer da kesin çözümdür bi kenara not alanzi

Replied on: 04/23/2009 10:12:12
http://stallion.blogcu.com/sahte-xp-yi-orjinal-yapma_1437120.html

Replied on: 04/23/2009 11:25:19
Microsoft Office 2007 Türkçe dil paketini nereden bulabilirim.

Replied on: 04/23/2009 11:35:42
http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyId=3A6C26FD-0BEB-40D5-8CBA-15164FAAB150&displaylang=tr

bu olur mu

Replied on: 04/23/2009 14:23:45
quote:
Originally posted by Cyanide

Microsoft şu an sizin Windows XP'nizi oricinal olarak görüyor!
Update/Güncelleme'ler ve Microsoftun Downloads bölümünden Windows Media Player 11 veya internet Explorer 7 ve buna benzer programları indirip kullanabilirsiniz.

sorun şu ki benim ihtiyacım olan genuine validation tool ve windows update ile alakalı olan değil sanırım, benim sorunum windows xp'de ilk zamanlarda bulunan 30 gün içinde etkinleştirme geyiği.

Replied on: 05/23/2009 20:42:15
Bilgisayarım flash diskimi bir türlü tanımıyor. Aslında tanıyor ancak ve lakin "tam olarak yüklenemedi" diyor ve içindeki dosyaları göstermiyor. Bütün köklerde denedim, aynı. Sorun flash diskten değil çünkü başka bilgisayarlarda çalışıyor. Sorun nerede olabilir?

"İbneliği kötü birşey gibi gösterme çabasındasın cübüşüm.Emin ol bu forumda ibneliği senin gibi görenlerin sayısı bir elin parmaklarını geçmez.İbnelik doğada vardır ister kabul ister etme.Yüce rabbin ibneliği de yaratmıştır.Madem herşey onun bir parçası;rabbin de o zaman bir parça ibne değil mi? "

Replied on: 08/19/2009 20:53:04
ya arkadaşlar benim sıkıntım var. msni açıyorum birkaç saniye sonra şöyle bir ileti veriyor ve msn kapanıyor. ne yapmalıyım?

Replied on: 08/19/2009 22:03:52
kaspersky halleti herşeyi

Replied on: 08/22/2009 19:06:38
leolyrics i kurdum, winamp açıldıktan sonra hata verip kapanıyor. Vista kullanıyorum.

Replied on: 09/14/2009 11:58:12
Nero 8' i kurdum ama açılmıyor. "this program requires the file advrcntr3.dll, which was not found on this system" hatası veriyor. Yardım.

Replied on: 09/14/2009 12:01:02
eksik dll yi bi indir,system 32nin içine at.Belki toplar.
ahanda link
http://www.dll-files.com/dllindex/dll-files.shtml?advrcntr3

Replied on: 09/14/2009 12:02:39
olmazsa da codec paketini yenile,sorunun çözüleceğini göreceksin.

Replied on: 09/14/2009 12:13:18
Bunları zaten denedim, olmadı, olmuyor...

Reply author: c-none
Replied on: 09/14/2009 12:38:50
miribaağ, yaklaşık 4 yaşındaki toshiba laptop'ım ölüyor. pili takılıyken garip bi temassızlık vakası yaşanıyor ve pil kesinlikle şarj olmuyor. zor bela şarj olsa bile pilin ömrü beş dakikaya düştü. son bir aydır sadece sarj kablosu takılı bir şekilde kullanıyorum. üstüne bir de zırt pırt durduk yerde kapanıyor. iyice kafayı yedi gün içinde ortalama yirmi kere kapanmaktan. bilgisayardan anyalan insanlara sorarım, bu laptop için artık çok geç midir, yoksa servise götüreyim mi? yardım ediniz efem :(

Reply author: Animatronic
Replied on: 09/14/2009 13:39:21
servise götürünce bi ton bahane bulup güzel bir servis parası çıkarabilirler...sende çüş ona vereceğim parayla,üstüne biraz daha koyarım yeni bi tane alırım dersin...o yüzden servise gitmeyi düşünürsen boşver,zaman kaybı...

ama yok yeni notebook alamam şu an dersen, pilini değiş sadece...diskini yedekle,format at...RAM'lerini upgrade et(artık çok ucuz) biraz daha idare eder hale gelir...

Wake up your sleepin' brains...

Replied on: 09/14/2009 18:42:29
servis konusunda ben de öyle düşündüm. zaten bildigim kadarıyla yeni pil almak da çok ucuz değil. pil alıp tamir ettirip falan yine kör topal bir şeyle devam edeceğime yenisini alsam en sağlıklısı sanırım. zaten diyolar ya bi laptop'ın max. ömrü 3 yıl falan, doğru sanırım.

Replied on: 09/14/2009 20:56:50
pil başka bir sorun, kapanması ise başka birşeyden kaynaklanıyor (yazılımsal birşey görünmüyorsa, muhtemelen fanların tozlanması vb soğutma problemiyle ilişkili olabilir). bana kalsa alıştığım aleti kullanmaya devam etme olanaklarına bakarım; makinanın özellikleri yaptığın iş için yeterli geliyorsa (ki bilgisayar sektöründeki ömür daha çok bununla biçiliyor; özellikle laptop'ların çoğu parçasının değiştirilmesi söz konusu olmadığından, işlemcisi, ekran kartı falan upgrade edilemediğinden bir süre sonra programların yeni versiyonları için donanım ihtiyacına cevap veremeyeceği ihtimalleri ile), çözülmeyecek problemlerin yok gibi görünüyor. ama servisle uğraşamam, pile para veremem diyor + yenisi için de paran varsa sen bilirsin tabi. geçmiş olsun.

Replied on: 09/15/2009 01:02:13
"servisle uğraşamam, pil alamam"dan ziyade servisle uğraşıp pili alsam da elimde maksimum bir sene daha kullanabileceğim bir cihaz olacak, sigorta kapsamından çıkalı zaten 2 yıldan fazla geçti, tam olarak ne kadar masraf olur bilmiyorum ama taksitle yeni bir laptop almayı düşünücem sanırım. yine toshiba ya da bu sefer lg almayı planlıyorum. zira şu an kullandığım cihaz yaklaşık 3-5 kez yere düştü ve üzerine kola dökülmüşlüğü var. zaten odadan odaya taşırken illa bi köşesini çarpıyorum. belki de tüm bunlar yüzünden bu hale geldi :P thanks efem.

Replied on: 09/15/2009 01:19:56
aynı şeyi özetleyerek söylemeye çalıştığımdan yanlış anlaşmışız sanırım; yani 'sen bilirsin, banane' anlamında değil de 'sen bilirsin, kişisel tercihe bakar' demek istemiştim.
benzer bir durumda, ben şu andaki kullanımıma göre tamiri yenilemeye tercih ederdim (ama senin için durum farklı olabilir, işte bunu diyorum).
böylece aynı durumu 3 sene sonra tekrar yaşamaktansa, bunu belki 4-5 seneye çıkarmış olurdum ki toplamda da bir kazanç olurdu bana.
çok benzer durumda makinası olan bir arkadaşım var, biraz da o nedenle konuya atladım.
benimle aynı kafada olduğundan yenilemeyi erteledi; sorunu fan kaynaklı olduğu için 20-30 tl'ya fanlı bir altlıkla çözdü olayı (pil almadı, fişli kullanıyor).
ama sanırım senin biraz da yeni makina alasın gelmiş :P asus'a da bak derim.
ayrıca markaya çok takılma, benim programlama+modelleme hocam vestel kullanıyor çatır çatır.
şimdiden güle güle kullanmaca :)

Reply author: exsaddam
Replied on: 09/19/2009 18:10:52
pc ye serviste format attılar .Media player ım iptal oldu , yardıma ihtiyacım var.

edüt:teşekkürler , hallettim.

Replied on: 09/19/2009 18:31:58
quote:

quote:
Originally posted by Cyanide

Microsoft şu an sizin Windows XP'nizi oricinal olarak görüyor!
Update/Güncelleme'ler ve Microsoftun Downloads bölümünden Windows Media Player 11 veya internet Explorer 7 ve buna benzer programları indirip kullanabilirsiniz.

sorun şu ki benim ihtiyacım olan genuine validation tool ve windows update ile alakalı olan değil sanırım, benim sorunum windows xp'de ilk zamanlarda bulunan 30 gün içinde etkinleştirme geyiği.

Replied on: 09/20/2009 01:06:35
Heryere sordum yanıt alamadım bi de buraya sorayım :F

Bi arkadaşımla oyun içi direct ip'den worms armageddon oynuyoruz, oyunu o kurunca ben onun ip'sini yazarak girebiliyorum, ama oyunu ben kurunca o giremiyor, bilgisayarıma bağlanamıyor yani.. sonrasında bilgisayarım özellikleri - uzak sekmesinden "kullanıcıların bu bilgisayara uzaktan bağlanmasına izin ver" seçeneğinin seçili olmadığını farkettim, ona tick attım yine bağlanamadı, bu sefer antivirüsü ve windows güvenlik duvarını kapatarak denedim yine olmadı, sonra hamachi yükledik, birbirimizi kaydedip tekrar oyunu açtık ve yine, yine olmadı. Bilgisayarıma bağlanamıyor adam. Denemediğim tek birşey var, modemin içinde "firewall açık" diye bi ayar gördüm, airties modem, onu kapatıp deneyeceğim, başka bi çözüm yolu var mıdır?

Replied on: 09/20/2009 01:42:17
port açman gerekebilir, aynı sorunu diablo2 oynarken ben de yaşamıştım, oyun için gereken portları açınca düzeldi. o işi biraz araştır derim.

Replied on: 09/20/2009 08:20:43
@dr. feelgood, iki bilgisayarın işletim sistemleri nedir?
biri xp biri vista ise sorun yaşamanız gayet normal aslında

Replied on: 09/20/2009 09:02:42
ikise de xp ya, işin garibi oyunda host olabilen arkadaşım pc'den hiç anlamaz, demek ki default ayarlarla host olabiliyor, ben olamıyorum ama. modemden firewall'ı kapatma ve port açmayı da deneyeceğim bugün.

Reply author: tribalpk
Replied on: 09/20/2009 10:24:18
modemin firewall açık olduğu için bağlanamıyor hocam. bikaç seçeneğin var

1. Oyunun kullandığı portları açabilirsin. burlarda kolayca anlatılmış nasıl yapıldığı

http://portforward.com/english/routers/port_forwarding/ZyXEL/Prestige334/Worms_Armageddon.htm http://portforward.com/english/routers/port_forwarding/AirTies/RT-110/Counter_Strike.htm

2. modemdeki firewallu kapaman lazım

3. bazı modemlerde ipleri safeliste alabiliyosun ama airties da varmı bilmiyorum. bide statik ipniz olmadığı için sürekli güncellemen gerekir böyle bi yöntem izlersen

Replied on: 09/21/2009 02:17:43
eyvallah bugün yarın kalan tüm seçenekleri deneyeceğim, olursa herkese benden bira, ama izmir'de :F

Reply author: noiseworks
Replied on: 09/23/2009 18:03:10
sevgili din kardeşlerim winamp şarkıların ID TAG'ine girip infoyu değiştirdikten sonra OK'e basınca kendini kapatıyor, bunun tedavisi nedir, manyak mı bu winak?

other

Replied on: 09/24/2009 02:52:55
worms oldu.. modem içi firewall'ı kapattığım için mi yoksa port açtığım için mi bilmiyorum ama çok sağolun, izmir'de 1 bira hakkınız var artık :)

Reply author: yusufnalkesen
Replied on: 09/28/2009 17:04:08
windows 7'de bazı programlar açılırken görev çubuğunda iki kez açılıyor ama tek program çalışıyor.bu hatayı alanlar sağ tıkla uyumluluk sorununu gider şeyisine tıklarsa sorun halloluyor özellikle mesenger'da bu hatayı veriyor.

@}--,-`--@}--,-`--@}--,-`--@}--,-`--@}--,-`--

bigişımols... bi-bigişımolsss... eööm biiigiiişımoools!

Replied on: 10/01/2009 11:37:37
quote:
Originally posted by noiseworks

sevgili din kardeşlerim winamp şarkıların ID TAG'ine girip infoyu değiştirdikten sonra OK'e basınca kendini kapatıyor, bunun tedavisi nedir, manyak mı bu winak?

mp3 dosyasının kendisine sağ tıkla bi bak bakalım salt okunur durumda mı korumalı mp3'lerde yapabilir o hatayı (aslında yapmaması lazım ama olmaz olmaz diye birşey yoktur sanal alemde :) )

Replied on: 11/01/2009 17:29:59
dün gece "kreator special weekend"i başlatmak üzereyken kolonlardan gelen ses fade out şeklinde azalarak gitti. realtek'in ilgili programını sildim, ilgili driver'ını buldum tekrar yükledim (ac 97 audio a3,75) bir halt farketmedi. myspace, keezmovies, redtube gibi sitelerden de ses randımanı sıfırın altında. kısacası hiçbir şekilde hiçbir yerden ses almayı başaramadım. nedir rahatsızlığım doktor amca ?

Last Fm
Myspace

Reply author: Cutenski
Replied on: 11/01/2009 19:01:50
quote:
Originally posted by imdat

dün gece "kreator special weekend"i başlatmak üzereyken kolonlardan gelen ses fade out şeklinde azalarak gitti. realtek'in ilgili programını sildim, ilgili driver'ını buldum tekrar yükledim (ac 97 audio a3,75) bir halt farketmedi. myspace, keezmovies, redtube gibi sitelerden de ses randımanı sıfırın altında. kısacası hiçbir şekilde hiçbir yerden ses almayı başaramadım. nedir rahatsızlığım doktor amca ?

Last Fm

Onboard ses kartından kurtulmak için kısmet ayağına gelmiş!

http://www.exa.com.tr/creative/ses_kartlari/creative_audigy-341-1650.html

Önerim bu kartı al sıfırı alman pahalı bişey değil zaten yada 2. el inide alabilirsin ben öle yaptım 20tl. ye daha sonra aşağıdaki linkteki kartın sürücüleri yükleyip modluyosun olayın özeti 20tl. ye 79$ lık kart kullanmış oluosun ve onboard dan kurtuluosun

http://www.exa.com.tr/creative/ses_kartlari/creative_xfi-341-6572.html

Myspace

Reply author: inek_avcısı
Replied on: 11/01/2009 20:20:42
arkadaş exabilgisayar retail forum ekibinden olmalı.ya da ensesi kalın bir patronun şirketinde bilgi işlemci.

Replied on: 11/01/2009 20:56:35
quote:
Originally posted by inek_avcısı

arkadaş exabilgisayar retail forum ekibinden olmalı.ya da ensesi kalın bir patronun şirketinde bilgi işlemci.

Exa pc yandaşı deilim ama bilgi işlemci olduğum doğru patronumun ensesini göremedim koç kendisi =)

Reply author: Furky
Replied on: 11/01/2009 22:05:15
Yarın yakından göreceksin merak etme : )

Mühim olan para harcamadan çözmek, driver'ı yeniden yuklemişsin zaten ses kartında arıza yok ise win sıçmış muhtemelen, sorunun olmadığı bir tarihe sistem geri yukleme yapmayı denedin mi?

Replied on: 11/01/2009 23:43:46
Elimdeki orijinal dvd filmi nasıl kopyalayabilirim sorunsuz bir şekilde? Hangi programı kullanayım?

Reply author: inek_avcısı
Replied on: 11/01/2009 23:57:23
eneee vallahi bilgi işlemciymiş.ey yükselen nesil.bu önyargıları kırın.şirket bütçesini sarsmadan efendi gibi tamircilik yapın:)))

crimson dostum neroyla dvd kopyala dersen olur.ama orjinal dvd ise yemez.çünkü onlar çift katmanlı yani 8 küsür gb.çift katmanlıya yazabilirsin ama arşivcilik için düşünüyorsan tuzlu olur.

Replied on: 11/02/2009 00:33:36
quote:
Originally posted by Furky

Yarın yakından göreceksin merak etme : )

Mühim olan para harcamadan çözmek, driver'ı yeniden yuklemişsin zaten ses kartında arıza yok ise win sıçmış muhtemelen, sorunun olmadığı bir tarihe sistem geri yukleme yapmayı denedin mi?

deneyemedim çünkü sistem geri yükleme noktası oluşturmamışım daha önce. bunu eski bir tarhile oluşturmanın fırıldak bir yolu var mı ?

Last Fm
Myspace

Replied on: 11/02/2009 01:45:56
sistem geri yüklemeyi eğer elle kendin daha önceden kapatmadıysan kapalı gelmez o windows'ta default olarak açık gelir son bir ayda geriyükleme noktası yoksa daha eski tarihlere bir bak
dosyalarına zarar gelmez sadece o süreden bugune kadar kurduğun programlar silinebilir o yani...

Replied on: 11/02/2009 08:58:35
Geri yükleme noktası yok ise maalesef soğuk su.. : )

Biraz zaman ayırıp windows'u yeniden kurman gerekiyor sanırım.

Replied on: 11/02/2009 09:08:25
quote:

Geri yükleme noktası yok ise maalesef soğuk su.. : )

Biraz zaman ayırıp windows'u yeniden kurman gerekiyor sanırım.

ses kartı bulup takmak daha hızlı olacak sanırım. windows cd'si vs. bulmak, kurmak uzun iş.. atıyorum; problem ses kartından değil de windows'un sıçışından dolayı gerçekleştiyse, yeni kartı taktığımda da kolonlardan hava gazı sesi alma olasılığım nedir ?

Last Fm
Myspace

Replied on: 11/02/2009 09:24:25
realtek'ler onboard ses kartıydı yanılmıyosam. Bios'tan falan enabled durumdamı ses kartı.

[Integrated Peripherals]'ın içinde On chip PCI device diye bişi vardır. Ordan enabled'mı bakmak lazım.

Replied on: 11/02/2009 10:38:04
Harici olarak takılan kartlar da bir sıkıntı yok ise pci olarak takacağın ses kartın da sorun yaşayacağını sanmıyorum... Ayrıca hava gazı olasılığı her zaman var tabi : )

Replied on: 11/02/2009 17:29:06
quote:
Originally posted by CrimsonKing

Elimdeki orijinal dvd filmi nasıl kopyalayabilirim sorunsuz bir şekilde? Hangi programı kullanayım?

???

Replied on: 11/02/2009 23:17:39
Birebir kopyalayamazsın. Dr.Divx programı ile divx yapıp cd ye yazabilirsin.

Reply author: DeathStaR
Replied on: 11/02/2009 23:21:18
Seneler önce olduğum gibi yine bilgisayar katili olmaktan korkuyorum bir oyun için, bir yardım eli uzatın.
Torrentten FM2010 çektim, RELOADED diye dolaşan versiyon. iso dosyasını gayet güzel okuyor, laaakiiiin setup/autorun seçeneklerinden birini tıkladığımda Install Anywhere mi ne sikimse öyle bişey çıkıyor, %100'e kadar dolup kapanıyor. O kadar.
Nasıl yüklenir bu oyun?!?!

Replied on: 11/02/2009 23:28:24
ses kartı aldım taktım, bios'a parmak attım. herşey yolunda. tenks a banç

Last Fm
Myspace

Replied on: 11/02/2009 23:41:31
quote:

mevzu bahis filmi DVDDecrypter isimli programla önce bilgisayara atıyorsun. ardından DVD Shrink 3.2 isimli programla kaydedeceğin dvd ebadında (tek ya da çift katmanlı olsun), içeriği tercihine göre düzenleyerek (gereksiz altyazı ya da seslendirmeleri atma yoluyla görüntü sıkıştırmayı minimuma indirmek gibi) dvd'ye yazıyorsun.

bulamazsan bahsettiğim programları ve uygun ayarları bir ara eklerim ama bu gece en fazla bu kadar yardım edebilicem.

Replied on: 11/03/2009 09:15:53
quote:

ses kartı aldım taktım, bios'a parmak attım. herşey yolunda. tenks a banç

Last Fm
Myspace

Hangi kartı aldın?

Replied on: 11/03/2009 20:20:14

Google Earth Pro' yu yüklemeye çalışırken böyle diyor. İşletim sistemim Windows Vista 32 bit Home Premium...

Reply author: Izzy
Replied on: 11/03/2009 22:00:32
hard diskte biraz yer aç, olmadı install dosyasını tekrar indir. çalıştırırken sağ tıklayıp run as admin demeyi unutma.

------------
In many of the more relaxed civilizations on the Outer Eastern Rim of the Galaxy, the Hitch-Hiker's Guide has already supplanted the great Encyclopaedia Galactica as the standard repository of all knowledge and wisdom, for though it has many omissions and contains much that is apocryphal, or at least wildly inaccurate, it scores over the older, more pedestrian work in two important respects.
First, it is slightly cheaper; and secondly it has the words DON'T PANIC inscribed in large friendly letters on its cover.

Replied on: 11/03/2009 23:42:00
Burda onunla ilgili bilgi var sanırım cihancım bak bakim..

http://www.bydigi.net/resimli-program-anlatimlari/57657-adim-adim-dvd-kopyalama.html

Replied on: 11/03/2009 23:46:55

quote:
Hangi kartı aldın?

creative 5,1.

Last Fm
Myspace

Replied on: 11/04/2009 00:05:13
quote:

quote:
Hangi kartı aldın?

creative 5,1.

Last Fm
Myspace

Ahh be imdatcım 20tl. ye 79$ lık kart kullanmak cezbedemedimi neyse iyi günlerde kullan

Replied on: 11/04/2009 00:21:58
quote:
Originally posted by DeathStaR

Seneler önce olduğum gibi yine bilgisayar katili olmaktan korkuyorum bir oyun için, bir yardım eli uzatın.
Torrentten FM2010 çektim, RELOADED diye dolaşan versiyon. iso dosyasını gayet güzel okuyor, laaakiiiin setup/autorun seçeneklerinden birini tıkladığımda Install Anywhere mi ne sikimse öyle bişey çıkıyor, %100'e kadar dolup kapanıyor. O kadar.
Nasıl yüklenir bu oyun?!?!

bu sorunun temel çözümü windows altında yeni bir kullanıcı hesabı oluşturup o hesap ie oturum açarak yüklemek. daha sonra o hesabı silip normal şekilde oturum açıp oynayabilirsin. aynı sorun bende de vardı, yaklaşık 1 saatimi bu sorunu çözmeye ayırdım, internetten birçok foruma baktım çözümü budur diyorlar.

lakin ben bunu 3-4 kez denememe rağmen bir randıman alamadım, sonra bir baktım ki dosya tam inmemiş, %70 civarlarında kalmış. tamamını indirdikten sonra çalıştı :D

Replied on: 11/05/2009 12:11:13
Vista açılış sorunu!
Arkadaşlar, açılışta şöyle bir uyarı alıyorum ve bilgisayarım açılmıyor;
"userinit oturum açma uygulaması çalışmayı durdurdu"
Ne yapmalıyım?

Replied on: 11/05/2009 14:16:37
şurda şöyle bişet buldum;
http://www.bleepingcomputer.com/forums/topic32060.html

bi de bu var;
http://www.kelbaykus.com/isletim-sistemleri/15950-sik-karsilasilan-windows-isletim-sitemi-hatalari-cozum-onerileri.html

google'da "userinit problem" diye arama yapınca birşeyler daha çıkıyor, ama çok bakamadım.

Replied on: 11/05/2009 14:33:37
quote:

şurda şöyle bişet buldum;
http://www.bleepingcomputer.com/forums/topic32060.html

bi de bu var;
http://www.kelbaykus.com/isletim-sistemleri/15950-sik-karsilasilan-windows-isletim-sitemi-hatalari-cozum-onerileri.html

google'da "userinit problem" diye arama yapınca birşeyler daha çıkıyor, ama çok bakamadım.

O ekranda ctrl+alt+del yaparak görev yöneticisi başlat daha sonra üstten uygulamalar kısmında yeni göre i çalıştır ve orata 'control'yaz karşına denetim masası açılacaktır.Oradaki kullanıcı hesapları bölümünde yeni bir kullanıcı hesabı oluşturup bilgisayarını yeniden başlat ve bu yeni oluşturduğun hesaptan açmaya çalış denemediysen başarılar rasgele =)

Replied on: 11/05/2009 15:48:10
ay sinir oldum haa! bilgisayar tutturdu bi, saat ve tarih ayarınız doğru değil diye, doğru olmasına rağmen delirtti beni. yok mu bunun bi hal çaresi a dostlar?

Reply author: Satyr
Replied on: 11/05/2009 15:59:37
yavrucum masaüstündeki saat göstergesini çift tıkla. açılan özelliklerde Internet Time sekmesini tıkla. "automatically synchronize..." seçeneğini aktif hale getir. bir daha sormaz sanıyorum.

edit: "masaüstündeki" derken başlat çubuğunda sağ altta olan saat işte

The pariah, the parrot, the delusion

Replied on: 11/05/2009 16:25:38
zaten öyle yeaaptıydım. sonra yine hata verdi. sonra bilgisayarı resetledim. hala aynı uyarıyı veriyo; ama en azından lastfm e skropluyo şarkıları. bu da bişidir. sağol ama yine de cağğnım.

Replied on: 11/05/2009 17:06:18
Yasaklı sitelere girmek için dns ayarlarını hangi sayılarla değiştirmeliyim?

Reply author: Animatronic
Replied on: 11/05/2009 17:29:55
4.2.2.1
4.2.2.2

Wake up your sleepin' brains...

Replied on: 11/05/2009 18:08:47
bu yutub, lastfm, maysipeys gibi sitelere girmek için en iyisi makat yüklemek. tenks tu hiçişleri.

Reply author: Alexander Supertramp
Replied on: 11/05/2009 18:47:37
7.5 gblik bir dosya indiriyorum utorrent kullanarak. Yalnız sorun şu ki ortalama 6-8 kb ile download yapabiliyorum (çok nadir olarak 70-80 kb oluyor). Gerekli bütün ayarlamaları da yaptığımı düşünüyorum. Şu an olumsuz bir durum gözükmüyor. Neden böyle olduğu konusunda bir fikri olan var mı? Torrentlere pek aşina değilim

---
"Gerçek, siz ona inanmaktan vazgeçene kadar devam eden herhangi bir şeydir."

Philip K. Dick

Nedir bu insanlardaki imaj merakı!? Bir ara rayban gözlüklerdi, Levi's pantolonlardı şimdi son kurban pc'ler oldu. Onların yüzünden cıvık cıvık oyunlar çıkmaya başladı. "Ayyy win 95 çok güzelmiş", "dos da neymiş!?" diyenler. Size bi kafa korum dantelli örtü örttüğünüz monitörünüzle kullanmadığınız faks makinasının arasına yapışırsınız. - Ters Adam

Replied on: 11/05/2009 19:20:52
Yasakları siteler giriş için hiçbir şey yüklemenize gerek yok! Sadece, ARAÇLAR--- INTERNET SEÇENEKLERİ--- BAĞLANTILAR--- YEREL AĞ AYARLARI--- OTOMATİK YAPILANDIRMA KOMUT DOSYASI KULLAN VE AYARLARI OTOMATİK OLARAK ALGILA seçenklerini işaretleyip. Adres satırına da http://pac.byterelay.com/ yazdığınızda sorunsuz giriş yaparsınız. Programla uğraşmayın.

devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayicisini kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.

Replied on: 11/05/2009 20:01:44
quote:
Originally posted by Alexander Supertramp

7.5 gblik bir dosya indiriyorum utorrent kullanarak. Yalnız sorun şu ki ortalama 6-8 kb ile download yapabiliyorum (çok nadir olarak 70-80 kb oluyor). Gerekli bütün ayarlamaları da yaptığımı düşünüyorum. Şu an olumsuz bir durum gözükmüyor. Neden böyle olduğu konusunda bir fikri olan var mı? Torrentlere pek aşina değilim

---

Philip K. Dick

Nedir bu insanlardaki imaj merakı!? Bir ara rayban gözlüklerdi, Levi's pantolonlardı şimdi son kurban pc'ler oldu. Onların yüzünden cıvık cıvık oyunlar çıkmaya başladı. "Ayyy win 95 çok güzelmiş", "dos da neymiş!?" diyenler. Size bi kafa korum dantelli örtü örttüğünüz monitörünüzle kullanmadığınız faks makinasının arasına yapışırsınız. - Ters Adam

Torrent konusuna daha aşina birileri mutlaka vardır ama ben de yanıtlayabilirim, ayarlar ile pek alakası yok şöyle ki; tamamen indirmek istediğin dosyanın seeds (kaynak) sayısı ile doğru orantılı.. Ne kadar çok seeds o kadar hızlı inmesi demek. Tabi ki bağlantı hızın el verdiği kadar.

Replied on: 11/05/2009 20:05:04
Eyvallah. Şu anda bende 3375 Seeds gözüküyor. Yalnız 35 bin adet peers bu duruma yol açıyor olabilir :D

---

Philip K. Dick

Replied on: 11/05/2009 20:25:20
indirdiğin torrent'e daha fazla tracker ekleyerek hızını artırabilirsin aslında ama 3375 seeds olduğuna göre sorun bu değil. yine de denemeye değebilir.

Replied on: 11/05/2009 20:31:03
quote:

indirdiğin torrent'e daha fazla tracker ekleyerek hızını artırabilirsin aslında ama 3375 seeds olduğuna göre sorun bu değil. yine de denemeye değebilir.

Nasıl yapıyoruz bu tracker zıkkımını?

Replied on: 11/05/2009 21:08:18
1 kb ile indiriyor ya. Hay mk böyle işin ben

---

Philip K. Dick

Replied on: 11/05/2009 22:40:49
quote:

quote:

Nasıl yapıyoruz bu tracker zıkkımını?

şimdi öncelikle www.torrentz.com kullanıyoruz torrentleri aramak için. bu bir nevi google vazifesi gören bir torrent arama motoru, the pirate bay, mininova vb. bildiğimiz sitelerde aratıyor torrent dosyasını. istediğimiz dosyayı aratıp bulduktan sonra çıkan sayfada "Torrent Trackers" adı altında bir dizi tracker'ın listesini veriyor. bu trackerları ordan direktoman kopyalıyoruz.

daha sonra da örneğin utorrent'te downloads sekmesinde inen torrent'e sağ tıklayıp özellikler dediğimizde karşımıza çıkan sekmede "trackers" veya türkçe versiyonda izleyiciler yazan yerin altındaki boşluğa kopyaladığımız torrentleri yapıştırıyoruz.

utorrent haricindeki clientleri kullanmadığım için bilmiyorum ama buna benzerdir muhtemelen. bu yöntemle tüm torrent sitelerinin trackerlarından faydalanmış oluyoruz, diğer türlü örneğin the pirate bay'den indirdiyseniz yalnızca the pirate bay'in trackerını kullanmış oluyorsunuz, haliyle daha az peer / seed vb. oluyor.

edit: tracker listesinin hemen altında "You can get a µTorrent compatible list here." linkine tıklayıp trackerları ordan kopyalarsanız daha iyi olur uğraşmamak açısından, diğer türlü seed / leecher sayılarını falan da kopyalıyor tek tek düzeltmeye uğraşmazsınız.

Replied on: 11/06/2009 00:17:57
Eyvallah, süper açıklama olmuş

Replied on: 11/06/2009 13:19:05
3000 seeder iyi bi rakam olmasına rağmen 35.000 leecher olayı bozar, ilk başlarda 20kb altı çekerken leecherlar downloadı bitirdikçe hızın yükselecektir, public torrent sitelerinde yeni çıkan torrentler genelde çok çok yavaş başlayıp 1 hafta sonra ortalama hıza ulaşıyor.

Reply author: DeathStaR
Replied on: 11/06/2009 17:48:55
mechanix bu torrent muhabbeti sayesinde bol bol sevap kazanacaksın. FM için de sana sevap kazandırmayı isterdim ama maalesef sen çözümü önerene kadar ben "amınaa gorum bülent başkaan!" diyip indirdiğim herşeyi silmiştim.
Yine de kralsın.

Replied on: 11/06/2009 21:42:25
ne demek efenim, faydam dokunduysa sevindim

Replied on: 11/06/2009 22:00:10
quote:

3000 seeder iyi bi rakam olmasına rağmen 35.000 leecher olayı bozar, ilk başlarda 20kb altı çekerken leecherlar downloadı bitirdikçe hızın yükselecektir, public torrent sitelerinde yeni çıkan torrentler genelde çok çok yavaş başlayıp 1 hafta sonra ortalama hıza ulaşıyor.

bu arada doktor güzel söylemiş, dediğim yönteme rağmen ben de football manager'ı olması gerekenin epey altında bir hızla indirdim yaklaşık 10 15 tane tracker eklememe rağmen. sonra e hani tracker ekledik de noldu demeyin :p

Replied on: 11/07/2009 00:05:18
Arkadaşlar, indirmeyin, orijinal alın.
:D :D

Replied on: 11/07/2009 15:20:40
http://merlininkazani.com/news_screen.asp?NID=23146 : P : P

Replied on: 11/07/2009 15:28:38
dark tranquillity'nin where death is most alive adlı dvd'sini indirdim konser öncesi hazırlanayım diye, dvd tahmin ettiğim gibi img formatında 2 disc şeklinde geldi, img formatını daemon tools'a gösterip sanal sürücü yaratarak dvd oynatıcıyla açtım izleyebiliyorum bi sorun yok, peki bu img dosyasını avi, xvid, mpeg vs. gibi tek parçalık bir video formatına dönüştürebilir miyim?

Replied on: 11/07/2009 16:37:26
quote:

dark tranquillity'nin where death is most alive adlı dvd'sini indirdim konser öncesi hazırlanayım diye, dvd tahmin ettiğim gibi img formatında 2 disc şeklinde geldi, img formatını daemon tools'a gösterip sanal sürücü yaratarak dvd oynatıcıyla açtım izleyebiliyorum bi sorun yok, peki bu img dosyasını avi, xvid, mpeg vs. gibi tek parçalık bir video formatına dönüştürebilir miyim?

http://convert.software.informer.com/download-convert-img-to-avi-or-dvd/

Replied on: 11/07/2009 21:02:10
Şu lanet gamez.exe virüsünden kurtulma yolunu söyleyene biraver + patates kızartması ısmarlayacağım.

"the greatest weapon of the fascist is the tolerance of the pacifist"

Replied on: 11/07/2009 22:14:46
Şarkıları Winamp' a sürükleyemiyorum... Liste' nin içine atamıyorum yani. Winamp' ın en son versiyonunu kurdum da.

Replied on: 11/08/2009 00:53:34
quote:
Originally posted by StarfreedoM

Şu lanet gamez.exe virüsünden kurtulma yolunu söyleyene biraver + patates kızartması ısmarlayacağım.

"the greatest weapon of the fascist is the tolerance of the pacifist"

Bi gözat istersen..

http://www.hardwaremania.com/forum/yazilim/isletim-sistemi-and-uygulamalar/guvenlik/games-exe-fujack-trojan-temizleme-yolunun-bulunmasi-gerekli-86755.html

Replied on: 11/08/2009 02:39:11
quote:
Originally posted by Cutenski

http://convert.software.informer.com/download-convert-img-to-avi-or-dvd/

eyvallah da bu sitede direkt img to avi adına birşeyler yok, ortaya karışık yapmışlar hepsi de shareware neredeyse, ama çözdüm olayı, "aimersoft dvd ripper" çılgın bi program, dvdyi gösteriyorsun neye dönüştüreceğini soruyor, video ve ses formatı, çözünürlük, bitrate vs her boku ayarlayıp okeyliyorsun ve 4.37'lik bir dvd'yi 1 saatte çeviriyor, sevdim.

Reply author: Evil Elvis
Replied on: 11/22/2009 23:39:08
microsoft outlook kendi kendine çalışıyor. kapıyorum açılıyor. bilgisayarı kullanamaz oldum!!!

Computer games don't affect kids, I mean if Pac Man affected us as kids, we'd all be dancing around in darkened rooms, munching pills and listening to repetitive electronic music.

Replied on: 11/23/2009 01:05:26
pcne cin girmiş. okut üflet :)

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

In many of the more relaxed civilizations on the Outer Eastern Rim of the Galaxy, the Hitch-Hiker's Guide has already supplanted the great Encyclopaedia Galactica as the standard repository of all knowledge and wisdom, for though it has many omissions and contains much that is apocryphal, or at least wildly inaccurate, it scores over the older, more pedestrian work in two important respects.
First, it is slightly cheaper; and secondly it has the words DON'T PANIC inscribed in large friendly letters on its cover.

Replied on: 11/23/2009 03:39:26
evil elvis sağlam virüs yemişsin, google'da sorunu arattım ama kayda değer bişey yok, bayaa kişinin başına gelmiş ama.

Replied on: 11/23/2009 03:42:26
şimdilik outlook.pst dosyasını dos üzerinden kopyaladım ve outlook'u sildim. ben de duydum aynı sorunu yaşayan bikaç kişi daha

Computer games don't affect kids, I mean if Pac Man affected us as kids, we'd all be dancing around in darkened rooms, munching pills and listening to repetitive electronic music.

Replied on: 11/23/2009 15:59:10
erdem, hemen önemli dosyalarının yedeğini alıyorsun.
akabinde nod32 veya kaspersky + ad-aware kuruyosun, tüm signature güncellemelerini yapıp ful sistem scan yaptırıyorsun, şansın varsa formata gerek kalmadan kurtarıyosun.
anlattığın kadarıyla sasser türevi bir worm olduğundan şüpheleniyorum. geçende benim makinaya da girmeye teşebbüs etti, yarım saatte izmir kıyılarından denize döktüm.
şunlara da bir bak,
1- ctrl+alt+del > task manager. bak bakalım orada sen kapattıkça yeniden açılan bir process var mı,
2- my computer'da herşey düzgün mü? c - d drive'ları sen aynı pencerede aç demene rağmen ayrı ayrı pencerelerde açılmaya başladı mı? (bariz worm işareti)
3- regedit çalışıyor mu? (çalışmayıp yetkiniz yok falan diyorsa bariz worm işareti)
4- outlooka entegre çalışan başka bir program var mı? düşük bir ihtimal olsa da onu kapatmadan outlook'u kapatamazsın.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

Reply author: ECONOMIST
Replied on: 11/27/2009 19:20:40
Merhabalar herkese;

Sorunumu basit bir dille dile getirmeye çalışacağım, yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Windows XP' m çöktü, daha önce bazı arkadaşlarımın da başına gelen siyah ekran ve sadece mouse imlecinin gözüktüğü bir ekrana sahibim:) Bilgisayara giren virüs sistem geri yükleme noktalarını katlettiğinden güvenli mod ve dolayısı ile sistem geri yükleme de çalışmıyor.

İnternette biraz gezinince ERD Commander adlı program ile sistem geri yüklemenin yapılabileceğini öğrendim, ilgili ISO' yu indirip CD' ye yazdırdım. Güzel:)
Normalde ERD' nin ana ekranına girip sistem recovery tool' u ile kolayca geri yükleme yapabileceğimi zannettim, ne büyük hayal kırıklığı oldu!

Şöyle ki, ERD Commander' ın anasayfası yüklenirken bir hata aldım. Hatanın açıklaması da "Failed to install network adapter -- check WINBOM"

Buyur burdan yak. Bu hataya ok deyip geçince ERD' nin ana ekranı açılıyor fakat içerisindeki Firefox eklentisi de dahil olmak üzere System Recovery Tool hata verip çalışmıyor. Bilgisayarımı eski haline getiremiyorum.

Konu ile ilgili olarak internette başına bu sorun gelmiş bir kaç kişi gördüm, aşağıdaki vereceğim linkte konu tartışılmış, ama ileri bilgisayar terimlerinden pek anlamadığım için havada kaldı.

Yardımcı olabilecek arkadaş varsa çok sevinirim...

http://www.ezbsystems.com/cgi-bin/ikonboard.cgi?act=ST;f=1;t=1207

Replied on: 11/28/2009 01:22:30
Economist eğer bilgisayarda önemli dosyaların varsa onları kurtarmak için şöyle bir yöntem deneyebilirsin.

1-İnternetten bir linux sürümü indir. Cd'den çalışan versiyonlarından ve NTFS'i otomatik mount edebilenlerden. (Ben pardus kullanıyorum bu durumlarda.)

2-Bilgisayarı o cd-rom vasıtasıyla başlat. Ve harici bir disk yada usb bellek kartı takıp sistemden önemli dosyalarını o diske yükle. Yada extra bir yedek partition'un varsa o partitiona kopyala.

3- Şimdi format at bilgisayara düzelsin. Ardından yedeklerini bir virüs taramasından geçir. Güle güle kullan.

Tabi bu dediklerim sana kalmış bişey ama bu yöntem şimdiye kadar çökmüş bir windows'tan dosya kurtarma konusunda beni hiç yarı yolda bırakmadı:D

Replied on: 11/29/2009 10:10:23
Toshiba marka external hdd var. Son 2-3 haftadır kendi kendine kapanıyor. Disk birleştirici yaptığımda da bağlantısı kopuyor, pc görmüyor hdd i. Ne önerirsiniz.

devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayicisini kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.

Replied on: 11/30/2009 11:31:33
quote:
Originally posted by BBC

Toshiba marka external hdd var. Son 2-3 haftadır kendi kendine kapanıyor. Disk birleştirici yaptığımda da bağlantısı kopuyor, pc görmüyor hdd i. Ne önerirsiniz.

Kutulu box şeklinde bi alet mi bu?

Replied on: 11/30/2009 23:24:33
EVet

Replied on: 12/01/2009 00:47:46
fiziksel problemi var anlaşılan başka bi box.ta dene
ama öncesinde içini açıp bağlantılarını yeniden kontrol et =)

bacanak co. :D

Replied on: 12/01/2009 09:50:13
quote:
Originally posted by BBC

power sorunu olması muhtemel. adaptörlü modellerdense adaptörüne bir bak, kablolarda sorun var mı incele. olmazsa usb kablosunu değiştirip dene. hiçbiri işe yaramazsa chkdsk yap.

Steven is about as rock & roll a personality as you can get. All he lived for was sex, drugs and rock&roll - in that order. Maybe drugs, sex and rock & roll. Then it was drugs and rock & roll. Then it was just drugs. - Slash

Replied on: 12/01/2009 19:10:23
quote:
Originally posted by Izzy

quote:
Originally posted by BBC

power sorunu olması muhtemel. adaptörlü modellerdense adaptörüne bir bak, kablolarda sorun var mı incele. olmazsa usb kablosunu değiştirip dene. hiçbiri işe yaramazsa chkdsk yap.

Chkdsk yaptığım sırada makina kendiliğinde bağlantıyı kesiyor ya da hdd bilemiyorum. USB ile pc'den kullanıyorum. Kabloda sorun olabilir dediğin gibi kablo bakayım, olmazsa artık başka bir şey düşünürüm. Tşk :)

Replied on: 12/01/2009 22:43:40
fiziksel sorun yaratabilecek herşeyi dene kısacası :)

Replied on: 12/03/2009 08:57:35
Yapabilirmisin bilmiyorum ama hdd yi kutudan çıkartıp direk pc ye bağlayıp bakmak lazım ama kutuda arıza olması düşük bir ihtimal..

Replied on: 12/03/2009 19:43:02
Google Public DNS - 8.8.8.8 & 8.8.4.4
http://code.google.com/speed/public-dns/

çok hızlı.

http://www.necrophagist.de

Replied on: 12/06/2009 20:56:12
benim yine saçmasapan bi sorunum var, umarım yardım edebilen biri olur. şimdi yeni laptop alalı daha 1 ay oldu olmadı. üç gündür garip bir şekilde donmaya başladı. her şey "yanıt vermiyor" halinde duruyor. bir süre sonra mouse da hareket etmez oluyor ve öyle kalıyor. bazen bilgisayar açıldıktan yarım saat sonra, bazen bir saat sonra, bazen de 10 dakika sonra oluyor bu. neden olabilir efem bu? aşırı ısınmadan dolayı olabilir diye düşündüm ama alakası yok, cihaz buz gibi. virüs olabilir diye düşünüyorum. çünkü bilgisayarda açık olan tek koruma windows defender, o da aşırı işlevsiz sanırım. yardım ederseniz çok mutlu olurum. teşekkür ederim.

Replied on: 12/06/2009 20:59:18
Şu dünyada Mac'ten gayri yar varmolağ varmolağ varmolağ

---

Philip K. Dick

Commerce is our goal here at Tyrell. 'More human than human' is our motto

I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the sholder of orion. I watched sea beams glitter in
the darkness at tan hauser gate. All those moments will be lost in time like tears in rain. Time to die...

Replied on: 12/06/2009 21:24:24
bence de ama şu konuda yardım edilmesini arz ediyorum :)

Replied on: 12/06/2009 21:54:52
Şimdi internete baktım da biraz. Driver sorunu olabilir mi seninkisi acaba diye düşünüyorum. Bazı laptoplarda XP problem yaratıyormuş diye okudum. Eğer XP kuruluysa bence bu da göz önünde bulundurulması gereken bir durum. Bunun dışında en sağlıklı yanıtı google'da laptop'ının markasını ve sorunu birlikte aratarak bulabilirsin diye düşünüyorum ki sen de akıl etmişsindir muhtemelen bunu :)

---

Philip K. Dick

Commerce is our goal here at Tyrell. 'More human than human' is our motto

I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the sholder of orion. I watched sea beams glitter in
the darkness at tan hauser gate. All those moments will be lost in time like tears in rain. Time to die...

Replied on: 12/06/2009 23:56:47
bi antivir kur scan et, çıkanları sil, öle porno sitelerinden çıkmazsan bişiler kaparsın tabi :))

Replied on: 12/07/2009 00:39:06
1- sistem açılır açılmaz task managerı aç. processlerin cpu kullanımlarını izle. aşırı cpu kullanan processler varsa kapatmayı dene. sorun bu şekilde çözüldüyse o processi oraya kim eklemiş araştır. worm vs olabilir. bazı processler kendini kapattırmaz, bazısı da kapattığında tekrar açar. bunlara karşı ad-aware gibi programlar kullanıyoruz.

bunu yapmak işe yaramadıysa donanımsal sorunları araştır. nasıl olsa daha yeni almışsın, herşey garanti kapsamında. için rahat olsun.

2- ram modüllerine de bir bak. notebooklarda ramlere ulaşmak desktoplara göre biraz daha zordur ama biraz deneme yanılmayla rahatlıkla halledebilirsin. sonradan ram eklenmişse yerlerini değiştir. değiştirince sorun çözüldüyse servise ver. modülleri komple değiştirsinler.
3- hard diskin tüm partisyonlarına scandisk yaptır. bad sector ya da file system'da hata var mı araştır. fat/ntfs sorunuysa formatla işi çözebilirsin. bad sector varsa (pek sanmıyorum ama) hard diskin değişmesi gerekir.
4- windowsun swap file ayarlarına bak. bu dosyanın boyutunun abuk subuk boyutlarda ayarlanması da zaman zaman sisteme kafayı yedirttirebiliyor.

5- main menu > defense > machine guns > control > system off yap. ripburger uçurumdan aşağı düşecek. uçağa dön. uçak dengesini kaybetmek üzere. (boşuna dışarıya koşma, yetişemiyorsun) motoruna atla ve olacakları seyret. böylece bu efsanevi lucasarts klasiğinin de sonuna gelmiş oluyorsun.
çok feci nostaljiye bağladım :P mac mode on.
- intel inside, ben scuba diving'e gidiyorum, seni kamufle edicem, burada kalıp okuyuculara yardım etmeye devam et diye.
- tabi ef'em. ağzımda dal parçaları varken konuşmak zor oluyor ef'em.

Replied on: 12/07/2009 09:39:11
madem yeni almışsın hiç uğraşma donanımsal olma ihtimali yüksektir donmaların ver geri eşşoğlular değiştirsinler yada arıza yapan parçayı bulup onu değiştirsinler

Replied on: 12/07/2009 16:07:18
ya bitdefender kurdum, ama ücretsiz versiyonu. scan'i açtım tam bir buçuk saat sonra 2 tane infected dosya buldu. ama daha işlem yapmama izin vermeden dondu. ben de sinirden geberdim. hangi dosya olduklarını da göremedim.

izzy'nin dediklerine bakmakta fayda var sanırım -gerçi kendisine anlatır gibi anlatmış, halbuki bilse karşısında hiç bişeyden anlamayan biri var :) - bu işten anlayan bir arkadaşımla deniycem.

en olmadı zaten manyaq'ın dediği gibi servise vericem, bunda bi terslik var düzeltin verin dicem.

ha bi de geçen de windows defender'la tararken de, bitdefender'la tararken de aynı directory'de dondu. tam hatırlamıyorum ama windows/system32/drivers/uninst000.exe gibi bir şeydi. allaaam niye bu kadar cahilim ya :(

Replied on: 12/28/2009 18:54:37
bazı filmler kendiliğinden altyazı yamalı geliyo. nasıl kaldırabiliriz ya da silebiliriz işte o altyazıyı?

Reply author: Sacca
Replied on: 12/28/2009 19:02:41
altyazı gömülüyse kaldırabileceğini sanmıyorum , ha öyle bir şey varsa söyleyin biz de bilelim.

Justice will be served.

Reply author: wretched
Replied on: 12/28/2009 19:04:35
altyazı video dosyasının içerisindeki karelere kodlanmış ve ayrı metin dosyası olarak eklenmemiş ise kaldırılabileciğini sanmıyorum. siyah şerit olarak düzenleyebilirsin ama o alandaki görüntü gider :)

Replied on: 12/28/2009 20:05:36
quote:
Originally posted by moon dreamer

bazı filmler kendiliğinden altyazı yamalı geliyo. nasıl kaldırabiliriz ya da silebiliriz işte o altyazıyı?

Ben şöyle çözüyorum o olayı(kare monitör kullandığını düşünerekten) BS player kurup geniş ekran görüntü moduna sokuyorum filmi. Ardından altyazılarıda o aşağıdaki siyah çizgilerin üzerine yerleştiriyorum mis gibi oluyo:) Ha geniş ekran monitör kullanıyorum dersen ona bi çözümüm yok(Bilgisayarda geniş ekrandan nefret ediyorum şahsım adına)

Replied on: 01/21/2010 23:46:05
windows 7 kullanılan bilgisayara MS office XP yüklenir mi hacılar ?

Replied on: 01/22/2010 22:26:08
quote:

windows 7 kullanılan bilgisayara MS office XP yüklenir mi hacılar ?

%99 ihtimal yüklenmesi lazım vistaya kurmuştum win 7 ye kurar sanırım..

Replied on: 01/23/2010 17:53:26
imdat, evet mümkün. şu makalenin yardımı dokunabilir,

http://community.winsupersite.com/blogs/paul/archive/2009/04/24/secret-no-more-revealing-virtual-windows-xp-for-windows-7.aspx

Replied on: 04/02/2010 15:03:50
firefox en çok kullandığım iki websitesine (blabber ve warez) her girişimde çökmeye başlayınca opera'ya geçtim. çok da sevdim.

anlayamadığım iki şey var:

bazı sayfalarda parolamı hafızasına almıyor. seçenek çıkmıyor. parola yöneticisi diye bi şi var ama nası kullanıldığını anlamadım.

bir de mesela şu an yazıyorum ya, türkçe kelimelerin altını çiziyor word gibi. dilbilgisi denetlemesini nerden kapatçam?

help me obiwan.

Replied on: 04/02/2010 16:15:54
nathan;
opera - ctrl+f12 ile preferences'ı aç --> advanced'a gel --> soldan browse'u seç ---> altta spell check'i göreceksin, uncheck it. enjoy.

Replied on: 04/02/2010 16:23:15
en hızlı browser seçilmiş opera , yeni sürümünde flash içerikli oyunlarda kafayı yiyor bazen ama hız konusunda 1 numara.

Replied on: 04/02/2010 16:52:55
saol dolunay. peki ya şu parola meselesi:/

Replied on: 04/06/2010 22:53:15
kafayı yemeden birisi bana yardım etsin lütfen.

bugün High Power markasının 400W güç kaynağını aldım. Eski güç kaynağını çıkarıp üzgün bir biçimde yenisini taktım. Kabloları düzgün taktığıma eminim. Bilgisayarın düğmesine bastığımda açılıyor fakat monitöre görüntü gelmiyor. Kabloları bir kaç kez çıkarıp taktım, sorun düzelmedi ve hatta bu sefer bilgisayar hiç açılmaz oldu. Anakarta güç geliyor, yeşil bir led var anakartta ve o yanar vaziyette. Fakat düğmeye basınca pc açılmıyor. Güç kaynağı çalışmaya başlamıyor, fanı da dönmüyor. Fakat anakartta halen elektrik var. Bunun üzerine yeni güç kaynağını çıkarıp eski güç kaynağımı taktım. Bu kez de bilgisayar açılıyor, fakat monitöre görüntü gelmiyor. Tüm fanlar dönüyor, pc çalışır gibi fakat görüntü yok, monitörün ışığı yanıp sönüyor. Bu arada kırmızı hdd ışığı ve yeşil işlemci ışığı sürekli yanar vaziyette. Sorun ne olabilir? Donanımlardan birini falan mı yaktım? Bana ilginç gelen yeni power supply'ın önce 3-4 kez çalışıp sonra çalışmaz hale gelmesi. Nedir olay, bir fikri olan var mıdır?

Replied on: 04/07/2010 00:19:20
anlattığına bakılırsa yeni güç kaynağında bir problem olduğu açık.
ekran kartının kablolarını, kasa-monitör bağlantısını vs kontrol etmişsindir herhalde.
benim eski ekran kartı üst bir model olduğundan ayrı bir güç kablosu bağlanıyordu.
öyle bir bağlantıyı falan atlamış olabilirsin belki.
yeni güç kaynağı dışında başka bir donanım elemanını yaktığını düşünmüyorum :)
hazır, eski psu ile anakart vs çalışıyor izlenimi vermekteyken,
şansını daha fazla zorlamadan başka birine baktır bence.
geçmiş olsun.

..time is never on my side...

Replied on: 04/07/2010 09:24:34
komple br bilgisayarcıya götüreyim en iyisi, zira esli güç kaynağı ile de ekrana görüntü gelmiyor :/ yine de yardım için teşekkürler :)

Reply author: Schizophrenia
Replied on: 04/11/2010 22:19:43
Albüm klasöründe, albüm kapağının da gözükmesini istiyorum... Nasıl olcek bu iş.

Reply author: more than human
Replied on: 04/11/2010 22:51:27
klasör'e sağ tıkla özelliklerden özelleştir'e gel zaten gerisini yaparsın

Reply author: townshend
Replied on: 04/11/2010 23:10:42
Oyun için PC almayı düşünüyorum.Araştırdığım bazı yerlerde oyun için PC alacakların Haziran ayına kadar beklemesini tavsiye etmışler,yeni sistemler mi geliyor artık bilemiyorum.Bilgisi olan var mı bu konuda,ne yapmalıyım?
Bir de alacaksam nereden alayım PC'yi.Beni uzun süre sağlam götürecek bir PC'ye ihtiyacım var.

Replied on: 04/12/2010 00:42:44
muhtemelen yeni ekran kartlarının gelmesi falan bekleniyordur.
sor soruştur, çok ekstra bişey gelmeyecekse eğer ve ihtiyacın varsa hiç bekleme; çünkü bunun sonu yok.
donanımda her zaman için çok kısa sürede yeninin yenisi, iyinin iyisi çıkar.
güveneceğin, uygun fiyatlı bir yer bul, al gitsin.

ben 2007 başında kadıköy teknocity'den almıştım makinamı.
bakmak için çıktığım gün diğer dükkanlara göre nispeten tenhaydı, satıcı da şansıma çok kafa adamdı.
istediğim parçaların hemen hiç biri ellerinde yoktu, hepsini arayıp bulup topladılar, çok iyi de fiyat yaptılar.
sonra hdd sesi, modem ısınması, klavye ergonomisi, kasa çiziği vs bir ton problemim oldu, hiç sorunsuz hepsini değiştirdim.
iki senelik garantinin dolmasına az bir zaman kala ekran kartım ayvayı yedi, ithalatçıdan para iadesi aldırdım vs.
teknik servisleri de çok iyi ve hızlı.
ama burada en kilit nokta, muhatap olduğum satış temsilcisi adamdı.
teknik servisle falan pek çok şeyi o çözdü.
aynı dükkanda çok kıl tipler de var, ilk onlarla konuşsam oradan almazdım muhtemelen.
zaman içinde her ihtiyacımı oradan almaya devam ettim, iyice ayağım alıştı.
geçenlerde bir alet sormaya gittim, baktım benim adam başka şubeye transfer olmuş.
bundan sonra o şubeye devam edicem sanırım :D

oyun makinası için iyi havalandırmalı, sağlam psu'lu, sessiz bir kasa bak öncelikle.
sonra ekran kartı araştır biraz, oyunlara göre performans değerlendirmelerine bak.
sonra kafana yatan kart için yapılan değerlendirmelere, şikayetlere falan bak.
diğer bileşenler zaten belli bir standartta olacaktır.
oyun performansı için; uygun bir ekran kartı, güçlü psu, iyi ve sessiz bir soğutma en önemli kriterler bence.
benim kasanın psu'su, kasayla üzerinde alabileceğim en iyi seçenek olduğundan tercih etmiştim ama
sadece yan ve arka fan olmasının sıkıntısını çekiyorum mesela.
şimdiki aklım olsa, 3 yollu bir kasa seçer ve psu'sunu hariçten alıp takardım vs.

neyse, başta yazdıklarımla daha fazla çelişmeden kaçim bari :)
iyi alışverişler olsun.

..nothing is as bad as it seems...

Replied on: 04/12/2010 15:02:45
Yardımcı olduğun için çok sağol :D

Replied on: 04/12/2010 16:00:03
ağzı yanmış biri olarak psu'ya önem vermeni tavsiye ediyorum. ekran kartımı (çok büyük ihtimalle) o yüzden yaktım, allahtan garanti kapsamı içindeydi de yenisini verdiler. düşük Watt'lı olmamasına dikkat et psu'nun. ayrıca alacağın ekran kartının modeli ile birlikte üretici firmasına da dikkat et, şahsen benim aldığımın fanı çok ses yapıyor. başlarda önemsiz gibi gelse de çok sinir bozucu bir hal alıyor zamanla. bir de eğer bütçe kısıtlaman pek yoksa dört çekirdekli bir işlemci almanı tavsiye ederim, madem ki uzun süre götürmesini istiyorsun. zira upgrade etmesi en masraflı parça demek yanlış olmaz sanırım. böyle aklıma ilk gelen yüzeysel şeyleri sıraladım, daha spesifik bi konuda fikir istersen yine yardımcı olmaya çalışırım, iki model arasında kalmak vesaire gibi. bütçe hakkında bilgim olmadığından pek detaylı yardımcı olamadım. bir de lil siztah'ın dediği gibi donanım olayının sonu yok, o bekleme olaylarını pek tavsiye etmiyorum. belki fiyatta küçük bir düşüş olur ama bu sefer de az çok eskimiş olacak alacağın donanımlar.

Replied on: 04/13/2010 00:21:57
Eyvallah mechanix.Çok uzak kaldım teknolojiden,tüm sistemler değişmiş bir halt anlamıyorum.Pek bütçe sorunum yok,2000 tl şöyle canavar bir bilgisayar için yeter mi dersiniz?

Replied on: 04/13/2010 11:11:51
fazlasıyla yeter :) bana kalırsa 1.500'ün üzerine çıkmana gerek yok canavar bir sistem için ama tercih meselesi tabi, param varken alayım kafam rahat olsun diyorsan ayrı dediğim gibi sınırı yok bu işin.

Reply author: justice_529
Replied on: 04/14/2010 22:10:35
msne giremiyorum şöyle bir hata kodu çıkıyor Error code: 81000306. Ancak aynı pc'den başka msn hesaplarıma girebiliyorum nedeni nedir acaba? Şifrede de sorun yok maillerime bakabiliyorum.

http://amigaoyunlari.blogspot.com/

Replied on: 04/14/2010 22:27:16
kişi listen kullanılabilir değildir msn'in kronik hatalarından biri birkaç saat sonra dene sorun çıkmaz yüksek ihtiimalle

Replied on: 04/14/2010 22:40:05
youtube jacker patchli youtube'um açılmıyor
nedendir?
ne yapmalı?

Replied on: 04/14/2010 22:44:20
quote:
Originally posted by more than human

Denedim ama olmadı başka yöntem bilen var mı?

Replied on: 04/14/2010 22:45:31
quote:
Originally posted by townshend

Oyun için PC almayı düşünüyorum.Araştırdığım bazı yerlerde oyun için PC alacakların Haziran ayına kadar beklemesini tavsiye etmışler,yeni sistemler mi geliyor artık bilemiyorum.Bilgisi olan var mı bu konuda,ne yapmalıyım?
Bir de alacaksam nereden alayım PC'yi.Beni uzun süre sağlam götürecek bir PC'ye ihtiyacım var.

PC G0LD dan alma da nereden alırsan al.

Replied on: 04/15/2010 03:04:59
quote:

daha almadıysan bana mesaj atabilirsin, durumuna uygun bir şeyler ayarlayalım. belki bir tanıdığa gönderirim.

------------------------------------------------------------------------------

Dinamik aralığıma dokunma!

Replied on: 04/15/2010 03:08:31
quote:
Originally posted by Guybrush Threepwood

youtube jacker patchli youtube'um açılmıyor
nedendir?
ne yapmalı?

jacker falan kullanma, direk hosts listesini güncelle. 1 senedir hiç sorun yaşamıyorum.

Replied on: 04/15/2010 03:11:28
quote:
Originally posted by Schizophrenia

quote:
Originally posted by more than human

Denedim ama olmadı başka yöntem bilen var mı?

mp3'lerin yanında gelen bir gif ya da jpg dosyası olması lazım. özelleştir'den girip onun yolunu göstermen lazım. akabinde normal bir bilgisayarda klasör yerine albüm kapağı çıkar. çıkmıyorsa registry'de falan bir gariplik vardır.

Reply author: justice_529
Replied on: 04/15/2010 10:40:37
quote:
Originally posted by MQ+

kişi listen kullanılabilir değildir msn'in kronik hatalarından biri birkaç saat sonra dene sorun çıkmaz yüksek ihtiimalle

evet sorun düzeldi bide şöyle bir problem var. Wireless'tan internete bağlanırsam msn anında açılıyor ama aynı pc de kablolu bağlantı kullandığımda msn'in açılması 3-4 dakikayı bulabiliyor bunun nedeni ne olabilir? işletim sistemim windows 7

http://amigaoyunlari.blogspot.com/

Replied on: 04/15/2010 17:16:41
quote:

quote:

daha almadıysan bana mesaj atabilirsin, durumuna uygun bir şeyler ayarlayalım. belki bir tanıdığa gönderirim.

Eyvallah abi henüz almadım,vize mize işlerini halledeyim konuşuruz.

Replied on: 04/16/2010 10:14:22
Ipod Nano kullanıyorum.
I Tunes tarafında kapasite olaylarına baktığımda other 182.50 MB olarak bir şey gözüküyor, bu other nedir, nereden görüp nasıl silerim..

Replied on: 04/16/2010 14:39:17
biraz internetten baktım, şöly bişiler denmiş:

The "Other" is the space taken up by the Firmware Files and the Database File that lists which music file is which. The Database File is needed because all the music you put on is renamed into 4 letter Code-words to help fight music-sharing piracy, and the Database File tells the iPod what songs are on it, all of the info associated with those songs, and where to find those songs.

Also "other" also holds failed sync data.

example: syncing a large amount of data your phone resets and iTunes reports that it can no longer write to the disk. That failed data now rest in the "other" section and can no longer be used and will take away from your total storage area. The only way to free up this space is to reset the phone from the settings > general menu on the phone.

eğer sync sırasında iptal ettiysen sync olayını ipod'da yarım yamalak kalmış olan dosyalar olabilir. aynı zamanda albüm artwork'leri de oluyor bu kategoride ama o kadar yer tutacağını sanmam. ipod touch veya iphone olsa bi sürü olasılık var application'lar ile alakalı ama ipod nano'da olması ilginç. vaktin olduğu bir zaman aletteki müzikleri yedekleyip tamamen bi sil içerikleri(restore), tekrar görünmezse other kısmında sorun yoktur. ama uzun iş uğraşamam diyosan başka bir yol bilmiyorum malesef :/

edit: eğer itunes haricinde ipod'a başka dosyalar depoladıysan onları da other adı altında gösterir, belki zamanında harici disk modunda atıp sonra unuttuğun dosyalar vardır kontrol et istersen.

Replied on: 04/19/2010 00:29:37
quote:
Originally posted by justice_529

quote:
Originally posted by MQ+

evet sorun düzeldi bide şöyle bir problem var. Wireless'tan internete bağlanırsam msn anında açılıyor ama aynı pc de kablolu bağlantı kullandığımda msn'in açılması 3-4 dakikayı bulabiliyor bunun nedeni ne olabilir? işletim sistemim windows 7

kablosuz ağ bağlantın ile yerel ağ bağlantının DNS'lerini bi kontrol et ikisini de aynısı yap ya ikisi de geç açılır ya da ikiside anında açılır =)

Reply author: John Voxville
Replied on: 04/19/2010 09:52:41
quote:

Electro World veya Media Markt'ı tercih et derim. Gerek fiyatları, gerek satış sonrası müşteri ilişkileri, gerekse çalışan personelin yaptığı işe hakimiyeti açısından Electro World mağazaları bugüne dek görmediğim güzellikte çalışıyolar.

Hazır sistem alacaksan nerden alırsan al pahalıya gelir. Parçaları tek tek seçip toplattırmak her zaman iyidir. Electro World'ün bu işten iyi anlayan personelleri var. Media Markt'ın personellerini pek iyi bilmiyorum ama fiyatları ve satış sonrası desteğinin iyi olduğunu görüyorum, duyuyorum.

Adım yine kötüye çıkacak ama bildiğimden şaşmayım, seni de çile çekmekten belki kurtarmış olurum. Ne alacaksan al, Teknosa'dan alma. Fiyatları yüksek, personelin sattığı mal hakkında bilgisi az ve en önemlisi arızalı bi ürünü geri götürdüğünde Reha Muhtar'ın programına çıkmış satanist muamelesi görüyosun.

Vatan Bilgisayar için de hemen hemen aynı şeyleri söyleyebilirim ama oradan uzun zamandır alışveriş yapmıyorum, tanıdık kimseye de tavsiye etmiyorum, bilemiyorum şu anki hizmet kalitesi nasıldır. Fiyatları fena görünmüyor ama.

Bimeks bazı ürünleri ucuza, bazılarını da fahiş fiyata satıyor. Bimeks'le garanti/iade/bozulma gibi bi durum yaşamadım pek. Ama bu Bimeks'ten pek alışveriş yapmadığım için olabilir. Sorun yaşayan da görmedim etrafta. Yalnız bilgisayarı kendin toplamayıp direk "burda yapılmışı var" şeklinde alacaksan Bimeks epeyce kazık olacaktır.

Bu söylediklerimin hepsi Ankara'daki mağazalar için geçerli. Belki başka şehirlerde çok enteresan Teknosa'lar falan vardır bilemiyorum. Bildiğim bu.

Replied on: 04/19/2010 16:14:54
quote:
Originally posted by John Voxville

quote:

Ne alacaksan al, Teknosa'dan alma. Fiyatları yüksek, personelin sattığı mal hakkında bilgisi az ve en önemlisi arızalı bi ürünü geri götürdüğünde Reha Muhtar'ın programına çıkmış satanist muamelesi görüyosun.

Vatan Bilgisayar için de hemen hemen aynı şeyleri söyleyebilirim ama oradan uzun zamandır alışveriş yapmıyorum, tanıdık kimseye de tavsiye etmiyorum, bilemiyorum şu anki hizmet kalitesi nasıldır. Fiyatları fena görünmüyor ama.

Bu söylediklerimin hepsi Ankara'daki mağazalar için geçerli. Belki başka şehirlerde çok enteresan Teknosa'lar falan vardır bilemiyorum. Bildiğim bu.

şişli-cevahir teknosa için de aynı şeyler söylenebilir. gözümün önünde çeşitli skandallara imza attılar.

kadıköy'den alacaksan gold ve eksen'den alabilirsin, ikisiyle de sorun yaşamadım.

Replied on: 04/19/2010 21:47:17
yakın zamana kadar exa da bayiliğim vardı yardımcı olurdum ama uyandılar:D fekat exa nın nakir indirimleri filan iyidir..

Replied on: 04/20/2010 15:42:45
evet exa'yı unutmuşum, son sistemimi onlardan topladım, fiyatı da iyiydi, sorun da çıkarmadı.

Replied on: 05/01/2010 22:33:17
youtube açılmıyor 10 gündür falan.sadece bende mi açılmıyor?

Replied on: 05/02/2010 02:23:36
http://pac.byterelay.com/ vekil sunucusuyla sorun yok normal açıyor.

Replied on: 05/02/2010 02:25:52
bende sadece dns değişikliği ile sorunsuz açılmakta.

Replied on: 05/02/2010 02:26:47
bende 1,5 senedir açılıyor. herhangi bir sorun yaşamadım. hosts dosyana bir bak.

Replied on: 05/02/2010 13:14:06
dns ayarları değişmişti,sorunsuz açıyordum.nolduysa 10 güünde oldu.diğer ayıpçı siteleri açıyor ama,sorun da o,sadece yutub açılmıyor.vekil sitelerle açarız artık dediğiniz gibi.uğraşamıcam başka :)

Replied on: 05/07/2010 06:24:18
nba oynarken pc kapanıp açıldı , windowsa gelince tekrar başlatıp duruyor.işlemcimi yandı , harddiskmi?

Replied on: 05/07/2010 11:29:28
ram olabilir mi acaba

Replied on: 05/07/2010 13:07:51
Windows'un resetlenmesi yüksek ihtimalle yine windows la alakalı olur öncelikle güvenli modda açılıp sistem geri yükleme denenebilir olmazsa format c: =)

Replied on: 05/07/2010 13:36:21
yapma yahu , ayvayı yedik desene.güvenli kipi yemedi denedim.o zaman formatı bascaz :(

Replied on: 05/07/2010 13:58:32
quote:
Originally posted by exsaddam

yapma yahu , ayvayı yedik desene.güvenli kipi yemedi denedim.o zaman formatı bascaz :(

Sisteminizi ghost32 yle imajlayın ayvayı yemeyin o halde:D

Replied on: 05/08/2010 20:34:01
quote:
Originally posted by exsaddam

nba oynarken pc kapanıp açıldı , windowsa gelince tekrar başlatıp duruyor.işlemcimi yandı , harddiskmi?

ekran kartının fanını, yoksa da ısınma durumunu bir kontrol et.
muhtemelen ekran kartı kaynaklı bir problem bu.

Replied on: 05/08/2010 20:41:27
Aynı olayı bugün baktığım bir bilgisayarda gördüm. Windows'a format attım düzeldi. Ekran Kartı driver'ını yükleyip pc' yi resetlediğimde pc'nin eski hali geldi. Komadan uyanan alete anlam veremedim valla :D

Replied on: 05/08/2010 22:37:35
youtube'a giremiyorum. dns ayarlarını değiştirdim olmadı. makat'ı kurdum, olmadı. nerde hata yapıyorum anlamadım canım sıkkın:/

Reply author: more than human
Replied on: 05/08/2010 23:09:19
bişey kurmana gerek yok http://www.navige.com/ burdakileri uygula girmediğin delik kalmaz :]

Replied on: 05/08/2010 23:50:19
eyvallah. lomion sağolsun halletti:)

Replied on: 05/22/2010 13:50:48
ya ben previewa tıkladığımda küçük bişi açılması gerekirken tam sayfa açılıyo. bilen var mı nasıl eski haline gelir bu...

Reply author: Nymphadora
Replied on: 06/11/2010 11:26:43
oldukça büyük bir bilgisayar sorunum arkadaşlar ve biri yardım ederse çok mutlu olurum. 2 gün önce bir siteye girerken antivirüs programım(avast turuncu) trojan alarmı verdi 4 tane olduklarını söyledi. virus chest e götürdüm dedi baktım orada yok, programı didik etttim bulamadım. sonra kapattım yattım uyudum dün akşam bilgisayarı açtığımda çok garip şeylerle karşılaştım. bilgisayar açıldı şifremi girdim saatin yanındaki ikonların belirmesini bekledim belirmedi. masa üzerindeki jpeg dosyalarını ve diğer dosyaları açabiliyorum hatta anitvirüs programımı bile açıp virüs taraması yapabiliyorum ama bişey bulamadım diyor. güvenli modda açmayı denedim onu da yapmadı bilgisayar. başlat menüsünü tıklayamıyorum. alttaki mavi bölüme tıklayamıyorum ctrl+alt+delete yapınca hiç bir tepki vermiyor ve kapatamıyorum bilgisayarı(laptop) açma tuşuna uzunca basarak kapatabiliyorum zaten açınca da bişey yapamıyorum. ne olmuş bilgisayarıma? ne yapmam gerekiyor ? yardım ederseniz çok sevinebilirm

Replied on: 06/11/2010 16:27:01
quote:
Originally posted by Nymphadora

oldukça büyük bir bilgisayar sorunum arkadaşlar ve biri yardım ederse çok mutlu olurum. 2 gün önce bir siteye girerken antivirüs programım(avast turuncu) trojan alarmı verdi 4 tane olduklarını söyledi. virus chest e götürdüm dedi baktım orada yok, programı didik etttim bulamadım. sonra kapattım yattım uyudum dün akşam bilgisayarı açtığımda çok garip şeylerle karşılaştım. bilgisayar açıldı şifremi girdim saatin yanındaki ikonların belirmesini bekledim belirmedi. masa üzerindeki jpeg dosyalarını ve diğer dosyaları açabiliyorum hatta anitvirüs programımı bile açıp virüs taraması yapabiliyorum ama bişey bulamadım diyor. güvenli modda açmayı denedim onu da yapmadı bilgisayar. başlat menüsünü tıklayamıyorum. alttaki mavi bölüme tıklayamıyorum ctrl+alt+delete yapınca hiç bir tepki vermiyor ve kapatamıyorum bilgisayarı(laptop) açma tuşuna uzunca basarak kapatabiliyorum zaten açınca da bişey yapamıyorum. ne olmuş bilgisayarıma? ne yapmam gerekiyor ? yardım ederseniz çok sevinebilirm

Bilgisayarını aç ve sürekli f8 tuşuna bas karşına gelişmiş önyükleme seçenekleri gelicektir.Güvenli mod u seçerek bilgisayarını açmayı dene.şayet açılırsa başlat/tüm programlar/donatılar/sistem araçlarından sistem geri yüklemeyi başlatarak bilgisayarını eski bir tarihe almayı denemelisin.Güvenli modda açılmaz ise format c: kaçınılmaz maalesef.Buarada virüs programı olarak avast yerine nod32 internet security yi öneririm rasgele =)

Replied on: 06/11/2010 17:33:00
güvenli modda açılmayı başarsaydı benim sevgili bilgisayarım ben bu dediklerinin hepsini yapacaktım cutenski. her ay antivirüs programı değiştirmektn bıktım avg, kaspersky,nod32, avast,bitdefender offf

Replied on: 06/11/2010 17:42:51
quote:

güvenli modda açılmayı başarsaydı benim sevgili bilgisayarım ben bu dediklerinin hepsini yapacaktım cutenski. her ay antivirüs programı değiştirmektn bıktım avg, kaspersky,nod32, avast,bitdefender offf

Pehh o zaman geçmiş olsun bu durumu yaşıyorsan o halde işletim sisteminin imajını alıp ghost32 programını kullanmanı öneririm 15-20 dk. da bütün programların kurulu şekilde sistemini yenileyebilirsin..

Reply author: Blackie
Replied on: 06/11/2010 17:46:39
208.67.222.222
208.67.220.220

Uzun süredir bu DNS'leri kullanıyorum. Her siteyi açıyorlar, şu ana kadar hiç bir problem çıkarmadılar. Canlarım benim.

Replied on: 06/11/2010 18:12:25
quote:

quote:

Pehh o zaman geçmiş olsun bu durumu yaşıyorsan o halde işletim sisteminin imajını alıp ghost32 programını kullanmanı öneririm 15-20 dk. da bütün programların kurulu şekilde sistemini yenileyebilirsin..

recovery sistemimi ben ghost ile yapmıştım yuppieh o halde ?

Replied on: 06/11/2010 19:17:59
quote:

quote:

quote:

recovery sistemimi ben ghost ile yapmıştım yuppieh o halde ?

Ghost u format atma ve program kurulumlarıyla fazla uğraşmaman için önerdim o halde? yi anlamadım?

Replied on: 06/12/2010 09:22:39
soru işaretini parmağım sürçmüş. pardon ünlem işareti olacaktı.

Replied on: 06/12/2010 12:31:37
Mevcut kullandığım masaüstü bilgisayarımın internal harddiskini duyduğum kadarıyla halihazırdaki externat hdd ler gibi kullanabiliyormuşuz. nasıl oluyor bu iş, usb aparatı filan mı almam lazım.

bunu sormamın nedeni aslında şu masaüstü bilgisayarımda dün iti bariyle bir sorun oldu. power düğmesine bastığımda anakartın hoparlöründen 4-5 saniye aralıklarla bip sesi geliyor ve monitör stand by konumunda kalıyor. ekranda hiçbir görüntü olmuyor. birkaç kez aç kapa yaptığımda da pc normal şekliyle açılıyor ama 5-6 dk sonra kendi kendine kapanıyor.. bu durumdan sonra ana avrat düz gidip 1500 tl bayılıp kenime notebook aldım :)

ama eski pc de almam gereken belgelerim var..

Replied on: 06/12/2010 17:19:43
quote:

Mevcut kullandığım masaüstü bilgisayarımın internal harddiskini duyduğum kadarıyla halihazırdaki externat hdd ler gibi kullanabiliyormuşuz. nasıl oluyor bu iş, usb aparatı filan mı almam lazım.

bunu sormamın nedeni aslında şu masaüstü bilgisayarımda dün iti bariyle bir sorun oldu. power düğmesine bastığımda anakartın hoparlöründen 4-5 saniye aralıklarla bip sesi geliyor ve monitör stand by konumunda kalıyor. ekranda hiçbir görüntü olmuyor. birkaç kez aç kapa yaptığımda da pc normal şekliyle açılıyor ama 5-6 dk sonra kendi kendine kapanıyor.. bu durumdan sonra ana avrat düz gidip 1500 tl bayılıp kenime notebook aldım :)

Onunla ilgili harddisk kutuları satılıyor onlardan birtane alıp usb harici harddisk gibi kullanabilirsin..Eski pc inle ilgili arızada raslantısal açılıp kapanıyor be buda belli bir süre içinde oluyorsa muhtemelen ısınma sorunuyla ilgiliolabilir yani ekran kartı yada işlemcinde problem var sanırım bakmak lazım büyük bir arıza değil gibi..

Replied on: 06/19/2010 00:31:06
film indirdim, iki parça. ama rar gibi inmedi de, explorer dosyası gibi indi. nası birleştiriyorduk bunları?:/

Replied on: 06/19/2010 00:33:08
001, 002 falan yazıyor mu dosya sonunda? Yazıyorsa HJ-Split programıyla birleştirebilirsin.

Replied on: 06/19/2010 01:18:36
http://www.fauland.com/af7.htm

Replied on: 06/19/2010 15:04:13
quote:

quote:

Onunla ilgili harddisk kutuları satılıyor onlardan birtane alıp usb harici harddisk gibi kullanabilirsin..Eski pc inle ilgili arızada raslantısal açılıp kapanıyor be buda belli bir süre içinde oluyorsa muhtemelen ısınma sorunuyla ilgiliolabilir yani ekran kartı yada işlemcinde problem var sanırım bakmak lazım büyük bir arıza değil gibi...

Laptop aldığım için eski pc için pek fazla umudum kalmamıştı. Bahsettiğim konu için de biraz araştırma yaptım ve bunu buldum http://urun.gittigidiyor.com/USB-Ide-Sata-Hdd-Kablo-Adaptor-Cevirici_W0QQidZZ28131190 işin güzel tarafı sadece hdd değil internal durumdaki dvd ve cd sürücüleri debağlayabiliyor muşuz :)

Replied on: 06/19/2010 21:30:18
quote:

quote:

quote:

Onunla ilgili harddisk kutuları satılıyor onlardan birtane alıp usb harici harddisk gibi kullanabilirsin..Eski pc inle ilgili arızada raslantısal açılıp kapanıyor be buda belli bir süre içinde oluyorsa muhtemelen ısınma sorunuyla ilgiliolabilir yani ekran kartı yada işlemcinde problem var sanırım bakmak lazım büyük bir arıza değil gibi...

Laptop aldığım için eski pc için pek fazla umudum kalmamıştı. Bahsettiğim konu için de biraz araştırma yaptım ve bunu buldum http://urun.gittigidiyor.com/USB-Ide-Sata-Hdd-Kablo-Adaptor-Cevirici_W0QQidZZ28131190 işin güzel tarafı sadece hdd değil internal durumdaki dvd ve cd sürücüleri debağlayabiliyor muşuz :)

Evet bu aletlerde iyi ama hdd için kullanacaksan kutu şeklinde olanlar daha kullanışlı çünkü bu linklekine takarsan hdd yi bu alet ayrı yerde hdd ayrı yerde dağınık olur yer sorununda varsa..

Replied on: 06/19/2010 21:45:46
Önerdiğiniz hdd box var mı peki ? araya girdim ama

Replied on: 06/19/2010 21:57:32
quote:
Originally posted by Hixxxer

Önerdiğiniz hdd box var mı peki ? araya girdim ama

Marka hiç önemli deil sonuçta bir kutu içinde de bie çevirici devre var sadece yanlış kutuyu almamaya dikkat
1-notebook hdd leri 2.5 inç masaüstü pc hdd leri için 3.5 inç lik kutu almak lazım aman =)
2-HDD lerde 2 tip bağlantı şekli var IDE\SATA olarak hdd niz hangi bağlantı şekliyle çalışıyorsa ona uyumlu olanı almak lazım..

IDE;
http://www.vatanbilgisayar.com/uptronic-g-d201-g-d201-3.5-usb-2.0-ide-harddisk-kutusu-gri/productdetails.aspx?I_ID=43359

SATA;
http://www.vatanbilgisayar.com/quake-gd35617-sata-3.5-sata-usb-2.0-siyah-harici-disk-kutusu/productdetails.aspx?I_ID=43259

Replied on: 06/19/2010 21:59:35
Anladım : ) . Sorunum sebebi kalite farkından dolayı oluşabilecek yanmalardı ? Öyle bir sorun galiba parmak basmadınız çünkü. O zaman alayım Ankara' ya geçince

Replied on: 06/19/2010 22:03:28
quote:

Anladım : ) . Sorunum sebebi kalite farkından dolayı oluşabilecek yanmalardı ? Öyle bir sorun galiba parmak basmadınız çünkü. O zaman alayım Ankara' ya geçince

evet içinde basit bir devre olduğundan ve 12v la çalıştığından pek arıza yapacak aletler değiller ;)

Reply author: MFH
Replied on: 06/20/2010 02:24:36
BIOHD-2 error basima bela oldu, umarim harddisk tamamen gitmemistir, resimler videolar anam :(

Replied on: 06/30/2010 14:43:34
Selam gençler...

Rosetta Stone
Almanca dil eğitim programını indirdim ama açamadım. Klasörün içinde içinde (4 tane dosya bu dosyaların içerisinde .mp3 formatlı ses kayıtları var) ve 4 adet de ayrı dosya var bunlar da .iso formatında.

Ben bu dosyaları nasıl dvd ye kaydedip nasıl açabilir, çalıştırabilirim. ??? Kafam karıştı mına koim yaa... Nasıl açıcam metal kafalar.

Replied on: 06/30/2010 15:07:14
Winamp da şarkı dinlerken direkt olarak, şarkıyı durdurmadan kapatınca, tekrar programı açtığım zaman şarkının kalan yerinden devam ediyor. Bunu önlemek için ne yapmalıyım?

Replied on: 06/30/2010 16:06:04
quote:

Selam gençler...

Rosetta Stone
Almanca dil eğitim programını indirdim ama açamadım. Klasörün içinde içinde (4 tane dosya bu dosyaların içerisinde .mp3 formatlı ses kayıtları var) ve 4 adet de ayrı dosya var bunlar da .iso formatında.

Ben bu dosyaları nasıl dvd ye kaydedip nasıl açabilir, çalıştırabilirim. ??? Kafam karıştı mına koim yaa... Nasıl açıcam metal kafalar.

daemon tools ile açarsan .iso dosyalarını cd'ye yazmana gerek kalmaz, cd takmışsın gibi görür bilgisayar. ama istersen power iso ile dvd'ye yazabilirsin

Replied on: 06/30/2010 16:59:03
.RSD uzantılı dosyalar çıkıyor. Onları açamıyor.

Replied on: 07/21/2010 13:10:24
Dün akşam torrent'e bi dvd attım, net hızım 100 mpbs olduğundan 100'den hızlı indirmemesi gerekiyor ama 130'la indiriyordu, çok ilgilenmedim neyse, bugün 2-3 film attım filmler 900'le geliyor, bir filmin inmesi 12 dakika sürüyor sabahtan beri böyle hard disk doldu lan :p

ne olmuş olabilir? benden gizli hızımı yükseltmiş olabilirler mi diyeceğim ama 9 kat da yükseltmezler ki, geçici bişey midir acaba, götüme girmesin de sonradan bu olay.

Reply author: Paxton Fettel
Replied on: 07/21/2010 13:24:12
100mb/s hızda 900 mb/s indirmesi imkansız :Ç

Replied on: 07/21/2010 13:30:32
bence de imkansız da gözlerimle gördüğüm için.. :)

spartacus'un koca sezonunu indirdim 2 saatte.

Replied on: 07/21/2010 13:32:27
vay mk ben günlerdir bekliyorum :D

Replied on: 07/21/2010 13:52:38
yardım edin sorunum çok büyük:

http://img97.imageshack.us/img97/5516/speedk.jpg

Replied on: 07/21/2010 14:05:21
asldahjksd ahahaha normal bu.. mb ile kb'ları karıştırıyorsun sadece :D

Replied on: 07/25/2010 22:15:47
laptop da diyelim müzik dinliyorum parça bittiğinde veya ben kapadığımda yaklaşık 7-8 saniye süren ve başladığı andan bittiği ana kadar artan bir sinyal sesi geliyor.. bu film izlediğimde youtube dan bir şey izlediğimde de oluyor sorun nedir dostlar.

Replied on: 07/26/2010 02:10:01
kesin bir yorum yapmaya yetmeyecek kadar az bilgi vermişsin ama aklıma gelenler şunlar:

volume kontrollerini bir aç (sndvol.exe) , record tarafındaki her şeyi (mikrofonlar dahil) %0 olana kadar kıs. böylece bir yerden feedback yapıyorsa o gürültüyü iptal etmiş olursun. böyle hallolmadıysa: hem player hem youtube'da aynı sorun olduğuna göre general output'ta sorun var. yazılımsal bir şeyse device managerdan aygıtı kaldırıp tekrar ekleyince ya da sürücüyü güncelleyince ya da en kötü ihtimalle tekrar temiz windows kurunca hallolur. yok eğer donanımsal bir şeyse (düşük ihtimal) eski ses kartın babalara gelmiş demektir, şu ucuz usb ses kartlarından (20-30$) bir tane alarak halledebilirsin.

---------------------------------

Dinamik aralığı sıkıştırmayalım, sıkıştıranları uyaralım.

Replied on: 07/26/2010 02:17:00
youtube videoları (browserda) flash kullanır. flash player ve filmleri izlediğin medya oynatıcın hangi ses aygıtları üzerinden çalıyormuş, ona da bir bak. az bir ihtimal ama bu aygıtın yerine başka birini seçince hallolabilir.

Replied on: 10/08/2010 08:01:36
Winamp 5.58 versiyonda sorunsuz çalışan lyrics plugin bilen var mı?

Replied on: 10/08/2010 18:42:07
Bu sorunu daha önce de yazmıştım ve hala devam ediyor :)
IPOD üzerinden müzik dinlerken aynı zamanda arka fonda albümün kapağı da olsun istiyorum. Bu bazı albümlerde var, bazılarında ise yok. Albüm dosyasına sağ tıklayıp kapak ekleme tarzında bir adım var oradan denedim ama olmuyor. Başka yolu var mı?

Diğer bir konu ise, laptop kullanıyorum oyun oynarken tam ekran açılmıyor ortada sıkıştırılmış şekilde oyunu oynamak zorunda kalıyorum, ekranın sağ ve sol köşeleri siyah renk oluyor. Çok uğraştım ama olmadı. Win 7 kullanıyorum.

Reply author: Nick Bulamadık
Replied on: 10/09/2010 16:07:59
Bilgisayar sorunu demişken, kilitli pdf dosyası çözmeyi bilen var mı? yöntem nedir?

Replied on: 10/14/2010 22:22:08
Netbook kullanıpta mkv (hd) filmleri izleyemiyorum diyen varsa coreavc kurup, http://farkbul.net/anlatim-ve-makaleler/2222-netbook-da-takilmadan-hd-720p-1080p-video-izleme.html linkindeki ayarları yaptığınızda cayır cayır oynatıyor haberiniz olsun, denedim gördüm...

Reply author: Sly777
Replied on: 10/15/2010 14:08:33
quote:

Bu sorunu daha önce de yazmıştım ve hala devam ediyor :)
IPOD üzerinden müzik dinlerken aynı zamanda arka fonda albümün kapağı da olsun istiyorum. Bu bazı albümlerde var, bazılarında ise yok. Albüm dosyasına sağ tıklayıp kapak ekleme tarzında bir adım var oradan denedim ama olmuyor. Başka yolu var mı?

Diğer bir konu ise, laptop kullanıyorum oyun oynarken tam ekran açılmıyor ortada sıkıştırılmış şekilde oyunu oynamak zorunda kalıyorum, ekranın sağ ve sol köşeleri siyah renk oluyor. Çok uğraştım ama olmadı. Win 7 kullanıyorum.

1.soruya cevap : Sarki aktarirken kullandigin program ne? Eger itunes ise problem yaratiyor olabilir. Sharepod'dan değiştirdiğinde direk ekliyor.

2.soruya cevap : Büyük ihtimal oynadığın oyunun çözünürlüğü ile senin laptopun çözünürlüğü uymuyor. Oyunda kare ekran boyutunda bir çözünürlük seçtiğinden dolayı yatay ekranda sağ sol siyah kalıyordur. Oyunun çözünürlüğünü değiştir düzelir.

Stamped Monkey
http://www.myspace.com/stampedmonkey

Replied on: 10/15/2010 14:10:31
quote:
Originally posted by Nick Bulamadık

Bilgisayar sorunu demişken, kilitli pdf dosyası çözmeyi bilen var mı? yöntem nedir?

http://www.decryptpdf.com/

bunu kullanabilirsin. Internetten kırekli versiyonu bulunabiliyor. Ancak her dosyada calısmayabiliyor. Kıl bi program anlayacağın.

Stamped Monkey

Replied on: 10/15/2010 14:12:38
quote:

Winamp 5.58 versiyonda sorunsuz çalışan lyrics plugin bilen var mı?

Songbird kullan derim. Hem winamp'ten daha hızlı. Hem de plugin desteği çok ve daha kaliteli.

Stamped Monkey

Replied on: 10/23/2010 16:50:24
hata 324 ne yaaa? google dan baktığım çözüm önerileri de bi halta yaramadı.

Replied on: 10/25/2010 19:26:28
quote:

internet sayfasında veriyor sanırım bu hatayı? Dns girmeyi veya değiştirmeyi deneyebilirsiniz..

Replied on: 10/25/2010 20:21:16
quote:

quote:

internet sayfasında veriyor sanırım bu hatayı? Dns girmeyi veya değiştirmeyi deneyebilirsiniz..

evet. twitter'a giremiyorum. opera'dan da, google chrome'dan da, mozilla'dan da veriyor bu hatayı. dns değiştireyim de kaça değiştireyim ki?

Replied on: 10/25/2010 22:54:06
quote:

quote:

quote:

evet. twitter'a giremiyorum. opera'dan da, google chrome'dan da, mozilla'dan da veriyor bu hatayı. dns değiştireyim de kaça değiştireyim ki?

Google a ''dns girmek resimli'' yazarsan resimle anlatımlarıda var ben şunu kullanıyorum sorun yok..

208.67.222.222
208.67.220.220

Replied on: 10/26/2010 00:56:48
quote:

quote:

quote:

quote:

Google a ''dns girmek resimli'' yazarsan resimle anlatımlarıda var ben şunu kullanıyorum sorun yok..

208.67.222.222
208.67.220.220

dns nasıl değiştirilir biliyorum yahu :) sadece bu hatayı almamak için belli bi dns ayarı var mı diye sordum? maalesef bu da işe yaramadı. teşekkür ederim yine de.

Replied on: 10/26/2010 09:23:37
Mooncum şunu bir dener misin? Belki Twitter'da da işe yarayabilir. http://www.ozdtasarim.com/blog/google-ve-youtube-yasaklarini-ortadan-kaldirin.html

Replied on: 10/26/2010 13:01:11
@Satyr hiç host dosyasıyla uğraşmasın bence Host'ları öncelik alıp yurdum banını yiyince içindeki ipler offline yapıyor siteyi direk.
@Moon dreamer hosts dosyasını sil zaten default olarak o kendini yaratıyor tekrar. 8.8.8.8 vs 8.8.4.4 google dnsleri, 156.154.70.22 156.154.71.22 comodo dns'leri deneyebilirsin.

aaaa bi de http://simple-pc-help.com/how-to-easily-repair-error-324/ bu zıkkım var sorunun buysa eğer dene derim

Replied on: 10/26/2010 16:20:52
satyrcan o bi işe yaramadı; ama siten hayırlı uğurlu olsun.

hixxxer kardiş senin dns ler kısmen işe yaradı sanırım; ama o programı şey ettiremedim çünkü license key istedi. crack falan aradım kıt bilgimle, bulamadım. bi de sanırım bilgisayarımdan kaynaklanmıyo sorun. oda arkadaşımın bilgisayarından girdim, aynı problem var. neyse yieaa onla mı uğraşcam beee?!! diye de çemkiririm.

Replied on: 10/26/2010 16:28:41
Profilimde adresim var ekleyebilirsiniz gerekirse pc nize bağlanıp yardımcı olmaya çalışmam olurum :p

Replied on: 10/26/2010 19:48:08
http://hotfile.com/dl/74710747/3bdf17e/Port.Wondershare-www.fastwarez.org.rar.html

bunu dene diyeceğim ama ? Olmadı Cutenski gibi el atabilitem var bi şukuya bakar

Replied on: 10/27/2010 17:44:41
oww şit:D

Replied on: 10/27/2010 18:52:08
quote:

http://hotfile.com/dl/74710747/3bdf17e/Port.Wondershare-www.fastwarez.org.rar.html

bunu dene diyeceğim ama ? Olmadı Cutenski gibi el atabilitem var bi şukuya bakar

şuku ne yahu? yaşlandım mı ben niye anlamıyorum böyle sözcükleri?

Replied on: 10/28/2010 00:02:02
Hahahaha abazalik gibi anlasilmasin be:)) ordaki anlami rica.

Replied on: 10/28/2010 00:17:12
hahahahahaha allah iyiliğinizi vermesin :D

Replied on: 10/28/2010 01:12:45
quote:

Hahahaha abazalik gibi anlasilmasin be:)) ordaki anlami rica.

arkadaşım abazalık ne alaka yahu? hahah. ben "şuku ne lan? bira falan mı ısmarliyim yani? 5 gayme mi verem? 10 gayme mi verem?" diyerek sordum onu.

Replied on: 10/28/2010 07:34:36
Maddi abazalik ta oluyi ya APACİ ZİTAYL ondan. O degil de lonki denedin mi moon??

Replied on: 10/28/2010 18:49:07
quote:

Maddi abazalik ta oluyi ya APACİ ZİTAYL ondan. O degil de lonki denedin mi moon??

loooonki denemedim ama linki denedim :P ya boşverdim ben. internet explorer dan sürekli gözatma geçmişi ni temizliyorum. o zaman bi süre idare ediyo. onu keşfettim. o da bana yetiyo şimdilik. sağolasın ama. yine de kaptın şukuyu. şuku artık benim dilimde bira demek. en yakın konser ve festivalde benden sağa da bi bira.

Replied on: 10/28/2010 18:50:20
peki bana

Replied on: 10/28/2010 21:49:36
quote:

quote:

loooonki denemedim ama linki denedim :P ya boşverdim ben. internet explorer dan sürekli gözatma geçmişi ni temizliyorum. o zaman bi süre idare ediyo. onu keşfettim. o da bana yetiyo şimdilik. sağolasın ama. yine de kaptın şukuyu. şuku artık benim dilimde bira demek. en yakın konser ve festivalde benden sağa da bi bira.

Ay zikicem ayfon u yazamiyorum hala. Olmadi yardm ederim birayi pcye icirirsin. Amma ve lakin net soru u fitik eder insani nenimkisi de dusuo duruo bu ara sikicem ttnet i

Replied on: 10/28/2010 22:04:24
quote:

peki bana

seni göremedim ki olm ne sonisphere'da ne unirock'ta. unutmuş değilim yani genç!

Replied on: 10/31/2010 23:28:13
beyler bana basit bi banner yapabilecek biri var mı? çok makbule geçer valla.

Replied on: 11/03/2010 20:57:02
Valla Todd Anderson yapar onu

Replied on: 11/06/2010 18:08:27
bilgisayarım ...i tuttu desem yeridir. bir haftadır "klik" sesi ve uyarı alıyormuşum gibi sesler duyarken, az önce sanırım bir porno sitesi reklamı duydum. şimdi de amerika'dan haberleri duyuyorum. bu ne ya?

Replied on: 11/06/2010 18:39:03
bilgisayarına john holmes girmiş! :)

geyik bi yana bu kadar bilgiyle teşhis koymak çok zor ama şimdiye kadar kurmadıysan iyisinden bi antivirus kurup full scan yaptırmanı öneririm.

Replied on: 11/06/2010 20:31:21
şimdilik en beleşinden ne kurabilirim? idareten hani?

Replied on: 11/06/2010 21:31:43
şimdilik bununla idare et,
http://free.avg.com/tr-tr/ana-sayfa
ilk formattan sonra tekrar link veririm, nod32 kaspersky falan kurarsın.

Reply author: baalzebub
Replied on: 11/07/2010 00:50:18
microsoft security essentials varken diğer anti-virüs programlarıyla hiç uğraşmayın. ne sistemi kasıyor ne de virüsleri bulduktan sonra silemiyorum ben bunu diyor. nod32'nin ilk hali gibi mükemmel.

don't ask what you can do for your country, ask what your country can do for you.

Replied on: 11/08/2010 07:41:30
Kullanıdığınız işletim sistemi orjinal ise microsoft security essentials eğer değilse spyware doctor 2010 u öneririm serial ı bulunuyor..

Replied on: 11/18/2010 20:58:33
You Tube'a girebilen var mı? 3 tane DNS denedim maalesef.

Replied on: 11/18/2010 21:57:46
bilgisayarı yan yatır panpa

Replied on: 11/19/2010 00:10:57
format at

--------
Sen bizi koru berber

Replied on: 11/19/2010 00:13:22
gayet normal açılıyor.

Replied on: 11/27/2010 11:38:39
LG dizüstü kullanıyorum.
1-2 önce bir şey fark ettim. Soulfly Omen albümünü dinliyorum bir yandan parçalarda bariz şekilde belli olan bir sorunla karşılaştım. Şarkı çalarken son ses açık dinliyorum volumde alçalma ve yükselmeler oluyor ses bi kısılıp bi eski haline geliyor. çok dikatli dinleyince anlayabiliyorsunuz daha önce böyle bir şey var mıydı bilmiyorum.. pop parçalarında olmuyor mesela..

aynı albümü grooveshark üzerinden dinlediğimde de aynı sorun var ama ipod üzerinden dinlediğim leziz hiçbir ses sorunuyla karşılaşmıyorum... kısacası nedir bu hadisenin nedeni

Replied on: 11/27/2010 15:54:02
winamp da şarkının üzerine sağ tıklayıp, gönder e geldiğim zaman notebook kitleniyor.

Replied on: 11/27/2010 20:46:31
göndere geldiğin zaman nelerin çıkacağı registryde kayıtlı. dolayısıyla registry sorunu olabilir. ya da açılacak menüdeki aygıtlardan birine ulaşılamıyordur, ondan olur.

Replied on: 11/27/2010 22:12:44
quote:

göndere geldiğin zaman nelerin çıkacağı registryde kayıtlı. dolayısıyla registry sorunu olabilir. ya da açılacak menüdeki aygıtlardan birine ulaşılamıyordur, ondan olur.

Dostum, Winamp ı silip, registry kayıtlarını da silsem falan, tekrar kursam Winamp ı, düzelir mi? Ne dersin?

Replied on: 11/27/2010 23:29:28
Dene tabi. Playlistlerin varsa onları bi kaydet. Equalizer ayarlarını falan kaydet. Sonra kaldır Winamp'i. Windows'u restart et. Tekrar kur. Bir ihtimal düzelir.

Replied on: 11/28/2010 14:00:56
düzelmedi :(

Replied on: 11/28/2010 16:42:10
Daha önce böyle bir sorun yok ise sistem geri yükleme deneyebilirsin sonuç vermezse winamp yerine aimp2 öneririm..

Replied on: 11/30/2010 11:53:04
Mozilla tilkisine küfretmekten kendimi alamıyorum ve paylaşayım.

bir sabah bilgisayarımı açtım ve... firefox ile flash çalıştıran herhangi bir şeyin çalışmadığını farkettim.Flash kaldırıp kurdum,firefox kaldırıp kurdum.Son versiyonlarına yükselttim ama ne yapsam olmadı.Hala hiçbir videoyu göremiyorum.video olması gereken yer boş bir yüzey olarak duruyor.

Netteki çözüm diye sunulanlar derdime derman olmadı.Var mıdır çözüm?

NOT:Internet Explorer ile herşey sorunsuzca açılıyor.Sorun mozillada diye düşünüyorum

Replied on: 11/30/2010 14:02:42
10 dk. da format atmaya ne dersiniz?Ayrıca bütün sürücüleriniz+programlarınız+oyunlarınız kurulu şekilde:p şaka biyana ilgilenen olursa programla ilgili detaylı döküman hazırlayıp buraya eklicem..

Replied on: 11/30/2010 14:07:24
eklesene

Replied on: 11/30/2010 14:14:43
Çözemedin di mi sorunu eklesene diyor hahahah

Replied on: 11/30/2010 14:18:58
tüm sürücülerin ve oyunların 10 dakikada geri dönecek bi formatı istiyorum evet.

@hixxer:bi yardımcı olamadın abine,ondan sonra yok jc2 yok oldboy boktan.Bi git

Replied on: 11/30/2010 14:27:02
Önce normal formatıp herşeyinizi yükleyin mümkünse çok fazla internete bağlanamadan o zamana kadar da dökümanı eklemiş olurum resimli şekilde ;)

Replied on: 12/01/2010 11:59:01
cutenski,microsoft yeni işletim sistemi çıkardı nerdeyse,nooldu senin manuel:)

Replied on: 12/01/2010 13:26:13
Arkadaşlar biraz aceleye geldi ama dokuman ı hazırladım dilim döndüğü kadar basit anlatmaya çalıştım yine takılan olursa parmak kaldırmak şartıyla sorabilir:p Dokuman word formatında buarada buyrunuz;

Önemli Not: İlk formatta kurduğunuz sisteme dikkat edin sorunsuz olması şart aksi durumda yaptığınız bütün işlemler boşa gider..

http://www.upload.gen.tr/d.php/s17/y893v9hn/Acronis_Dokuman.zip.html

Replied on: 12/01/2010 16:24:27
ben kendi sorunumu kendim çözdüm bu arada.
"Spybot,Search & Rescue" ile tarattım,olay çözüldü.

@cutenski:çok tşk

Replied on: 12/01/2010 17:48:52
Bende teşekkür ederim yalnız döküman direk senin sorununa çözümüm değildi,olsaydı antispy programı önerirdim önce ama buda sana bir çözüm kökten herneyse formatla saatlerce uğraşanlar için genel bi döküman bunu bikere yapın aylarca yıllarca kullanın buarada alkana kesin öğretmem lazım bunu

@raven : ben teşekkür ederin ne demek =)

quote:
Originally posted by raven

ben kendi sorunumu kendim çözdüm bu arada.
"Spybot,Search & Rescue" ile tarattım,olay çözüldü.

@cutenski:çok tşk

Reply author: rognug
Replied on: 12/11/2010 15:26:06
winamp'tan flac dinliyorum. geçen süre çok hızlı artıyor, daha sonra o süreye ayarlıyor kendini. yani şarkının 3. dakikası civarındayken orada 5 gösteriyor, sonra takılıp şarkının gerçek 5. dakikasına atlıyor. bunu düzeltmenin bir yolu var mıdır?

Replied on: 12/11/2010 15:55:19
media player?

Replied on: 12/11/2010 18:12:57
Codec

Reply author: Nightrain
Replied on: 01/11/2011 14:18:33
Opera ile ilgili bir sorunum var! 2 gündür ekşi sözlüğe ne zaman girsem opera çöküyor. Sorun nedir, çözümünü bilen var mı?

............................

Replied on: 01/18/2011 00:34:57
Bu topiğe çok topaç dönesim var. Bi tavsiyeyle başlayım. Değerli arkadaşlar, internal harddisk alacaksanız, almayı planladığınız marka ve kapasitenin external olanlarına da göz atın. Şu aralar örneğin 1 TB Western Digital internal disk 179 lirayken aynı fiyata 2 TB external almak mümkün (Cuma akşamı Ankara Migros Electro World'de bizzat gördüm). External disklerin içindeki harddisk hiç de zor olmayan bi operasyonla çıkarılıp internal hale getirilebilir. Bu haltı bu kadar geç akıl etmiş olmam benim haytalığım. Eskiden hep harici diskler pahalıydı, alıp da sökmek deli işiydi.

Bu arada external disklerin dönüş hızları ve önbellekleri aynı fiyata satılan internal disklerden daha düşük olabilir. Ultimate performans peşindeyseniz gidip paşalar gibi 7200 rpm 32 mb cache'li bi WD alıp rahat edin. Ben geçen sene aldığım eski 1 TB Seagate'imi az önce söküp internal bağladım, 7200 rpm çıktı ama önbelleği yazmıyodu üstünde, aramadım da zaten.

Replied on: 01/18/2011 02:10:17
quote:
Originally posted by Nightrain

Opera ile ilgili bir sorunum var! 2 gündür ekşi sözlüğe ne zaman girsem opera çöküyor. Sorun nedir, çözümünü bilen var mı?

hala devam ediyor o sorun.opera 11 in bugu sanırım.

Replied on: 01/18/2011 10:05:36
Evet, devam ediyor. Artık ekşi sözlük değil, çoğu sitede çöküyor.

Replied on: 01/18/2011 11:14:55
hürriyet ve milliyetin sayfalarına girdiğinde diğer açık olanlar kilitleniyor.şimdiye kadar operaya laf söyletmemiştimde bu 11 feci sçtı.

Replied on: 01/18/2011 11:56:17
Aynen abi. Herkese Opera kullandırmıştım, memnun kalmışlardı. Umarım düzeltirler sorunu. Yoksa Mozilla kullanacağım. Ki sevmem de.

@John Voxville,

Elimde 1 tane harici HDD kutusu var, (aslında hdd vardı içinde ama babamlar kayıt cihazına takkınca kutu bana kaldı) 2TB'lik sabit HDD alıp harici HDD olarak kullanmak istiyorum. Aklımda 2 model var:

http://www.vatanbilgisayar.com/wd-wd20ears-3.5-2tb-caviar-green-sata-2.0-64mb-cache-intellipower-harddisk/productdetails.aspx?I_ID=44503

http://www.vatanbilgisayar.com/seagate-st32000542as-3.5-2tb-sata-2.0-32mb-cache-5900rpm-harddisk/productdetails.aspx?I_ID=40422

Hangisini alayım?

Reply author: Sacca
Replied on: 01/18/2011 12:46:56
Chrome FTW.

Justice will be served.

Replied on: 01/18/2011 19:06:29
Nightrain tabii ki WD al. Seagate'in hem cache'i düşük, hem 5900 rpm dönüş hızı var, hem de daha pahalı. Hatta anlamsız pahalı. WD 64 mb cache vermiş. WD'de dönüş hızı belirtmemişler ama 5400 olsa bile WD alırdım ben. Hatta şöyle diyeyim, bu malzemelerin ikisinin özellikleri ve fiyatları birebir aynı olsaydı da WD al derdim. Seagate o fiyata şaka gibi.

Bu arada Vatan Bilgisayar'dan alışveriş yapmanı tavsiye etmem, sattıkları maldan haberleri olmuyor genelde. Electro World iyidir.

Replied on: 01/19/2011 11:04:08
Kayseri de Elektro World yok, internetten satışları yok. Bimeks, Teknosa ve Vatan var. Zaten Teknosayı otomatik olarak eledim... Bimeks'e bakarım artık. :)

Replied on: 03/28/2011 23:37:27
external hard diskleri virüsten temizleyen bi program var mı bildiğiniz?

Replied on: 03/28/2011 23:47:08
normal virüs programlarıyla o işi yapabilirsin

Replied on: 03/29/2011 18:13:32
Normal antivirüsler iş görür evet. Yalnız, sadece root dizine bulaşan ve pek virüsten sayılmayan, bu sebeple antivirüs programlarının da adam yerine koymadığı, genelde lamerlar tarafından Windows'un autorun özelliği sömürülmek suretiyle yazılan şoparlardan birine denk geldiysen şöyle bi çözümü var. Bilgisayarı güvenli modda açıp, Nero ile (Nero yoksa benzeri CD burning yazılımları da iş görebilir, Winrar da iş görür hatta) şoparın konuşlandığı diskin root'una girip şoparın bizzat kendisini ve yancı dosyalarını bildiği delete tuşuyla silebilirsin. Yalnız bu şoparlar internal disklere de bulaşırlar. Yani Windows'un kurulu olduğu sürücünün root'una ve varsa diğer partisyonların da root'larına bulaşmışlardır. Bilgisayarı güvenli modda açtıktan sonra ne kadar harici disk ve flashdisk varsa hepsini tek tek bağlayıp anlattığım işlemi yapman gerekir. Bu işlem sırasında yeni harddisk bağladığında Windows'un autorun'u açılırsa hiç bi komut vermeden kapatman gerekir zira autorun'la açarsan yine bulaşır şopar, başa dönersin.

Zorlu şoparlar için spesifik cleaner'lar da mevcut nette. Mesela Autorun32.vbs gibi bişeyi bu dediğim yöntemle silemiyosan ya da silince hemen geri geliyosa derinlere girmiş demektir. "Autorun32 cleaner" diye Google edip çıkan yazılımları deneyebilirsin.

Replied on: 03/29/2011 20:04:00
Autorun virüsleri oorrrrospu cocukluğundan başka bir şey değil. Ha çaresi var mı var ama dikkat istiyor mınakii

Reply author: Wrath
Replied on: 03/30/2011 10:01:14
arkadaşlar çıkış tarihleri epey eski olan carmageddon ve phantasmagoria yı indirdim. iş yerindeki pc de oynayabiliyorum onda xp var ama notbukta oynayamıyorum ondada win 7 64 bit var. ne yapmam gerekir ? illa windowsu değiştirmemmi gerekiyo yoksa başka çözümü varmıdır?

Iron Maiden - Judas Priest - Motörhead - Whitesnake - Alice Cooper - Bon Jovi - Deep Purple... Metal Year !!!

Replied on: 03/31/2011 16:27:19
quote:
Originally posted by Wrath

arkadaşlar çıkış tarihleri epey eski olan carmageddon ve phantasmagoria yı indirdim. iş yerindeki pc de oynayabiliyorum onda xp var ama notbukta oynayamıyorum ondada win 7 64 bit var. ne yapmam gerekir ? illa windowsu değiştirmemmi gerekiyo yoksa başka çözümü varmıdır?

Iron Maiden - Judas Priest - Motörhead - Whitesnake - Alice Cooper - Bon Jovi - Deep Purple... Metal Year !!!

Exe dosyasına gelip sağ tıklayıp özelliklere gir. orda uyumluluk diye bir alan var. Oradan Windows xp service pack 3 (yada 2) seç. Ayrıca alttaki 256 bit ve 640x480 seçenekleri dışındakilerinin hepsini seç. Bir ihtimal çalışır. Ben çoğunu böyle çalıştırıyordum.

// We are born naked, wet and hungry. Then things get worse...

Reply author: Wrath
Replied on: 03/31/2011 16:40:22
teşekkürler. denicem eve gidince

Replied on: 05/18/2011 22:00:27
netbook umun adaptörünün girişi bozuldu. ben de bi elektrikçide yaptırdım. şimdi yine aynı problemi yaşıyorum. adaptör alabileceğim güvenli bi site ya da tükan var mıdır acep?

Replied on: 06/25/2011 18:56:36
Arkadaşlar,

Toshiba marka harici harddiskim bu sabah yere düştü ve bilgisayar bilgileri görmüyor. Verileri kurtarmam gerekiyor ayrıca harddisk içerisinden garip sesler geliyor, bu işlem için programlar varmış sanıyorum işten anlayan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Replied on: 07/05/2011 17:14:54
Burayla pek alakası olmasada,şu tv 100hz olduğu halde nasıl 3D olduğunu söyleyecek olan var mı? Bildiğim kadarıyla 3D olması için 120hz ve üzeri olması lazım.

http://www.istanbulbilisim.com.tr/sony-bravia-kdl-40ex720-led-tv-fiyati-en-ucuz-uygun-televizyon-modelleri-indirimli-taksitli-kampanyalari-fiyatlari-taksit-avantajlari-servis,22689.html

Replied on: 07/12/2011 23:42:31
nasıl olur bilmiyorum ama istanbul bilişim'den uzak durun!

Replied on: 07/13/2011 07:50:49
Hehe bu istanbul bilişim Teknosa'yı falan solladı heralde iyice. Bu ara çok popülerler :)

Replied on: 07/13/2011 11:30:52
Örnek amaçlı link verdim. Uzak duruyorum genelde. :D

Replied on: 09/17/2011 09:35:39
Dünden beri donanımhaber'in forumuna giremiyorum. Çerezleri, ön bellekleri vs. temizledim ama yok! Benden başka aynı sorunları yaşayan var mı? Ne yapmam lazım?

Replied on: 09/17/2011 10:46:13
ip'sinden girebiliyor musun?
http://77.92.131.135/ ( = http://forum.donanimhaber.com/)

Replied on: 09/17/2011 12:00:16
Girdi. =) Ne yapmam lazım şimdi?

Edit: forumu dolaşamıyorum yine, beyaz ekran çıkyor.

Edit 2: forumu rahat rahat gezebiliyorum lakin "cevaplanan mesajlarım" sekmesine tıklayınca beyaz ekran geliyor yine. :/

Replied on: 10/14/2011 17:31:28
Yine ben!

BakaBT den Torrent'e attığım dosyaların hiçbiri inmiyor! Hepsini inaktif gösteriyor. Normalde başka sitelerden attığım dosyalar iniyor. Sebebi ne olabilir?

Replied on: 11/08/2011 13:11:28
Internet Explorer'ımda yeni sekmede aç seçeneği kayboldu sadece yeni pencerede aç seçeneği çıkıyor bir linke sağ tıkladığımda, acep nedendir??

Replied on: 11/08/2011 21:23:39
youtubeda video izlediğimde mozilla donuyor, kitleniyor. Nasıl çözerim bu problemi?

--------------------------
If you look at the Billboard-Charts, position one to ten.
They change every fucking day, short is every trend!
Now it's time to raise your hands and tell them what we like:
Heavy Metal, loud and wild.

Replied on: 11/08/2011 23:59:25
ben de sıçtımın youtube sorununu yaşıyorum. şu ana kadar gayet sorunsuzdu google chrome'cumla mis gibi kullanıyordum ama bir iki haftadır, galiba arkadaşım gelip windows'umu update ettiğinden beri giremiyorum. bilir kişiler şu youtube sorununda yardımcı olabilirler mi :)

Reply author: DeLi
Replied on: 11/11/2011 17:01:36
quote:
Originally posted by Nathan Explosion

external hard diskleri virüsten temizleyen bi program var mı bildiğiniz?

Combo Fix diye bir şey var, güzel temizledi.

Replied on: 11/12/2011 00:48:16
quote:

youtubeda video izlediğimde mozilla donuyor, kitleniyor. Nasıl çözerim bu problemi?

sorun youtube'dan kaynaklanmıyorsa, fox'u kaldırıp yeniden kurmak çare olabilir. çeşitli nedenlerle zamanla program kararsızlaşabiliyor.

Replied on: 11/12/2011 00:50:34
CPU ve Cache ile ilgili oluyor genellikle. Açıkta kalan programlar+mozilla ile flash player ölüm resmen.

Replied on: 11/12/2011 01:04:37
quote:
Originally posted by lil siztah

quote:

sorun youtube'dan kaynaklanmıyorsa, fox'u kaldırıp yeniden kurmak çare olabilir. çeşitli nedenlerle zamanla program kararsızlaşabiliyor.

Adobe flash player'la ilgili bir problem olabilir, update edilmesi falan gerekebilir, google'dan bir aratırsan flash player update diye hemen yönlendiriliyorsun. aynı şekilde browser'dan da kaynaklı olabilir, tekrar kurmak yada yeni versionu yüklenmediyse yüklemek gerebilir. Bunlar da fayda etmediyse kasayı yan yatır panpa yapacak birşey yok (^^)

firefox kullananlara chrome'u tavsiye ederim, ben de çok uzun süre firefox kullandım ama malesef chrome daha iyi ve daha hızlı

--------
Sen bizi koru berber

Reply author: Edward the Head
Replied on: 11/12/2011 12:39:40
Bu iTunes niye hiç album artworks ve tracklist bulamıyor

Replied on: 11/12/2011 15:40:49
Türkiye'de iTunes store üzerinden müzik satışı yapılmadığı için. Kendini Amerika'da gibi gösterip iTunes store'da hesap açarsan ve o hesapla oturum açarsan artworkleri buluyor.

Reply author: Mogwai
Replied on: 11/12/2011 18:20:35
ama bu iş zevkli. artworkleri kendim bulayım ekleyeyim, kalitesi güzel olsun dersen TuneSleeve isimli programı kullanmanı tavsiye ederim. Ancak ürün anahtarını da bul kayıt yapmazsan 1 seferde 5 tane artwork eklemene izin veriyor. programı yükleyince haber verirsen username ve password u buradan yazarım.

Edit: Şimdi yazayım belki başka arkadaşlar kullanmak ister.

User: Pedro Sa

Pass: TSW10-6D4W-FPGD-WTE7-YSR1-M1M

Reply author: Edward the Head
Replied on: 11/12/2011 19:10:28
Çok teşekkür ederim.
Genelde albüm artwork ler ama 5-6 albümde yok, ara diyorum bulamıyor. Kendim seçip düzenledim ama garip, apple in çoğu şeyini anlayabilmiş değilim.

Replied on: 11/12/2011 21:22:48
quote:
Originally posted by Blackie

quote:
Originally posted by lil siztah

quote:

Adobe flash player'la ilgili bir problem olabilir, update edilmesi falan gerekebilir, google'dan bir aratırsan flash player update diye hemen yönlendiriliyorsun. aynı şekilde browser'dan da kaynaklı olabilir, tekrar kurmak yada yeni versionu yüklenmediyse yüklemek gerebilir. Bunlar da fayda etmediyse kasayı yan yatır panpa yapacak birşey yok (^^)

firefox kullananlara chrome'u tavsiye ederim, ben de çok uzun süre firefox kullandım ama malesef chrome daha iyi ve daha hızlı

--------
Sen bizi koru berber

Normalde chrome kullanıyodum ama hata vermeye başlayınca mozillaya geçtim Chroma "Proxy ayarlarını değiştir... > LAN Ayarları" diye hata veriyor :S

Replied on: 11/12/2011 22:06:49
Praxis, youtube'daki sorun yeşil ekran sorunu mu?

Last Night I Dreamt That Somebody Loved Me

Replied on: 11/12/2011 22:33:25
Yok değil, görüntü donuyor ama videodan ses gelmeye devam ediyor. Gerçi 1-2 gündür sorun düzeldi ama her an tekrar edebilir :)

Reply author: Mogwai
Replied on: 11/13/2011 15:02:53
AVI dosyasını VCD/DVD playerda izlemek istiyorum. Bu şekilde kayıt yapacak program var mı?

Reply author: daRkLove
Replied on: 12/06/2011 20:53:18
ya bu usb mouse'ları bi süre kullandıktan sonra ortaya çıkan "usb aygıt tanınmadı" hatası alma durumu nedir ya? sanırım son 3 mouse'um bu sebepten kenara atıldı duruyo.

daha açıklamak gerekirse, mousee çok düzgün çalışır durumdayken bir an geliyor çat diye çalışmayı kesiyo. ne kablosunda bi şey var, ne tuşlarında. usb'ye taktıktan sonra 1 2 saniye çalışıyor, sonra sağ altta "usb aygıtı tanınmadı" diye uyarı veriyor ve mouse iptal. sanırım çözümü yok bunun, zira başka makinada da denedim mouse çalışmıyor. ama allaşkına biri bunun nedenini anlatabilir mi bana ya? bilen birileri vardır umarım. sinir oldum gitti güzel mouse.

-----------------------
yaparım bunu

Reply author: daRkLove
Replied on: 12/06/2011 21:32:31
quote:
Originally posted by daRkLove

ya bu usb mouse'ları bi süre kullandıktan sonra ortaya çıkan "usb aygıt tanınmadı" hatası alma durumu nedir ya? sanırım son 3 mouse'um bu sebepten kenara atıldı duruyo.

daha açıklamak gerekirse, mousee çok düzgün çalışır durumdayken bir an geliyor çat diye çalışmayı kesiyo. ne kablosunda bi şey var, ne tuşlarında. usb'ye taktıktan sonra 1 2 saniye çalışıyor, sonra sağ altta "usb aygıtı tanınmadı" diye uyarı veriyor ve mouse iptal. sanırım çözümü yok bunun, zira başka makinada da denedim mouse çalışmıyor. ama allaşkına biri bunun nedenini anlatabilir mi bana ya? bilen birileri vardır umarım. sinir oldum gitti güzel mouse.

-----------------------
yaparım bunu

bu mouse'nin cd'si de vardı, takım cd'yi. mouse'un software'ini yükledim. daha önce yapmamıştım. mouse çalışmaya başladı. amına koyim nası işler bunlar ya.

-----------------------
yaparım bunu

Replied on: 12/08/2011 23:51:33
haha :D ilahi yav :)

..nothing lasts forever
but the certainty of change...

Replied on: 12/28/2011 14:33:25
ilk defa çözemediğim bişey çıktı. "Card games.dll" dosyası bozuk diyor ve bana freecell oynatmıyor bu Win 7 64 bitlik arkadaş bi el atıverseniz

Replied on: 10/06/2012 18:02:54
hp netbook'um yuksekten kafaustu sert inis yapti. ekran isinsal surekli taranirmis havasindaki renkli cizgilerle doldu. sag alt kosede kucuk bir kisimda goruntu saglam ve oradan anlasilan, sistem sorunsuz calisiyor. makinadan genel olarak oldukca memnunum; standart ustu, performansli bir model, yenilemeyi dusunmuyordum, eskisi gibi ihtiyacim da kalmadi vs. simdi bu tamir olaylari kalkti di mi,muhtemelen ekrani komple degistirecekler? oyleyse direkt servise vereyim diyorum,pahali olsa da temiz olsun.. ne dersiniz a dostlar?

Replied on: 10/08/2012 13:29:27
servis ne isterse yarı fiyatını iste onlardan, hatta çıkma bir ekran alıp kendiniz takın derim.

"there is only one way to come into this world,
but so many ways to leave."

Replied on: 10/09/2012 01:15:23
onlar kim? servisi demiyorsun herhalde, zira servisle pazarlık yapma şansı yok diye biliyorum.
sorun şu ki, servis yalnızca arıza tespiti için 120 tl istiyor, fiyatı ancak bu aşamadan sonra söylüyorlarmış. servisin dışarı açık bir iletişim kanalı da yokmuş. paketi teslim, 120 tl'yı da takdim edip bekliyormuşuz, çağrı merkezi gibi birim aracılığıyla tamir fiyatını bildiriyorlarmış bir süre sonra. sorunum belli iken karar vermek için fiyatı bilsem yetecek de, işte.. olmazsa servisin önüne pusuya yatıp elemanın birine yemek falan ısmarlayayım diyorum, belki laf ekran fiyatlarına gelir :P en acısı da garantimin kazadan 2 gün önce bitmiş olması. sonuçta bu hasar garanti kapsamına girmiyor ama garantim sürseymiş servis ücreti almayacaklarmış :(

ekran takmak sorun değil ancak o noktada takıntı, mükemmeliyetçilik gibi arkadaşlarım sorun çıkarıyor :P

özetle: hp servisinde tanıdığı olan? :)

Reply author: noiseworks
Replied on: 10/09/2012 10:30:15
servise verip razı olunuz, takma çıkma ekleme ekranın ömrü gayet "komik" olabiliyor eğer yaptırdığın yer tanıdık, sağlam iş yaptığından emin olabileceğiniz bir yer değilse

paslanmazkalem.com

Replied on: 10/09/2012 10:40:16
servis derken bilgisayar servisi demek istedim, hp'nin official servisi dışında.
ben hp servisi kadar adam yolan bir yer görmedim, dolayısıyla iki kere hp'min ekranı kırıldı ikisinde de it'de çalışan arkadaş vasıtasıyla eski bir bilgisayar'dan ekran çıkartıp taktım cillop gibi oldu. para problem değilse hp'ye katlanacaksınız o zaman 120 tl tespit ücreti + min 250$ civarı ekran parası isteyeceklerdir.

"there is only one way to come into this world,
but so many ways to leave."

Replied on: 10/09/2012 13:03:20
beyler,sizli konusmussunuz farketmemisim uzuntumden,pardon :( tanidik servis hem yok hem de bende okb olmasi dolayisiyla 2. el kullanamiyorum. ha serviste takilan ekranin sifirligi ne kadar garanti diyeceksiniz,goz gormeyince gonlun katlanmasi stayla iste. bikbik etmeye devamimin nedeni ise;makinayi 850'ye almistim 2 yil once,servisten 500 nete cikacagimi bilsem yine ok ama bilinmiyor iste.. 120'ye elveda demek ki :)

Replied on: 01/14/2013 15:06:34
Windows 8 yüklediğimden beri müzik dinlerken anlık cızırtılar ve takılmalar meydana geliyor. Dakikada bir, 1 saniyeden daha da kısa süren bir sorun ama dinlerken rahatsız ediyor yine de. Norton 360 Antivirüsün "tam korumalı" çalışmasıyla alakası olabilir mi? Bir bilen yardım etsin, tüm müzik dinleme hevesimi kaçırıyor bu durum :/

Replied on: 01/14/2013 21:45:10
Aynısı Windows 7'de de var. Çözemedim neden olduğunu. XP'de hiç olmazdı.

Replied on: 01/15/2013 12:45:18
Windows 7'de hiç sorun yoktu, aynı bilgisayara Win8 yükledikten sonra bu sorun oluştu :( İnternette herkes bir şey yazmış. Kimi onboard ses kartından, kimisi antivirüsten olduğunu söylüyor. Çözüm bulamadım.

Reply author: MaidenDrummer
Replied on: 01/15/2013 13:36:22
ses kartinin driver'i windows 8 uyumlu mu acaba? Ses kartinin windows 8 icin yapilan son surumunu yuklemeyi deneyebilirsin, bi ihtimal ondandir.

Replied on: 01/15/2013 15:35:25
Bir de onu deniyelim bakalım. Sağol tavsiye için.

Reply author: DeLi
Replied on: 01/15/2013 17:15:50
muhtemelen driver yüzündendir ama ben genel olarak işletim sistemleri çıkar çıkmaz kullanma taraftarı değilim. şöyle bir iki service pack çıksın anca öyle. fazla cortluyor çünkü.

Replied on: 02/23/2013 15:13:27
itunes güncellendikten sonra(sanırım 11 oldu) ipod classic'ime bir türlü müzik yükleyemiyorum.önceki versiyonda library kısmı vardı.ordan hallediyordum.şimdi o kısım yok ve yükleyemiyorum.eski itunes versiyonlarını yükleyeyim dedim ona da it was created by a newer version uyarısı yapıyor.yeni versiyonda nasıl müzik atarım ya da eski versiyonu nasıl açabilirim bilen var mı?

Replied on: 02/24/2013 00:12:29
ipod'um yok ama fabrika ayarlarına döndürme olayı varsa, versiyonu eskisine döndürür gibi geliyor mantıken.

Replied on: 02/24/2013 21:54:04
quote:

itunes güncellendikten sonra(sanırım 11 oldu) ipod classic'ime bir türlü müzik yükleyemiyorum.önceki versiyonda library kısmı vardı.ordan hallediyordum.şimdi o kısım yok ve yükleyemiyorum.eski itunes versiyonlarını yükleyeyim dedim ona da it was created by a newer version uyarısı yapıyor.yeni versiyonda nasıl müzik atarım ya da eski versiyonu nasıl açabilirim bilen var mı?

http://www.floola.com/home/

Replied on: 05/30/2013 21:41:47
İlk defa bluray aldım almaz olaydım.

Araştırdım ama bir cevap bulamdım.

Şimdi bu bluray denen diski laptopa yeleştirdim ama okumuyor, açmıyor... Nasıl açarım yoksa elimde mi patladı!

Judas Priest - Epitah blurayini aldım :)

Reply author: Svinna
Replied on: 05/30/2013 22:07:59
laptopun bluray sürücüsü yoksa okumaz tabi ki.

Reply author: pecado
Replied on: 06/11/2013 01:05:09
Benden başka youtube ile başı belada olan yok mu?

Durup dururken yaklaşık 10 gündür videolar açılmıyor , bir hata oluştu lütfen sonra tekrar deneyin yazısı çıkıyor karıncalı ekranda.

Neyi yanlış yaptık da açılmıyor onu da söylemiyor...Telefon ve tablette açılıyor problemsiz , pc ve laptopla oldu bir münakaşı herhalde.

Reply author: Yedi Bela CaTaS
Replied on: 06/11/2013 09:45:33
Youtube herkeste bozuk bi suredir. 14 saniye gosterip hata veriyor, bazi kanallarda ses gelmiyor. Chrome kaynakli mi acaba?

Replied on: 06/11/2013 11:54:01
Yandex Browser'da video indirmek için eklenti var mı?

Replied on: 06/11/2013 13:09:54
Chrome kullanıyorum , ancak IE , yandex ve firefox denedim , hepsinde aynı sorun var.

Replied on: 06/23/2013 15:30:59
youtube sorunlu bir zamandır. bütün yolları denedim, sorun youtube kaynaklı olmalı. yüklemiyor, yüklediğini geri alıyor, yüklüyor ses gelmiyor vs vs..

Reply author: zautopilot
Replied on: 06/26/2013 00:31:19
şu yuutub problemini çözebilene tapcam artık

----------------------------------------------------------------

Reply author: noumena
Replied on: 06/26/2013 10:04:21
ben hiç bahsettiğiniz problemleri yaşamadım youtube da,gayet sorunsuz izleyebiliyorum herşeyi..ilginç

___Noumenon___

Replied on: 06/26/2013 18:17:17
Samsung Tablet DNS ayarlarının değiştirilmesi ve tablete flash player yüklenmesi konusunda bilgi ve tecrübesi olan var mı?

Replied on: 06/26/2013 21:44:54
ilginç bir sorunla karşı karşıyayım. Yeni sony vio laptop aldım. ilk günden bu yana media playerda şarkı dinlerken saniyenin 1/4'ü zamanında ses ani gidip geliyor ve cızırdama yapıyordu. ama anladım ki bittorent'de bir şey indirirken yapıyor. bittorent'i kapattığımda sorun kayboluyor. veri indiren program ile media player'ın ne ilgisi var fikri olan var mı?

Replied on: 06/27/2013 00:14:26
Götümden atarak cevap veriyorum , bittorent'in ön izleme şeysi media player olarak ayarlıysa o belki etki ediyor olabilir.Ama dediğim gibi , kaynak orası :)

Youtube için hotspot shield ile çalışıyor problemsiz , kesin ttnet youtube'u engelliyor , ya da youtube tr çıkışını falan engelliyor , başkası zor ihtimal.

Replied on: 06/27/2013 07:41:50
quote:

ilginç bir sorunla karşı karşıyayım. Yeni sony vio laptop aldım. ilk günden bu yana media playerda şarkı dinlerken saniyenin 1/4'ü zamanında ses ani gidip geliyor ve cızırdama yapıyordu. ama anladım ki bittorent'de bir şey indirirken yapıyor. bittorent'i kapattığımda sorun kayboluyor. veri indiren program ile media player'ın ne ilgisi var fikri olan var mı?

Benzeri sorunları zamanında masaüstü PC için yaşamıştım. Bir diskten diğerine kopyalama yaparken müziği duman ediyordu. Çözümü bilmiyorum zira nasıl düzeldiğini hatırlamıyorum, eski bilgisayarlarımdan birinde olmuştu bu. Ancak sorunun ne olduğu konusunda fikrim şu, mp3 veya dinlediğiğn dosya formatı neyse artık, onun bulunduğu harddiske bir yandan torrent data yazıp okuduğu için harddiskten alınıp verilen datanın geçtiği anakart veriyolu yetersiz kalıyor olabilir. Normalde 10 senelik anakartlar bile yetersiz kalmazlar, bu sadece Windows'ta yaşanan bi sorun olmalı. Driver update'ler çözüm olabilir. Harddiski SSD ile değiştirmek de çözüm olabilir belki ama pahalı olur. Ya da harddisk aşırı dandik bi model olabilir, laptop'larda kaliteli harddiskler olmuyor genelde. Bende de bi Vaio vardı zamanında, harddiskini beğenmeyip değiştirmiştim.

Replied on: 06/28/2013 20:55:46
2007 model duo işlemcili asus laptop'umla yıllarca en az 3-4 terabaytlık indirme yaptım,aynı anda müzik hep açıktı hiç böyle bir kesinti olmadı.i7 işlemcili 8 gb ram'li vio alıyoruz başımıza gelene bak. laptopdan soğudum resmen. garanti kapsamında bir sorun sayılır mı acaba bu?

Replied on: 06/28/2013 23:26:56
Bütün playerlarda var mı aynı sorun yoksa tek player da mı?

Tek playerda ise , ayarlarda birbirini bozan bir şeyler vardır da , nokta atışı yapacak teknik taktik bilgi yok malesef.

Replied on: 06/30/2013 17:12:51
winamp indirdim,onda da yapıyor.hatta bittorent indirme yaparken youtube'da müzik dinlerkende yapıyor. ses kartıyla mı ilgili acep?servise soracağım çare kalmadı.

Replied on: 07/01/2013 00:30:14
donanımı veya laptop modelini yazar mısın ? merak ettim bir bakayım ben de

Replied on: 07/01/2013 20:45:55

budur;

http://www.istanbulbilisim.com.tr/sony-vaio-sve1513y1es-notebook-en-ucuz-fiyatlari-taksitleri,39312.html

quote:

donanımı veya laptop modelini yazar mısın ? merak ettim bir bakayım ben de

Replied on: 07/02/2013 00:38:39
http://www.tomshardware.co.uk/forum/19416-63-realtek-high-definition-audio-causing-video-audio-stuttering

Tam sorunu karşılamasa da var bir şeyler. CPU' dan demişler genellikle ki ya hdd' den ya da işlemciden duruyor bence de. "FINALLY, I got the game sound to properly work by setting the process to only use 1 CPU/Core !!! Now the game works perfectly

Hope this helps out" biri böyle yazmış dene istersen

Replied on: 07/02/2013 00:41:15
http://www.sevenforums.com/performance-maintenance/220912-sony-vaio-applications-constantly-crashing-sound-lags-2.html

bu var bi de

"I fixed it, or it seems so. The biggest problem was a Sony vaio entertainment service that was running and causing problems. Apparently I'm not the only one who's had problems with it. The service was something along the lines of Sony Vaio Entertainment Database service."

Replied on: 08/07/2013 10:35:14
3 gündür Chrome'dan, Internet Explorer'dan (evet, internet explorer) Youtube'a giremiyorum, çıldırmak üzereyim. Çözüm bilen var mı?

Replied on: 08/07/2013 11:28:31
Bir ara youtube'da videolar acilmiyordu , hata veriyordu.Hotspot Shield indirip oyle izliyordum , simdilerde sorun yok , programa gerek kalmadan aciliyor videolar.

Hotspot Shield kisa vsdede iyi cozum.

Replied on: 08/07/2013 12:19:05
youtube yasaklıyken yazdığım system32/drivers/etc'deki hosts dosyasını açıp içindeki youtube ile ilgili olan DNS'leri silince düzeldi sorun :D

Düşler ve Kabuslar : http://www.duslervekabuslar.com/forum/

© Cenk SARI

Close Window