Düşler ve Kabuslar
Düşler ve Kabuslar
Home | Profile | Active Topics | Members | FAQ
Username:
Password:
Save Password
 All Forums
 Esas Forumlar
 GENEL MUHABBET
 Tantum Draje
 New Topic  Reply to Topic
 Printer Friendly
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

JE Androcoen

Japan
5863 Posts

Posted - 10/01/2006 :  00:47:16  Show Profile  Visit JE Androcoen's Homepage  Send JE Androcoen an ICQ Message  Reply with Quote
şu halimle ne yazacağımı bilmiyorum açıkçası. tuşları bile zor isabet ettiriyorum.
bu lanet ilacı alan var mı? dozu aşarak tabi. ajitasyon, halüsinasyon, klonik konvülsiyon ve uykusuzluk gibi
rezalet etkileri olan bir ilaç.
ama dürüst olmak gerekirse bugün hayatımın en ilginç 10 gününden biriydi. sokağa çıktığımda duyduğum sesler, gördüğüm yansımalar hayrete düşürdü beni. bebek edası ile her şeyi tekrar öğrendi bugün. bankamatikten para çekerken bile basamakları okudum. farketmediğim bir sürü şey daha görünür oldu. evimdeki terliklerin üzerindeki deseni yeni farkettim. duvarımdaki çiviyi, kedimin ne kadar büyüdüğünü...
ama iğrenç bir şey, şu an neler hissettiğimi anlatamam. kalbiniz deli gibi atıyor, yorgunsunuz ama uyuyamıyorsunuz. bir de başınızda korkunç bir ağrı var. ve en kötüsü deli gibi mideniz bulanıyor ama asla kusamıyorsunuz. ve etrafta onlarca gölge var kıpırdayan. ilk başlardaki sevimlilikten çok uzaktalar.
kısaca söylemek gerekirse, bu tantum draje isimli ilaçtan uzak durun. halüsinasyon görüyorsunuz evet ama bu çektiğinize değer mi tartışılır. o kadar mutluydum ki sabah, dünyaya yeniden gelmiş, boyut atlamış gibi. ama gece olunca her şey tersine döndü.
hayatım boyunca tekrar kutusuna bile dokunacağımı sanmıyorum. hap ve benzeri herhangi bir madde alacağımı da sanmıyorum. bu ilkdi zaten, ve tek amaç halüsinasyon görmekti.
bu tecrübemi de özetle buraya yazmış oldum. çünkü gördüğüm saçmalıkların, duyduğum seslerin hattı hesabı yok. ve emin olun, şu an kulağa geldiği kadar hoş değil hiçbiri. korku filmindeki baş karakter olmak gibi değil, öldürülen yan karakterler gibi olmak. tüm eklemleriniz titrerken, ayakta bile duramazken daha kolay avlanıyorsunuz.

ölürsem not: öğle 12:30 da başka bir arkadaşla 10ar tane alınmıştır. etki etmeyince 4 tane daha eklerler. ben olanı bir şişe beyaz şarabı da yanında bitirir. arkadaş olanı da küçük votkayı götürür. ama prospektüste içki ile almayın yazmaktadır. sonra farkedilmeyen bir zamanda 3er tane daha alınmıştır. (kutudaki hap sayısından hesapladık.) birkaç saat sonra da bok gibi dakikalar başlamıştır.

Edited by - JE Androcoen on 10/01/2006 00:56:00

KingCrimson

342 Posts

Posted - 10/01/2006 :  00:56:35  Show Profile  Reply with Quote
ehem, bir daha kullanmayacağın hakkında o kadar emin olma ( aslında bunu sana hatırlatmak şimdiden iyi olur ), çünkü ilacın cidden psikolojik bir bağımlılığı var, neyse gölgeler falan zevkli oluyor, sakın peşimden geliyorlar diye kaçma :P

Go to Top of Page

NaLaN

Turkey
2851 Posts

Posted - 10/01/2006 :  00:59:08  Show Profile  Visit NaLaN's Homepage  Reply with Quote
oha olm naaptın sen.:S

Go to Top of Page

JE Androcoen

Japan
5863 Posts

Posted - 10/01/2006 :  01:08:50  Show Profile  Visit JE Androcoen's Homepage  Send JE Androcoen an ICQ Message  Reply with Quote
espri mi yapıyorsun? psikolojik bağımlılık yapması için adam gibi etki etmesi lazımdı. şu an beni çeken bir yönü yok. bu geceyi de unutabileceğimi sanmıyorum. gölgelerden kaçmıyorum her taraftalar zaten, ama gerçek olmadığını bildiğin sürece bir zevki yok. cidden yok. ne oluyor? ilk başta ışıklar büyüyüp küçüldüğünde şok içinde kalıyorsun. ama bir süre sonra farketmediğim binlere ışık belirdiğinde, ve artık o etki ilginç olmaktan uzaklaştığında, bir an önce geçse de kurtulsam moduna giriyorsun. dizlerin tutmuyor zaten, insanların her birinin suratını farkediyorsun. sesler 10 kat gürültülü geliyor. böcek sesler, amca ile teyzenin muhabbeti, araba sesleri. dünyada bu kadar ses vardı da ben niye daha önce farketmedim bunları.
garip bir şey işte tantum. 4 milyona eczaneden reçeteli olmasına rağmen reçetesiz alabildiğiniz, bazılarını 10 tane ile, bazılarını 4 tane ile etkileyen. baksan minnacık bir ağrı kesici, iltihap yokedici. başımın ağrısı için bir tane daha tantum atsam mı diyorum kendime :D
şaka bir yana, cidden denemek için içtim, ve denemeye bile değmeyeceğini düşünüyorum. tabi "ben kendim karar vermek istiyorum" diye içerseniz, günah benden gitti.

Go to Top of Page

JE Androcoen

Japan
5863 Posts

Posted - 10/01/2006 :  01:10:32  Show Profile  Visit JE Androcoen's Homepage  Send JE Androcoen an ICQ Message  Reply with Quote
ne yaptım? ölür müyüm dersiniz? alalı çok oldu. şimdi komaya sokmaz herhalde. (bir şeyi denediğime bu kadar pişman olmamıştım.) nitekim bilincim yerinde, kendi muayenelerim sonucu atlatabileceğimi düşünüyorum. ama kalbim çok hızlı çarpıyor.
Go to Top of Page

KingCrimson

342 Posts

Posted - 10/01/2006 :  01:19:58  Show Profile  Reply with Quote
eheh, dediğim gibi zaten psikolojik bağımlılık, kişiden kişiye değişir, ama gördüğüm kadarı ile hiç bişi gelmemiş daha senin başına =) ama denemeyin, gerçekten boktan birşey :S, olayı abartınca 2 3 gün yemekten içmekten kesiliyorsunuz, artı mideye bayağı bi zararı var, artı akla da zararı vardır mutlaka :s.. tabi yine kişiden kişiye değişen şeylerdir, halüsünasyon etkileri, 1 haftaya kadar azalarak sürebiliyor. ehem halüsünasyon gördüren ilaçlar uzmanlık alanımdır :P

Go to Top of Page

Dolares Umbridge

Greece
1519 Posts

Posted - 10/01/2006 :  01:21:48  Show Profile  Reply with Quote
ya JE bişi sorcam sen ne okuyordun?

Ney elimde suyu durmuş kuru musluk gibidir
Mekanda sühefanın saza hayran oluşu nazarımda
Su içen eşeğe ıslık gibidir
Go to Top of Page

KingCrimson

342 Posts

Posted - 10/01/2006 :  01:22:54  Show Profile  Reply with Quote
ha ayrıca bi bok olmaz, herhangi bi kalp rahatsızlığın, damarlarla ilgili problemler yoksa. zaten nette biraz daha araştırırsan bu ilacı, aşırı dozda alındığında ne gibi durumlarda zararlı olduğunu bulabilrisin

Go to Top of Page

ChatJam

Burkina Faso (Upper Volta)
7524 Posts

Posted - 10/01/2006 :  01:29:15  Show Profile  Reply with Quote
senin o amına koyim ben.

Go to Top of Page

JE Androcoen

Japan
5863 Posts

Posted - 10/01/2006 :  01:29:32  Show Profile  Visit JE Androcoen's Homepage  Send JE Androcoen an ICQ Message  Reply with Quote
gazi üniversitesi tıptayım ben. acile girmeye de utanıyorum :)

kalp rahatsızlığım yok da gözlerimin altı morardı, kılcak damarlarım basıncın etkisi ile deriye yaklaştı ve görünür oldu. prospektüste yazmayan pek çok etkisi de var.
ajitasyon, halüsinasyon ve klonik konvülsiyon (aşırı yorgunluk, bitkinlik) en belirgin etkileri. ama mesela mide bulantısı ve uykusuzluktan bahsetmiyor. şu an epey azaldı etkisi. ama semptomlar bir süre devam eder herhalde.
bu da böyle bir ders.

Go to Top of Page

KingCrimson

342 Posts

Posted - 10/01/2006 :  01:31:55  Show Profile  Reply with Quote
eğer yağlı yemekler yedikten sonra veya önce kullandıysan hemen, aşırı doz aldığın için mide bulanması normal olabilir, yada başka bi yemek, yiyecek etkisi ile.

Go to Top of Page

NaLaN

Turkey
2851 Posts

Posted - 10/01/2006 :  01:33:50  Show Profile  Visit NaLaN's Homepage  Reply with Quote
YAN ETKİLER/ADVERS ETKİLER
Seyrek ve genellikle hafiftir; en çok görülen yan etkiler bulantı, epigastrik basınç ve yanma hissidir. Daha nadir olarak uykusuzluk, fotosensitif döküntü, baş dönmesi, sersemlik, çarpıntı, görme bozukluğu bildirilmiştir.

NSAİA’ın yan etkileri yaşlı kimselerde daha sık görüldüğünden, bunlarda en düşük etkili doz kullanılmalıdır.

BEKLENMEYEN BİR ETKİ GÖRÜLDÜĞÜNDE DOKTORUNUZA BAŞVURUNUZ.

uaheuhauhe

Go to Top of Page

JE Androcoen

Japan
5863 Posts

Posted - 10/01/2006 :  01:34:16  Show Profile  Visit JE Androcoen's Homepage  Send JE Androcoen an ICQ Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ChatJam
senin o amına koyim ben.

:( ne desen haklısın sanırım. ama denemesem her zaman merak edecektim. kimse bilinci açık bir şekilde evde dolaşan yaratıklar görme fikrini karşı gelemez herhalde. kimse her zaman en mantıklı adımı atmıyor.
göz morarması duymuş muydunuz?
şu an mide bulantım bitti, halüsinasyon epey azaldı. etkisini iyice kaybediyor herhalde.
Go to Top of Page

JE Androcoen

Japan
5863 Posts

Posted - 10/01/2006 :  01:35:53  Show Profile  Visit JE Androcoen's Homepage  Send JE Androcoen an ICQ Message  Reply with Quote
benimki yan etkiler değil. biraz daha aşağıda doz aşımı bölümünde..
Go to Top of Page

KingCrimson

342 Posts

Posted - 10/01/2006 :  01:36:11  Show Profile  Reply with Quote
quote:
hakkında oldukça fazla hikaye anlatılan ilaç. izmirde yaşanan bir olay olayın abartılmasının nelere sebep olabileceğinin delilidir.

tantuma tolerans geliştirildiği için 30 dan aşşağısı kesmemektedir gençleri, yüksek dozun akabinde aralarında geçen diyalog şu şekildedir:

- aaa geldiiiiiii
- ne geldi lan
- walla geldiiii
- olm ne geldi be
- pegasus geldiiiiii

güzelim pegasus bulutların arasından kopup gelmiş, balkon demirine parketmiştir. dur otur dinlemeyen eleman balkona fırlar ve pegasusa biner. gider.

ekşiden bu :P gerçekten böle şeyler yaşayanlar var.

Go to Top of Page

Dolares Umbridge

Greece
1519 Posts

Posted - 10/01/2006 :  01:37:10  Show Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by JE Androcoen

gazi üniversitesi tıptayım ben. acile girmeye de utanıyorum :)

kalp rahatsızlığım yok da gözlerimin altı morardı, kılcak damarlarım basıncın etkisi ile deriye yaklaştı ve görünür oldu. prospektüste yazmayan pek çok etkisi de var.
ajitasyon, halüsinasyon ve klonik konvülsiyon (aşırı yorgunluk, bitkinlik) en belirgin etkileri. ama mesela mide bulantısı ve uykusuzluktan bahsetmiyor. şu an epey azaldı etkisi. ama semptomlar bir süre devam eder herhalde.
bu da böyle bir ders.

sana hiç bir şey demiyor sadece imzamdaki hatunun bakışını fırlatıyorum.

Edited by - Dolares Umbridge on 10/01/2006 01:43:22
Go to Top of Page

ChatJam

7524 Posts

Posted - 10/01/2006 :  01:37:46  Show Profile  Reply with Quote
pervers etkiler* görülürse takıl kafana göre.

*woody allen

Go to Top of Page

Dolares Umbridge

Greece
1519 Posts

Posted - 10/01/2006 :  01:44:16  Show Profile  Reply with Quote
imzamı deiştremiommmm aaaaaaaaaa

Go to Top of Page

Dolares Umbridge

Greece
1519 Posts

Posted - 10/01/2006 :  01:45:18  Show Profile  Reply with Quote
evet je sana bu kadın gibi bakıyorum bu davranısın için yapma yavrum evladım kendine yaaa yazıkkk
ya bi de alkol almış brova valla

Go to Top of Page

c-none

Guinea-Bissau
7828 Posts

Posted - 10/01/2006 :  01:45:56  Show Profile  Reply with Quote
barış sana tek başına geçirdiği tüm olaylardan dolayı alkışlaırmı gönderiyorum efendim. ne yapıyosun amaç nedir olm bu kendine zarar verme triplerinin? bi gün ölüm haberin gelse (ki o da kokudan rahatsız olan alt komşunun yıllar sonra verecegi bir haber olur gazeteye) hiç şaşırmam, el sallarım burdan sana.

yok lan, izmir efsane aslında..
Go to Top of Page

JE Androcoen

Japan
5863 Posts

Posted - 10/01/2006 :  01:51:10  Show Profile  Visit JE Androcoen's Homepage  Send JE Androcoen an ICQ Message  Reply with Quote
evet sinan intihar etmeye çalıştım...
yukarıdaki yazıları okuduysan ne amaçla aldığımı anlardın. sen esrar almadın mı sanki? benim aldığım eczanede satılann ilacın teki.
diğer kısımlarla ilgili haklı olabilirsin. ama semra hanım kadar konudışı.
Go to Top of Page

Dolares Umbridge

Greece
1519 Posts

Posted - 10/01/2006 :  01:52:39  Show Profile  Reply with Quote
upppss semra hanım değil benim dediim onun bakışı
böleee kızan tasvip etmeyen bakışş

Go to Top of Page

c-none

Guinea-Bissau
7828 Posts

Posted - 10/01/2006 :  01:52:46  Show Profile  Reply with Quote
sadece bu olaydan bahsetmediğimi biliyosun ibiş, ayrıca intihar etmeye kalkışmadın aferin sana. ben de öyle sanmıştım peh! :S

yok lan, izmir efsane aslında..
Go to Top of Page

JE Androcoen

Japan
5863 Posts

Posted - 10/01/2006 :  02:13:32  Show Profile  Visit JE Androcoen's Homepage  Send JE Androcoen an ICQ Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KingCrimson

quote:
hakkında oldukça fazla hikaye anlatılan ilaç. izmirde yaşanan bir olay olayın abartılmasının nelere sebep olabileceğinin delilidir.

tantuma tolerans geliştirildiği için 30 dan aşşağısı kesmemektedir gençleri, yüksek dozun akabinde aralarında geçen diyalog şu şekildedir:

- aaa geldiiiiiii
- ne geldi lan
- walla geldiiii
- olm ne geldi be
- pegasus geldiiiiii

güzelim pegasus bulutların arasından kopup gelmiş, balkon demirine parketmiştir. dur otur dinlemeyen eleman balkona fırlar ve pegasusa biner. gider.

ekşiden bu :P gerçekten böle şeyler yaşayanlar var.

ben böyle şeylere kesinlikle inanmıyorum. bakın kaç tane aldım nası kafa oldum numarası ile abartıyorlar. öncelikle tantum un etkisi farkedildiği gibi ışığı algılama bölgesine. yani pegasus görmeleri imkansız. çünkü tantum, şizofreni modeli tamamen varolmayan bir şeyden köken almıyor. daha çok ışık ve gölgeler birbiri ile birleştiriyor ve abuk subuk şeyler oluyor. bi boka benzetmese de "bu bir panda olsun" dediğinizde o bir panda oluyor. ama yaklaştığınız an bozuluveriyor. hatta burada yazdığım kadar bile gerçekçi olmuyor.
en bariz yan etkisi sokakta yürürken görülen onlarca roket benzeri ışık. bitmek bilmiyorlar.
yani gördüğünüz şeyleri normalde de görebilirseniz kassanız. tamamen basit göz yanılsamaları..

Go to Top of Page

Guybrush Threepwood

11820 Posts

Posted - 10/01/2006 :  02:15:00  Show Profile  Reply with Quote
Henry...!

Go to Top of Page

ChatJam

7524 Posts

Posted - 10/01/2006 :  02:19:31  Show Profile  Reply with Quote
(lan canım tantuni çekiyor okudukça)

Go to Top of Page

lili

Turkey
1745 Posts

Posted - 10/01/2006 :  02:22:40  Show Profile  Visit lili's Homepage  Reply with Quote
içceksen daha klas şeyler var JE Androcoen.ne uğraşıon tantumla bi halt yaptığı da yok.kasıntı verior adama sadece.magic mantar öneririm.

Go to Top of Page

JE Androcoen

Japan
5863 Posts

Posted - 10/01/2006 :  02:25:37  Show Profile  Visit JE Androcoen's Homepage  Send JE Androcoen an ICQ Message  Reply with Quote
yok ben içmiycem herhalde. hapçı olmak üzere ciddi bir girişim değildi zaten. sadece tantum denen ilacı kendi üzerimde denedim. şimdi hakkında bir tez yazabilirim. bir süre daha aklımı başımdan alacak bir maddeye yaklaşacağımı sanmıyorum.
Go to Top of Page

trendkill

United Kingdom
3555 Posts

Posted - 10/01/2006 :  03:20:52  Show Profile  Visit trendkill's Homepage  Reply with Quote
gerizekalı mısın lan?

bu sabahların bir anlamı olsa da yesek.
Go to Top of Page

JE Androcoen

Japan
5863 Posts

Posted - 10/01/2006 :  03:25:49  Show Profile  Visit JE Androcoen's Homepage  Send JE Androcoen an ICQ Message  Reply with Quote
evet. bariz.
Go to Top of Page

Vingthor

4117 Posts

Posted - 10/01/2006 :  04:01:47  Show Profile  Send Vingthor an ICQ Message  Reply with Quote
:S

Gerçeğin kılları uzar...-Arastotales-

Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic  Reply to Topic
 Printer Friendly
Jump To:
Düşler ve Kabuslar © Cenk SARI
Düşler ve Kabuslar RSS Feed